نشست مشترک مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و مشاور عالی فدراسیون فوتبال/ گسترش همکاری فرهنگی ورزشی و اجرای تورنمنت های بین المللی در چابهار/ افتتاح مدرسه فوتبال در بندر چابهار نقشه راه هوشمندسازی بنادر تا ۱۴۰۰ نهایی شد/ اجرای ۱۱ پروژه مهم و عملیاتی در نقشه راه هوشمندسازی بنادر ارسال تجهیزات بندرخرمشهر برای احداث سیل بند در مناطق مختلف منطقه تقویت امنیت دریایی ضامن اقتصاد پایدار دریامحور/ برای امنیت دریایی بندر چابهار با تمام توان تلاش خواهیم کرد برنامه ریزی برای ایجاد موزه دریایی در بندر انزلی/ خارج سازی کشتی‌های مغروقه تاریخی سواحل گیلان برای نمایش عمومی/ ​طراحی باشگاه دریانوردان در بندر انزلی با نگاه به فرهنگ ایرانی ادامه جستجو برای نجات ۴ خدمه لنج حادثه دیده توسط امداد و نجات بندر بوشهر سرمایه های پراکنده بخش خصوصی در بنادر جذب شود/ ضرورت استفاده حداکثری از ظرفیت شهر لجستیکی خلیج فارس/ بهبود وضعیت معیشتی کارکنان بنادر در دستور کار تردد بیش از ۶ میلیون نفر سفر دریایی بدون هیچ سانحه در نوروز ۹۸/ حمایت سازمان بنادر از صنایع دریایی و شناورسازان داخلی/ حضور تاثیرگذار فعالان دریایی و بندری در مدیریت بحران سیل/ هرمزگان الگویی موفق در زمینه رونق گردشگری دریایی است درآمدهای گردشگری باید جایگزین دلار نفتی شود/ هدف‌گذاری برای جذب سالانه ۱۰میلیون گردشگر خدمات رسانی 45 پایانه دریایی در جنوب و شمال کشور/ نقش موثر گردشگری دریایی در تقویت سرمایه اجتماعی/ هرمزگان مرکز ثقل گردشگری و سفرهای دریایی ایران است
مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:
حضور نمایندگان اتحادیه اروپا در تهران بابت توسعه همکاری‌های لجستیکی‌ و آموزش
مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری همایش آموزشی لجستیک و حمل و نقل چند وجهی با حضور مقامات عالیرتبه اتحادیه اروپا در هفته آینده گفت: ۱۶ نفر از این اتحادیه بابت موضوعات لجستیک به تهران می‌آیند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، خدمات لجستیک شامل همه خدماتی که تکمیل کننده انتقال کالا از فروشنده به خریدار نهایی است را شامل می‌شود که ممکن است این خدمات لجستیک در قالب تغییر ماهیت کالا، تغییر بسته‌بندی کالا یا تکمیل ارزش افزوده کالا باشد.

این را مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی می‌گوید و معتقد است در فعالیت‌های بندری و دریایی از مهمترین عوامل توسعه خدمات دریایی و بندری ایجاد مراکز لجستیک یا لجستیک پارک (لجستیک سنترز) است که در آن فعالیت ارزش افزوده ایجاد می‌کنیم.

محمد علی اصل سعیدی‌پور افزود: در همه بخش‌های سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین بنادر کشور موضوع لجستیک و خدمات ارزش افزوده در قالب‌های مختلف و با تعاریف متفاوت استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: از طرف دیگر در دستگاه‌های مختلف که در بخش حمل و نقل دخیل هستند شیوه‌ها و تعابیر در این حوزه متفاوت است بنابراین برای آنکه بتوانیم به یک هم‌نواختی در حوزه لجستیک دست‌یابیم و از ادبیات مشترک استفاده کنیم از نمایندگان اتحادیه اروپا دعوت کردیم که دستاوردهای خود را در این زمینه به کشور ما بیاورند و در قالب یک دوره آموزشی ادبیات مباحث لجستیک و حمل و نقل ترکیبی را در ایران فرهنگ‌سازی کنیم و از سوی دیگر دستگاه‌های دخیل در این حوزه در کنار هم بتوانند در یک باره زمانی مشخص به رویه‌ای منظم و همسو دست یابد.

مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: از سوی دیگر با تطبیق خود با دستگاه‌های موازی در اروپا الگوبرداری در حوزه لجستیک خواهیم داشت؛ همزمان جلساتی را برقرار می‌کنیم که بخش‌های مختلفی که در حوزه‌های محیط زیست، گمرک، بنادر و غیره از اتحادیه اروپا می‌آیند با کانترپارت‌های خود در ایران جلسات هم‌اندیشی داشته باشند تا هم از تجارب خود استفاده کنند و هم از وضع موجود آگاه باشند.

وی گفت: در این راستا سمینار آموزشی لجستیک و حمل و نقل چند وجهی با حضور مقامات عالی‌رتبه اتحادیه اروپا روزهای ۲۱ و ۲۲ آبان‌ماه در تهران و محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌شود.

سعیدی‌پور اضافه کرد: این دوره بنیان گذاشته شد تا بتوانیم بخش‌های مختلف لجستیک و حمل و نقل ترکیبی را درگیر کنیم و با حضور بیش از ۲۵۰ نفر از فعالان این بخش پیش‌بینی می‌کنیم استقبال گسترده‌ای از این سمینار در حوزه‌های لجستیک و حمل و نقل ترکیبی رخ دهد.

مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی یاد آور شد: نمایندگان اتحادیه اروپا ۱۶ نفر هستند که در بخش‌های مختلف مرتبط فعالیت می‌کنند..

وی اظهارداشت: در بندر شهید رجایی به عنوان بندر الگو روزانه ۱۰ هزار کامیون به بندر وارد و خارج می‌شود و این اتفاق خیلی خاصی است. این سبب ایجاد آلودگی‌های خاص، چالش‌های ترافیکی و غیره می‌شود و مدیریت حمل و جابجایی کالا درون بندر و همچنین در جاده‌ها را می‌طلبد.

مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: علاقه‌مند هستیم سهم حمل و نقل ریلی را در بندر شهید رجایی افزایش دهیم ضمن آنکه در موضوع حمل و نقل ترکیبی و لجستیک باید ریل بیشتر بهره‌ور شود؛ سازمان بنادر و دریانوردی تلاش کرده است اداره‌ای با عنوان حمل و نقل ترکیبی خلق کند که بتواند این موضوع را مدیریت کند تا از ظرفیت ریل در بنادر بهتر استفاده شود.

سعیدی‌پور ادامه داد: در حال حاضر ۵۳ کیلومتر خط ریلی درون بندر شهید رجایی داریم که سرمایه عظیمی محسوب می‌شود اما باید از آن بیشتر استفاده کرد.

مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی اظهارداشت: تلاش می‌کنیم با افزایش چنین دوره‌هایی آگاهی‌سازی از پتانسیل‌های حمل و نقل ترکیبی و خدمات لجستیک ایجاد کنیم و ترمینال‌های موجود در بندر شهید رجایی و الگوهای مشابه آن در اروپا را بررسی کنیم تا مشخص شود چگونه می‌توان لجستیک و حمل و نقل ترکیبی را در بنادر توسعه داد.

وی بیان کرد: در حوزه لجستیک و حمل و نقل ترکیبی ممکن است برخی خدمات به گونه‌ای باشد که مجموعه‌ای از شرکت‌ها با هم تکمیل کننده محصولی خاص باشند بنابراین باید به این امر بیشتر توجه کرد.

مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه سازمان بنادر و دریانوردی اظهارداشت: به دنبال این هستیم که ببینیم چه پتانسیل‌هایی در بنادر ما وجود دارد و اتحادیه اروپا چگونه می‌تواند به ما کمک کند تا از پتانسیل‌های لجستیک و حمل و نقل ترکیبی بنادر به خوبی استفاده کنیم.

۱۳ آبان ۱۳۹۷
کد خبر : ۴۴,۲۹۲

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید