نشست مشترک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و مشاور عالی فدراسیون فوتبال/ گسترش همکاری فرهنگی ورزشی و اجرای تورنمنت های بین المللی در چابهار/ افتتاح مدرسه فوتبال در بندر چابهار نقشه راه هوشمندسازی بنادر تا ۱۴۰۰ نهایی شد/ اجرای ۱۱ پروژه مهم و عملیاتی در نقشه راه هوشمندسازی بنادر ارسال تجهیزات بندرخرمشهر برای احداث سیل بند در مناطق مختلف منطقه تقویت امنیت دریایی ضامن اقتصاد پایدار دریامحور/ برای امنیت دریایی بندر چابهار با تمام توان تلاش خواهیم کرد برنامه ریزی برای ایجاد موزه دریایی در بندر انزلی/ خارج سازی کشتی‌های مغروقه تاریخی سواحل گیلان برای نمایش عمومی/ ​طراحی باشگاه دریانوردان در بندر انزلی با نگاه به فرهنگ ایرانی ادامه جستجو برای نجات ۴ خدمه لنج حادثه دیده توسط امداد و نجات بندر بوشهر سرمایه های پراکنده بخش خصوصی در بنادر جذب شود/ ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت شهر لجستیکی خلیج فارس/ بهبود وضعیت معیشتی کارکنان بنادر در دستور کار تردد بیش از ۶ میلیون نفر سفر دریایی بدون هیچ سانحه در نوروز ۹۸/ حمایت سازمان بنادر از صنایع دریایی و شناورسازان داخلی/ حضور تاثیرگذار فعالان دریایی و بندری در مدیریت بحران سیل/ هرمزگان الگویی موفق در زمینه رونق گردشگری دریایی است درآمدهای گردشگری باید جایگزین دلار نفتی شود/ هدف‌گذاری برای جذب سالانه ۱۰میلیون گردشگر خدمات رسانی 45 پایانه دریایی در جنوب و شمال کشور/ نقش موثر گردشگری دریایی در تقویت سرمایه اجتماعی/ هرمزگان مرکز ثقل گردشگری و سفرهای دریایی ایران است
رشد 21 درصدی صادرات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ ترانزیت خودرو 39 درصد افزایش یافت/ ترانزیت غیرنفتی 65 درصد افزایش یافت/ افزایش 19 درصدی مسافران دریایی در مسیرهای داخلی
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بنادر غرب هرمزگان به رقم 186 هزار و 924 تن رسید که نشان از رشد 21 درصدی در این زمینه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب با ارایه گزارشی از عملکرد هفت ماهه بنادر غرب هرمزگان در سال 97 اظهار داشت: در این دوره زمانی، در مجموع پنج میلیون و 211 هزار و 924 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد و از مجموع یک میلیون و 145 هزار و 704 تن کالای غیرنفتی در بنادر این منطقه، بندرلنگه با تخلیه و بارگیری بیش از 803 هزار تن، رشد 9 درصدی داشته است.

وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، چهار میلیون و 66 هزار و 220 تن به فرآورده های نفتی اختصاص داشته است.

عسکری نسب با اشاره به صادرات 595 هزار و 711 تن کالای غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان افزود: این رقم در همسنجی با سال گذشته، افزایش 21 درصدی داشته است.

کاهش 59 درصدی واردات به دلیل افزایش تولیدات داخلی

وی تصریح کرد: طی هفت ماه نخست سال جاری، بیش از 43 هزار تن کالای غیر نفتی وارد بنادر غرب هرمزگان شد که رقم آن در مقایسه با سال گذشته به دلیل افزایش تولیدات داخلی، 59 درصد کاهش داشته است.

این مقام مسئول افزود: حجم صادرات محصولات کشاورزی، دامی و احشام در بنادر غرب هرمزگان به رقم 186 هزار و 924 تن رسید که نشان از رشد 21 درصدی در این زمینه است.

عسکری نسب اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (که عمده آن محموله خودرو است) در بنادر غرب هرمزگان به 162 هزار و 269 تن رسید که نشانگر رشد 65 درصدی در همسنجی با سال گذشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اشاره به ترانزیت 79 هزار و 280 دستگاه خودروی در این بندر، از رشد 39 درصدی این بخش از فعالیت های بندری طی هفت ماه نخست سال جاری خبر داد.

رشد 28 درصدی عملیات کانتنیری

این مقام مسئول همچنین از رشد 28 درصدی عملیات جابجایی کالاهای کانتنیری در بنادر غرب هرمزگان خبر داد و گفت: طی این مدت، تخلیه و بارگیری دو هزار و 735 TEU کانتینر پر در این بندر به ثبت رسید.

وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر غرب هرمزگان را هفت هزار و 33 فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، 442 فروند شناور بالای هزار تن و شش هزار و 591 فروند زیر هزار تن ظرفیت بارگیری داشته اند.

عسکری نسب با اشاره به افزایش 19 درصدی تعداد مسافران دریایی داخلی در بنادر غرب استان هرمزگان گفت: از آغاز امسال تا ابتدای آبان ماه جاری، بیش از 315 هزار و 198 هزار مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک به مقصد جزایر خلیج فارس همچون کیش و ابوموسی جابجا شدند.

17 هزار نفر در مسیرهای بین المللی ترابری شدند

وی با اشاره به روند مثبت عملیات ترابری مسافران دریایی گفت: طی هفت ماه اخیر، بیش از 315 هزار و 198 مسافر و گردشگر از بنادر لنگه، آفتاب و چارک در غرب استان هرمزگان به مقصد جزیره کیش، ابوموسی و غیره جابجا شدند که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، 19 درصد افزایش داشته است.

این مقام مسئول بیان کرد: سهم بندرلنگه از این حجم جابجایی، بیش از 20 هزار نفر بوده که رشد 30 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

عسکری نسب خاطرنشان کرد: پایانه مسافری دریایی بندر لنگه با جابجایی 17 هزار و 105 نفر مسافر در مسیرهای بین المللی، موفق به ثبت رشد 8 درصدی در این رابطه شد.

۱۳ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۴۴,۲۵۲

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید