آغاز به کار نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران/ برگزاری نمایشگاه بین المللی دریایی با حضور ۲۷۰ شرکت داخلی و 18 شرکت خارجی/ انعقاد تفاهم‌نامه‌ و قرار‌داد در حاشیه نمایشگاه دریایی انعقاد ۱۹ قرارداد سرمایه گذاری سازمان بنادر با بخش خصوصی به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال در هفته حمل و نقل/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر ایران/ احداث پایانه تمام مکانیزه مواد معدنی در بندر شهیدرجایی؛ مگاپروژه ای ۵۰ هزار میلیارد ریالی رونمایی از مجموعه کتب استانداردها و کنوانسیون بندری سازمان بنادر/ کنوانسیون های بین المللی؛ بومی سازی شد/ اعلام قوانین سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص فعالیت های بندری/ ترجمه کنوانسیون بین المللی آتن در مورد حمل مسافر و بار همراه مسافر از طریق دریا/ ابلاغ دستورالعمل اجرایی کنوانسیون تسهیل ترافیک دریایی سومین نمایشگاه بین المللی حمل‌ و نقل با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد/ رونمایی از مجموعه کتب استاندارد و کنوانسیون های بندری سازمان بنادر برگزاری نمایشگاه بین المللی دریایی با حضور 270 شرکت داخلی و ۱۸ شرکت خارجی؛ 26 تا 28 آذر/ تشریح محورها و فرصت های سرمایه گذاری نمایشگاه کیش بنادر با اتصال به ریل می توانند در جذب سرمایه گذار موفق عمل کنند/ افزایش صادرات با اتصال بنادر به ریل تدوین نقشه راه و سند توسعه بنادر/ فاز دوم مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی کشور در دستور کار سازمان بنادر/ بنادر بوشهر و گناوه از ظرفیت های خوبی جهت توسعه برخوردار هستند ضرورت سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر برای توسعه اقتصادی و صنعتی کشور میزان عملکرد بنادر از نظر ورود و خروج کالا بسیار خوب است/ بندر شهید رجایی؛ قابلیت پهلوگیری بزرگترین کشتی ها را پیدا خواهد کرد/ کاهش ماندگاری کالا در گمرک/ محدودیتی برسر راه واردات کالاهای اساسی وجود ندارد/ استان هرمزگان یکی از مهمترین استان های مرزی است/ ضرورت تسهیل صادرات و واردات برای فعالان اقتصادی کشور سازمان بنادر و دریانوردی؛ دستگاه برتر خدمات دولت الکترونیک کشور شد
کشتی های غیر ایمن؛ امکان تردد در آب های ایران را ندارند/42 کشتی در لیست سیاه کشتی های غیر مجاز قرار گرفته اند
مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی های غیر ایمن و غیر مجاز امکان تردد در آب ها و بنادر ایران را نخواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نادر پسنده در دومین روز از سمینار آموزشی لجستیک و زنجیره حمل و نقل که با همکاری اتحادیه اروپا برگزار شد، افزود: اجرای فرایندهای PSC/FSC به صورت مستمر و قوی باعث می شود کشتی های غیر ایمن و غیر مجاز امکان تردد در آب ها و بنادر ایران را نداشته باشند و همین امر به ارتقای ایمنی بنادر کمک شایانی می کند.

وی گفت: در راستای قوانین و استانداردهای بین المللی 42 کشتی در لیست سیاه کشتی های غیر مجاز قرار گرفته اند.

مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی  افزود: در پاسخ با این سوال که چطور می توان امنیت دریانوردی در سواحل را تامین کرد این موضع مطرح می شود که در صورتی که ملزومات کنوانسون های IMO در بنادر برقرار باشد می توان ایمنی یکی بندر را تامین کرد.

وی اذعان داشت: ناظران PSC/FSC می توانند از طریق بازرسی استانداردهای موجود در بنادر ایمنی کشتی ها و بنادر را تایید کنند. در حال حاضر در ایران 90 افسر ناظر PSC/FSC آموزش دیده و متخصص در 32 منطقه بندری مشخص شده در حال فعالیت هستند. برخی از این ناظران با توجه به تخصص بالا و تجربیات شان، دوره ای آموزشی در کشورهای دیگر نیز برگزار می کنند.

پسنده گفت: افسران ناظر PSC/FSC به کمک تجهیزات آنلاین، اطلاعات گردآوری شده را به سیستم جامع دریایی منتقل می کنند. اطلاعات انتقال داده شده به سیستم جامع دریایی قابل بررسی و ممیزی هستند و قابلیت پیگیری اطلاعات به صورت لحظه ای نیز وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: از سال 1990 موضوع PSC/FSC به صورت جدی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفت. تا به حال 3 مورد ممیزی در این زمینه در ایران انجام شده است. یکی از این بازرسی ها توسط EMSA انجام شد که گزارش نهایی آن حاکی از نتایج بسیار مطلوبی در مبحث STCW  بوده است.

۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۰
کد خبر : ۴۴,۳۴۸

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید