سرمایه گذاری ۵هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای زیرساخت صادراتی در بنادر/ تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار/ ایجاد ترمینال های تخصصی و تمام مکانیزه صادرات مواد معدنی در بنادر در دستور کار ارسال سومین محموله ترانزیتی افغانستان از بندر چابهار/ اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان به مقصد هند صادر شد تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله / اعتباری ۷۲۰میلیاردی سازمان بنادر برای اجرای طرح در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نوسازی خطوط ریلی ۴ و ۵ راه آهن داخلی بندر شهیدرجایی تا پایان سال/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری کانتینری و غیرکانتینری بخش غیردولتی/ جابجایی ۴۸ میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا و رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته/ اعلام طرح های توسعه ای مجتمع بندری شهیدرجایی در سال ۹۸ خدمات رسانی موکب بنادر آبادان به زائران تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد افزایش صادرات کالا از مرز دریایی امیرآباد/ صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد رشد سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر با تجهیز ناوگان حمل ونقل/ قابلیت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه بندری و دریایی وجود دارد/ ضرورت تمرکز بر روی توسعه حمل و نقل دریایی تسهیل حضور سرمایه گذاران با اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی گیلان/ ضرورت هم افزایی در اجرای طرح نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده
کارکنان بندر امیرآباد استاندار جدید مازندران را پاگشا کردند:
نخستین بازدید استاندار مازندران از بندر امیرآباد پس از انتصاب

استاندار مازندران به فاصله کوتاهی پس از انتصاب به همراه جمعی از معاونین و مدیران کل ستادی و استانی از منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد بازدید کرد.

به گزارش واحد اطلاعات واخبار روابط عمومی؛ مدیربنادرودریانوری و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد پس از این بازدید در جلسه ای که با حضور مهندس حسین زادگان استاندار مازندران ،مهندس خیریانپور معاون امور هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار،مدیر کل راه آهن شمال،مدیر کل پایانه های استان، رییس اتاق بازرگانی و ... در محل این بندر برگزار شد ضمن تبریک انتصاب آقای حسین زادگان به سکانداری استانداری مازندران ابراز امیدواری کرد با توجه به تخصص و تجارب مدیریتی و بهره گیری از ظرفیتها، مردم استان شاهد شکوفایی بیش از پیش استان در حوزه های مختلف باشند.

مهندس سیاوش رضوانی در آغاز این جلسه به ظرفیت ها و توانمندیهای موجود منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد اشاره کرد و افزود این بندر با دارابودن ۱۰۶۰ هکتار اراضی پسکرانه ، عنوان بزرگترین بندر حاشیه دریای خزر و سومین بندر بزرگ کشور را به خود اختصاص داده است.

مدیربندرامیرآباد ظرفیت کنونی تخلیه و بارگیری کالا در این بندر را ۷.۵ میلیون تن عنوان کرد و غلات ، کالاهای ساختمانی ،مواد نفتی ، چوب ، میوه ،مرکبات و چوب را بخشی از کالاهایی نام برد که در ۱۵ پست اسکله بندرامیرآباد تخلیه و بارگیری می شوند.

مهندس رضوانی در بخش دیگری از معرفی بندرامیرآباد گفت این بندر در سالهای اخیر با تلاش تمام همکاران، حائز رتبه های برتر جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و در بخش استانی نیز موفق  به قرار گرفتن در جایگاه  برتر جشنواره شهید رجایی استان طی سالهای متمادی شده است.

این مقام مسئول به تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری و تجهیزات مدرن ناوگان راهبری و حمل ونقل دریایی ، وجود کارخانجات بخش خصوصی از قبیل فولاد،کاغذ،گچ وMDF  بندرامیرآباد اشاره و خاطرنشان کرد با افتتاح اسکله روروریلی، این بندر به عنوان یگانه بندر دارای این نوع اسکله در  کشور، نقش بی بدیلی را در افزایش ترانزیت کالا در منطقه ایفا خواهد کرد.

مهندس رضوانی درپایان سخنان خود با تصریح براینکه بندرامیرآباد جایگاه نخست میزان صادرات و واردات کالا در شمال کشور را داراست نگاه ویژه مسئولین بلند پایه استان را به این بندر جهت اعتلای اقتصاد استان را خواستار شد.

استاندار مازندران نیز در ادامه جلسه ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی شایسته بندر امیرآباد، امکانات و توانمندی های این بندر را عالی ارزیابی ‌کرد و گفت در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و نیل به اهداف مقام معظم رهبری در این خصوص، تمام مسئولین در این برهه حساس از  اقتصاد کشور باید با اتحاد،همدلی در هموار کردن موانع پیشرفت اقتصادی اهتمام ورزند.

آقای حسین زادگان رویکرد بندرامیرآباد در سالهای اخیر را امیدوار کننده دانست و بر تقویت اقتصاد استان مازندران با توسعه و گسترش بنگاه های اقتصادی کوچک در کنار بنگاه های اقتصادی بزرگ همچون بندرامیرآباد تاکید کرد.

استاندار با بیان اینکه بخشی از اقتصاد مازندران بر محور مرکبات و محصولات کشاورزی  قرار دارد وجود سورتینگ میوه و مرکبات و اسکله روروریلی در بندرامیرآباد را فرصت مغتنمی جهت ترانزیت این محصولات به کشورهای حوزه دریای خزر و CIS برشمرد و خاطر نشان کرد با استفاده از توانمندی های تجار و بازرگانان بومی در این استان بتوانیم از این فرصت به خوبی بهره برداری نماییم.

وی با تاکید بر اینکه شکوفایی اقتصادی هر جامعه در گرو توسعه صادرات است، یادآور شد همه باید کمک کنیم تا مراکز لجستیک برای تقویت بخش کشاورزی راه اندازی شود و بستر زیربنایی بندرامیرآباد نیز جهت رسیدن به این هدف مناسب است.

در پایان این جلسه استاندار مازندران و هیات همراه از محوطه عملیاتی ، اسکله ها ، برج کنترل و از اراضی منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد و همچنین کارخانجات تولیدی در منطقه ویژه بازدید کردند.


بازدیداستاندار6
بازدیداستاندار5
بازدیداستاندار4
بازدیداستاندار3
بازدیداستاندار2
بازدیداستاندار1

 

 

۱۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۵:۵۸
کد خبر : ۴۴,۵۷۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید