ایجاد سه شهر لجستیکی در بنادر چابهار، شهید رجایی و امام خمینی (ره)/ ایجاد پایانه های LNG در بنادر برای سوخت رسانی به کشتی ها/ احداث بزرگترین پایانه مواد معدنی کشور در بندر شهید رجایی/ جایگاه ممتاز ایران در اجرای کنوانسیون های بین المللی دریایی و بندری احداث بلندترین برج کنترل دریایی و ساختمان مرجع دریایی کشور در بندر چابهار دخل و تصرف در قیمت های ارایه شده در مناقصه ها امکانپذیر نیست/ برگزاری دوره آموزشی سامانه تدارکات الکترونیکی دولت/ اعلام الزامات و شرایط ثبت مناقصه در بستر سامانه ستاد آغاز عملیات تخلیه بزرگترین کشتی در بندر چابهار/ اولین محموله ذرت وارد بندر شهید بهشتی شد کشتی های غیر ایمن؛ امکان تردد در آب های ایران را ندارند/42 کشتی در لیست سیاه کشتی های غیر مجاز قرار گرفته اند امضای تفاهم نامه با پاکستان و عمان برای امنیت دریایی/ انجام سالانه ۵ میلیون متر مکعب عملیات لایروبی در آبراه های کشور/ استفاده از بویه های مجازی در بندر امام خمینی(ره)/ ایران؛ در مسیر ایجاد بنادر سبز است بانک سرمایه گذاری اروپا ۷۵۰ میلیون یورو برای بهینه سازی کشتی ها پرداخت می کند افزایش تعداد ترمینال های بانکرینگ LNG/ نحوه قرار گیری مخازن LNG در داخل کشتی ها چالش این حوزه است/ ضرورت بازنگری در مخازن گاز طبیعی کشتی ها برگزار مانور ریلی در بندر شهید رجایی برای اولین بار/ بهبود چشمگیر خدمات حمل ریلی در بنادر/ حمل ریلی در کنار حمل جاده ای در زمره انتخاب های ارزان است تکذیب ممنوعیت خروج برخى اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران در پى تحریم هاى آمریکا/ صادرات و واردات بین ایران و امارات طبق روال قبلى در حال انجام است/ هیچ ممنوعیت، محدودیت و تفکیک کالایى بین امارات و ایران صورت نگرفته است
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در همایش تخصصی پدافند غیرعامل با رویکرد حمل و نقل دریایی عنوان کرد:
آمادگی کامل حمل و نقل دریایی کشور برای مقابله با تحریم ها و پاسخ محکم و کوبنده به ژست بچه گانه استکبار/ طراحی سناریوهای مختلف برای تامین مایحتاج مردم
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران به لحاظ برخورداری از ظرفیت 230 میلیون تنی بندری و به عنوان یکی از بزرگ ترین ناوگان اقیانوس پیمای جهان، آماده تامین و پاسخگویی نیاز های کشور برای صادرات و واردات است. بر این اساس پاسخ محکم و کوبنده ای به ژست بچگانه استکباردر اعمال تحریم های ظالمانه خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد راستاد در همایش تخصصی پدافند غیر عامل با رویکرد حمل و نقل دریایی با اشاره به آغاز بخش دوم تحریم های یک جانبه آمریکا بر علیه ملت شریف ایران و اعمال محدویت برای ناوگان دریایی ایران ، تصریح کرد: حوزه حمل و نقل دریایی کشور آمادگی کامل دارد که به مقابله با تحریم بپردازد و نیازها و مایحتاج ضروری مردم را تامین کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به واسطه جنگ تحمیلی  ، تجربه شرایط سخت و بحرانی را دارد ، گفت: با توجه به تجربه بی بدیل جنگ و تخریب جدی زیرساخت بندری کشور در بندر خرمشهر و نبود آمادگی برای تامین سریع زیرساخت های جایگزین در آن مقطع ، باید سناریوهای مختلف را طراحی کنیم تا بتوانیم به موقع و در حد نیاز کشور پاسخگوی نیازها و مایحتاج باشیم.

وی افزود: طرح‌های پدافند غیرعامل نمی‌تواند طرح‌های ساکنی باشد و باید به روز شود؛ وابستگی ما در بندر تجاری باید بررسی شود و زیرساخت‌های بندری را مناسب و مطابق با شرایط تقاضا آماده کنیم و در دوران بحران سناریوهای جایگزین را طراحی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در بنادر به گزینه‌های عملیاتی و قابل اتکا نیاز داریم گفت: اگر اسکله‌ای که قرار است فرآورده‌های نفتی کشور را تامین کند می‌سازیم باید روش‌های تهدید آن در طرح‌های پدافند غیرعامل توجه شود.

راستاد با تاکید بر اینکه " بنادر زیرساخت خاص و حیاتی کشور محسوب می شوند " خاطر نشان کرد: وابستگی در بنادر به انواع ترافیک با توجه به نیازی که کشور دارد ، باید زیرساخت های بندری را متناسب با شرایط تقاضا آماده کنیم و در مواقع بحران سناریوهای جایگزین را به خوبی طراحی کرده باشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این سازمان در سایر مقولات ایمنی مثل جست و جوی نجات دریایی و حفاظت از محیط زیست دریایی « طرح های اقتضایی » دارد ، افزود: لازم است در حوزه پدافند غیرعامل نیز طرح اقتضایی داشته باشیم و متناسب با این طرح ، تجهیزات و تمرینات لازم را تدارک ببینیم.

به گفته راستاد ، معاونت مهندسی باید در رابطه با زیرساخت ها ، روبناها و تجهیزات ؛ معاونت دریایی باید در حوزه عملیات دریایی ؛ معاونت بندری و امور اقتصادی باید به واسطه اینکه حساس ترین عملیات ترابری کالا در اماکن بندری انجام می شود و معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع باید به جهت نقش اساسی در پشتیبانی طرح ها ، موضوعات و مقولات پدافند غیر عامل را جدی بگیرند و برنامه های خود بر اساس آن به انجام برسانند و در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: گزارش‌های ارزیابی بنادر کشور همانطور که برای جستجو و نجات و آتش نشانی در بنادر داریم باید برای پدافند غیرعامل هم داشته باشیم و متناسب با خروجی این گزارش‌ها تکالیف مورد نیاز برای بنادر را مشخص کنیم.

وی افزود: مثال بارز شرایط تهدید وضعیت حمل و نقل دریایی است که با آن مواجه هستیم و دشمن درصدد ایجاد محدودیت با اعمال تحریم‌های ظالمانه است. با خودباوری می‌توانیم با ظرفیتی چون 230 میلیون تن ظرفیت بنادر تجاری کشور مشکلات را حل کنیم. با همین ظرفیت‌ها به خوبی از عهده تحریم‌ها برمی‌آییم و پاسخی دندان‌شکن به ژست بچه‌گانه استکبار خواهیم داد.

راستاد گفت: یکی از بزرگترین ناوگان تجاری دریایی دنیا را داریم و بخوبی از عهده تحریم‌ها برمی‌آییم و پاسخی به ژست بچگانه استکبار و شعار آمدن تحریم‌هایش خواهیم داد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حوزه پدافند غیرعامل و حرف‌های ضروری آمادگی کامل داریم اما امیدواریم هیچ وقت نیازمند استفاده از طرح‌های مذکور نباشیم.

 
 


۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۴۴,۲۵۴

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید