اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان واحد خدماتی سبز کشور شد/ارائه خدمات بندری و دریایی با رعایت و ارتقاء کیفیت شاخص های زیست محیطی برگزاری کارگاه آموزشی سامانه جامع تجارت در مناطق ویژه در بندرامیرآباد/بررسی سامانه جامع تسهیل ثبت کالاهای ورودی توزیع 600 هزار تن گندم با استفاده از حمل و نقل ترکیبی/ کاهش هزینه حمل و قیمت تمام شده جابه جایی با اجرای کابوتاژ داخلی/ بنادر؛ مراکز توزیع کالا در نظر گرفته شده اند/ کابوتاژ داخلی گندم توسط کشتیرانی‌های داخلی آغاز شد رشد 78 درصدی ترانزیت غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان/ ترابری مسافران دریایی 19 درصد افزایش یافت/ افزایش 86 درصدی عملیات کانتینری نجات 4 صیاد گمشده در دریای عمان توسط مرکز جستجو ونجات دریایی بندر چابهار همایش آموزشی نیروهای تازه استخدام بنادر هرمزگان برگزار شد بهبود عملیات مقابله با آلودگی نفتی در بندر نوشهر توسعه شبکه ریلی؛ ضامن بقای اقتصاد ایران در دوران تحریم/ می توان در راستای مدیریت ترانزیت کالا و رونق بنادر کشور گام برداشت/ ضرورت اتصال بنادر به ریل/ افزایش سرعت جا به جایی کالا با توسعه شبکه ریلی کشور/ کریدورهای حمل و نقل ایران از اهمیت بسیار بالایی در منطقه برخوردار هستند دسترسی ریلی عامل ارتقاء و افزایش رقابت پذیری در بنادر کشور/ توسعه پسکرانه بندر بوشهر/ توسعه راه های منتهی به بنادر برگزاری ششمین اجلاس ناوبری، مخابرات وجستجو و نجات دریایی/ کتاب راهنمای جستجو و نجات دریایی ایرانی؛ مرجع کشورهای عضو آیمو شد
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در همایش تخصصی پدافند غیرعامل با رویکرد حمل و نقل دریایی عنوان کرد:
آمادگی کامل حمل و نقل دریایی کشور برای مقابله با تحریم ها و پاسخ محکم و کوبنده به ژست بچه گانه استکبار/ طراحی سناریوهای مختلف برای تامین مایحتاج مردم
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ایران به لحاظ برخورداری از ظرفیت 230 میلیون تنی بندری و به عنوان یکی از بزرگ ترین ناوگان اقیانوس پیمای جهان، آماده تامین و پاسخگویی نیاز های کشور برای صادرات و واردات است. بر این اساس پاسخ محکم و کوبنده ای به ژست بچگانه استکباردر اعمال تحریم های ظالمانه خواهیم داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد راستاد در همایش تخصصی پدافند غیر عامل با رویکرد حمل و نقل دریایی با اشاره به آغاز بخش دوم تحریم های یک جانبه آمریکا بر علیه ملت شریف ایران و اعمال محدویت برای ناوگان دریایی ایران ، تصریح کرد: حوزه حمل و نقل دریایی کشور آمادگی کامل دارد که به مقابله با تحریم بپردازد و نیازها و مایحتاج ضروری مردم را تامین کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به واسطه جنگ تحمیلی  ، تجربه شرایط سخت و بحرانی را دارد ، گفت: با توجه به تجربه بی بدیل جنگ و تخریب جدی زیرساخت بندری کشور در بندر خرمشهر و نبود آمادگی برای تامین سریع زیرساخت های جایگزین در آن مقطع ، باید سناریوهای مختلف را طراحی کنیم تا بتوانیم به موقع و در حد نیاز کشور پاسخگوی نیازها و مایحتاج باشیم.

وی افزود: طرح‌های پدافند غیرعامل نمی‌تواند طرح‌های ساکنی باشد و باید به روز شود؛ وابستگی ما در بندر تجاری باید بررسی شود و زیرساخت‌های بندری را مناسب و مطابق با شرایط تقاضا آماده کنیم و در دوران بحران سناریوهای جایگزین را طراحی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در بنادر به گزینه‌های عملیاتی و قابل اتکا نیاز داریم گفت: اگر اسکله‌ای که قرار است فرآورده‌های نفتی کشور را تامین کند می‌سازیم باید روش‌های تهدید آن در طرح‌های پدافند غیرعامل توجه شود.

راستاد با تاکید بر اینکه " بنادر زیرساخت خاص و حیاتی کشور محسوب می شوند " خاطر نشان کرد: وابستگی در بنادر به انواع ترافیک با توجه به نیازی که کشور دارد ، باید زیرساخت های بندری را متناسب با شرایط تقاضا آماده کنیم و در مواقع بحران سناریوهای جایگزین را به خوبی طراحی کرده باشیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه این سازمان در سایر مقولات ایمنی مثل جست و جوی نجات دریایی و حفاظت از محیط زیست دریایی « طرح های اقتضایی » دارد ، افزود: لازم است در حوزه پدافند غیرعامل نیز طرح اقتضایی داشته باشیم و متناسب با این طرح ، تجهیزات و تمرینات لازم را تدارک ببینیم.

به گفته راستاد ، معاونت مهندسی باید در رابطه با زیرساخت ها ، روبناها و تجهیزات ؛ معاونت دریایی باید در حوزه عملیات دریایی ؛ معاونت بندری و امور اقتصادی باید به واسطه اینکه حساس ترین عملیات ترابری کالا در اماکن بندری انجام می شود و معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع باید به جهت نقش اساسی در پشتیبانی طرح ها ، موضوعات و مقولات پدافند غیر عامل را جدی بگیرند و برنامه های خود بر اساس آن به انجام برسانند و در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: گزارش‌های ارزیابی بنادر کشور همانطور که برای جستجو و نجات و آتش نشانی در بنادر داریم باید برای پدافند غیرعامل هم داشته باشیم و متناسب با خروجی این گزارش‌ها تکالیف مورد نیاز برای بنادر را مشخص کنیم.

وی افزود: مثال بارز شرایط تهدید وضعیت حمل و نقل دریایی است که با آن مواجه هستیم و دشمن درصدد ایجاد محدودیت با اعمال تحریم‌های ظالمانه است. با خودباوری می‌توانیم با ظرفیتی چون 230 میلیون تن ظرفیت بنادر تجاری کشور مشکلات را حل کنیم. با همین ظرفیت‌ها به خوبی از عهده تحریم‌ها برمی‌آییم و پاسخی دندان‌شکن به ژست بچه‌گانه استکبار خواهیم داد.

راستاد گفت: یکی از بزرگترین ناوگان تجاری دریایی دنیا را داریم و بخوبی از عهده تحریم‌ها برمی‌آییم و پاسخی به ژست بچگانه استکبار و شعار آمدن تحریم‌هایش خواهیم داد.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حوزه پدافند غیرعامل و حرف‌های ضروری آمادگی کامل داریم اما امیدواریم هیچ وقت نیازمند استفاده از طرح‌های مذکور نباشیم.

 
 


۱۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۱۲
کد خبر : ۴۴,۲۵۴

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید