اختصاص یدک کش جدید به بندر امام(ره) برگزاری موفق مانور اطفاء حریق به صورت دستی در بندر بوشهر واگذاری فرصت های سرمایه گذاری از طریق مزایده/ تاکید بر حل چالش های سرمایه گذاران در بنادر با نگاه بلندمدت و حفظ منافع ملی و درچارچوب اقتصاد دریامحور/ سرمایه گذاری 19 هزار میلیاردی بخش خصوصی در بندرامیرآباد صدور مجوز ساخت اسکله گردشگری در بندر ماهشهر مانور موفق اطفای حریق مخازن مایعات نفتی در مجتمع بندری انزلی تعیین تکلیف 30 کانتینر بلاتکلیف در بندر بوشهر آغاز شد بررسی و شناسایی عوامل آلودگی ساحل کنگان ادامه دارد منابع مالی؛ حلقه مفقوده زنجیره تامین نیروی انسانی حمل‌ونقل دریایی/ ضرورت حمایت ویژه مجلس در تسهیل جذب نیرو سازمان بنادر تکریم و معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد/ضرورت هم افزایی ارگانهای دریایی در بزرگترین استان ساحلی ایران/ بسترسازی برای گسترش زیربناهای بندرگاهی و پسکرانه‌ای "دیپلماسی اقتصادی" سیاست‌ راهبردی دولت در تجارت بین المللی/ نقش کلیدی بنادر کوچک در تامین معیشت ساحل‌نشینان/ ضرورت ارتباط هوشمندانه سازمان‌های همکار در ترانزیت کالا
معاون امور دریایی سازمان بنادر: ایران؛ جایگاه مناسبی در ساخت شناورها و تجهیزات سکوهای نفت و گاز دارد/ ضرورت استفاده از تکنولوژی‌های جدید در صنایع دریایی/ دریانوردی؛نیازمند فناوری‌های نوین و دیجیتال/ ش
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با استفاده از تکنولوژی های جدید، شناورهای کشور را ایمن‌سازی می کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق‌شناس در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران، افزود: امروز دریانوردی نیازمند فناوری‌های نوین و دیجیتال مجهز است تا بتواند با شرایط بهتری فعالیت کند.
وی با اشاره به اهمیت دریا و نقش آن در اقتصاد و زندگی مردم که غیرقابل انکار است،تصریح کرد: کشورهای صاحب دریا برای بهره‌برداری از ظرفیت‌های خود برنامه راهبرد دریا تدوین و اهداف سیاسی، اقتصادی، خود را مشخص می‌کنند.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی کشور با تاکید به نقش نیروی انسانی، افزود: در برنامه‌های راهبردی دریایی نیروی انسانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و مدیریت صحیح نیروها موجب افزایش قدرت دریایی کشورها می‌شود.
حق‌شناس اضافه کرد: صنعت دریایی، صنعتی متنوع است و از صنایع فراساحلی کشتی‌سازی کشتیرانی حمل‌ونقل دریایی و ... را در بر می‌گیرد.
وی در ادامه به جایگاه ایران در صنایع دریایی اشاره کرد و گفت: ایران جایگاه مناسب در ساخت شناورها و تجهیزات سکوهای نفت و گاز دارد.
حق‌شناس خاطرنشان کرد: چالش‌های اساسی مالکان کشتی تردد ایمن قلمداد است.
وی افزود: امروز استفاده از تکنولوژی‌های جدید و اینترنت اشیا تحول عظیمی در حمل‌ونقل دریایی به وجود آورده است و ما نیز باید با استفاده از این تجهیزات و همچنین آموزش کاربری این تکنولوژی‌ها، شناورهای کشور را ایمن‌سازی کنیم.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۱
کد خبر : ۴۴,۶۹۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید