ایجاد سه شهر لجستیکی در بنادر چابهار، شهید رجایی و امام خمینی (ره)/ ایجاد پایانه های LNG در بنادر برای سوخت رسانی به کشتی ها/ احداث بزرگترین پایانه مواد معدنی کشور در بندر شهید رجایی/ جایگاه ممتاز ایران در اجرای کنوانسیون های بین المللی دریایی و بندری احداث بلندترین برج کنترل دریایی و ساختمان مرجع دریایی کشور در بندر چابهار دخل و تصرف در قیمت های ارایه شده در مناقصه ها امکانپذیر نیست/ برگزاری دوره آموزشی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت/ اعلام الزامات و شرایط ثبت مناقصه در بستر سامانه ستاد آغاز عملیات تخلیه بزرگترین کشتی در بندر چابهار/ اولین محموله ذرت وارد بندر شهید بهشتی شد کشتی های غیر ایمن؛ امکان تردد در آب های ایران را ندارند/42 کشتی در لیست سیاه کشتی های غیر مجاز قرار گرفته اند امضای تفاهم نامه با پاکستان و عمان برای امنیت دریایی/ انجام سالانه ۵ میلیون متر مکعب عملیات لایروبی در آبراه های کشور/ استفاده از بویه های مجازی در بندر امام خمینی(ره)/ ایران؛ در مسیر ایجاد بنادر سبز است بانک سرمایه گذاری اروپا ۷۵۰ میلیون یورو برای بهینه سازی کشتی ها پرداخت می کند افزایش تعداد ترمینال های بانکرینگ LNG/ نحوه قرار گیری مخازن LNG در داخل کشتی ها چالش این حوزه است/ ضرورت بازنگری در مخازن گاز طبیعی کشتی ها برگزار مانور ریلی در بندر شهید رجایی برای اولین بار/ بهبود چشمگیر خدمات حمل ریلی در بنادر/ حمل ریلی در کنار حمل جاده ای در زمره انتخاب های ارزان است تکذیب ممنوعیت خروج برخى اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران در پى تحریم هاى آمریکا/ صادرات و واردات بین ایران و امارات طبق روال قبلى در حال انجام است/ هیچ ممنوعیت، محدودیت و تفکیک کالایى بین امارات و ایران صورت نگرفته است
رشد 21 درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ ترانزیت خودرو 39 درصد افزایش یافت/ ترانزیت غیرنفتی 65 درصد افزایش یافت/ افزایش 19 درصدی مسافران دریایی در مسیرهای داخلی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بنادر غرب هرمزگان به رقم 186 هزار و 924 تن رسید که نشان از رشد 21 درصدی در این زمینه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب با ارایه گزارشی از عملکرد هفت ماهه بنادر غرب هرمزگان در سال 97 اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع پنج میلیون و 211 هزار و 924 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد و از مجموع یک میلیون و 145 هزار و 704 تن کالای غیرنفتی در بنادر این منطقه، بندرلنگه با تخلیه و بارگیری بیش از 803 هزار تن، رشد 9 درصدی داشته است.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، چهار میلیون و 66 هزار و 220 تن به فرآورده های نفتی اختصاص داشته است.

عسکری نسب با اشاره به صادرات 595 هزار و 711 تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان افزود: این رقم در همسنجی با سال گذشته، افزایش 21 درصدی داشته است.

کاهش 59 درصدی واردات به دلیل افزایش تولیدات داخلی

وی تصریح کرد: طی هفت ماه نخست سال جاری، بیش از 43 هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در مقایسه با سال گذشته به دلیل افزایش تولیدات داخلی، 59 درصد کاهش داشته است.

این مقام مسئول افزود: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بنادر غرب هرمزگان به رقم 186 هزار و 924 تن رسید که نشان از رشد 21 درصدی در این زمینه است.

عسکری نسب اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو است) در بنادر غرب هرمزگان به 162 هزار و 269 تن رسید که نشانگر رشد 65 درصدی در همسنجی با سال گذشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به ترانزیت 79 هزار و 280 دستگاه خودروی در این بندر، از رشد 39 درصدی این بخش از فعالیت های بندری طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد.

رشد 28 درصدی عملیات کانتنیری

این مقام مسئول همچنین از رشد 28 درصدی عملیات جابجایی کالاهای کانتنیری در بنادر غرب هرمزگان خبر داد و گفت: طی این مدت، تخلیه و بارگیری دو هزار و 735 TEU کانتینر پر در این بندر به ثبت رسید.

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را هفت هزار و 33 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، 442 فروند شناور بالای هزار تن و شش هزار و 591 فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

عسکری نسب با اشاره به افزایش 19 درصدی تعداد مسافران دریایی داخلی در بنادر غرب استان هرمزگان گفت: از آغاز امسال تا ابتدای آبان ماه جاری، بیش از 315 هزار و 198 هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد جزایر خلیج فارس همچون کیش و ابوموسی جابجا شدند.

17 هزار نفر در مسیرهای بین المللی ترابری شدند

وی با اشاره به روند مثبت عملیات ترابری مسافران دریایی گفت: طی هفت ماه اخیر، بیش از 315 هزار و 198 مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک در غرب استان هرمزگان به مقصد جزیره کیش، ابوموسی و غیره جابجا شدند که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 19 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول بیان کرد: سهم بندرلنگه از این حجم جابجایی، بیش از 20 هزار نفر بوده که رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

عسکری نسب خاطرنشان کرد: پایانه مسافری دریایی بندر لنگه با جابجایی 17 هزار و 105 نفر مسافر در مسیرهای بین المللی، موفق به ثبت رشد 8 درصدی در این رابطه شد.

۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۰۰
کد خبر : ۴۴,۲۵۲

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید