امضای 19 تفاهم‌نامه و قرارداد سرمایه‌گذاری در بنادر ایران/ سرمایه گذاری 1800 میلیارد تومانی بخش خصوصی در بنادر/ سرمایه‌گذاری 717 میلیارد تومانی در بندر امام خمینی(ره)
تا دقایقی دیگر در مراسمی 19 تفاهم‌نامه یا قرارداد سرمایه‌گذاری با بخش خصوصی به ارزش حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان در بنادر تجاری کشور منعقد می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، تا دقایقی دیگر مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل و امضای چندین قرارداد و یادداشت تفاهم سرمایه گذاری با بخش خصوصی به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال با حضور محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و اعضای هیات عامل این سازمان، مدیران ارشد سازمان‌ها و ارگان‌های دریایی، استانداران استان‌های ساحلی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان انجمن های تخصصی و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل دریایی کشور در محل هتل هما تهران برگزار می‌شود.

 

در قالب این 19 تفاهم‌نامه و قرارداد در مجموع87  میلیارد تومان در بندر شهیدرجایی، 717 میلیارد تومان در بندر امام خمینی (ره) به منظور تاسیسات تولیدی و ارزش افزوده ای، ۳۳۵ میلیارد تومان در بندر انزلی در بخش پایانه های صادراتی، مراکز تعمیرات و سوخت کشتی و مخازن روغن خوراکی، 103 میلیارد تومان در بندر بوشهر جهت احداث سردخانه و تاسیسات جمع آوری مواد زائد نفتی، 100 میلیارد تومان در بندر امیرآباد، 332 میلیارد تومان در بندر چابهار و 70 میلیارد تومان در بندر نوشهر توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود.

 

گفتنی است سیاست سازمان بنادر و دریانوردی این است که به استثنای زیر بناها، ایجاد روبناها و تجهیزات را از طریق جذب سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی مدنظر قرار دهد. بدین جهت پروژه های توسعه ای سازمان بنادر و دریانرودی در راستای سیاست یاد شده و با هدف ارتقای ظرفیت عملیاتی بنادر کشور به امضا می رسد.

۲۸ آذر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۸
کد خبر : ۴۴,۷۶۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید