تبیین دستاورد‌های حوزه دریایی کشور طی ۴۰سال گذشته/ اعلام جزییات بیست و ششمین همایش ارگانهای دریایی/ ظرفیت پذیرش کشتی‌ها به ۱۵۰ هزار تن رسید/ خودکفایی ایران در ساخت شناور‌های مسافری و باری/ بررسی چشم انداز‌ بخش دریایی کشور موج بندرداری نوین در ایران، بعد از انقلاب شکل گرفت/ از فرصت برجام برای تجهیز بنادر به خوبی بهره بردیم یادداشت| بندر خرمشهر و پتانسیل های که برای آن ایجاد شده است افزایش ظرفیت بنادر کشور از ۱۹ به ۲۳۴ میلیون تن/ ظرفیت جابه‌جایی سالانه مسافران راه‌آهن به ۲۵ میلیون نفر رسید همایش بین المللی توسعه چابهار؛ فرصتی برای معرفی ظرفیت های توسعه ای بندری/ رشد ۵۱ درصدی عملیات بندری در چابهار در مقایسه سال گذشته/ استقبال چشمگیر سرمایه گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی برای حضور در بندر چابهار/ بندر گوادر پاکستان؛ مکمل بندر چابهار است لزوم بهره گیری از ظرفیت بالای مجتمع بندری انزلی در توسعه منطقه اقتصادی آمادگی بندر خرمشهر برای گشت های منظم دریایی در تعطیلات/ افزایش ضریب ایمنی حرکت قایق ها و شناور های تفریحی برگزاری مانور عملیاتی اطفاء حریق، امداد و نجات و مقابله با آلودگی دربندر کنگان انضباط و شفافیت مالی در دستور کار سازمان بنادر/ وصول مطالبات با جدیت پیگیری شود تصویب پیشنهاد ایران در کمیته دائمی اقتصادی وتجاری سازمان همکاری اسلامی(کومسک)
در بازدید سرکنسولگری ایران در عراق از بندر اروندکنار عنوان شد:
احداث اسکله ١۵٠ متری بتنی در بندر اروندکنار/ استقبال عراق از کالاهای صادراتی ایران
مطالعات احداث اسکله ای ١۵٠ متری بتنی در بندر اروندکنار در حال انجام است و قرار است تا پایان سال جاری این مطالعات به پایان برسد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، حسین سیاهپوش؛ سرکنسولگری ایران در کشور عراق در بازدید از بندر اروندکنار استان خوزستان، افزود: با توسعه بیشتر  بندر اروندکنار   با توجه به موقعیت مهم آن می توان به دستاوردهای خوبی در حوزه اقتصاد رسید.
وی ادامه داد: افزایش کیفیت کالای صادراتی و به حداقل رساندن محصولات بی کیفیت باعث می شود تا اعتماد و استقبال کشورهایی همچون عراق از کالای صادراتی کشورمان افزایش پیدا کند.
عادل دریس؛مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان نیز در این بازدید، گفت: تمام تلاش ها مبنی بر توسعه بندر اروندکنار است و در حال حاضر پیگیری های ایجاد بستر و زیر ساختی مناسب در این بندر آغاز شده است.
وی خاطرنشان کرد: مطالعات احداث اسکله ای ١۵٠ متری بتنی در بندر اروندکنار در حال انجام است و قرار است تا پایان سال جاری این مطالعات به پایان برسد. 
دریس افزود: احداث چنین اسکله ای در  بندر اروندکنار به منظور ایجاد فضایی مناسب برای تردد شناورها و تامین ایمنی آنها است و  بعد از اتمام مطالعات آن اعتبارات لازم برای احداث آن تامین می شود.
همچنین رضا سفاری؛ مدیر بنادر و دریانوردی آبادان گفت: در اسکله کنونی بندر اروندکنار، تخلیه و بارگیری بصورت روان انجام می شود.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۳
کد خبر : ۴۴,۵۸۹

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید