افزایش سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر / الزام رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا تردد به جزیره ابوموسی با رعایت دقیق الزامات بهداشتی / شناورها با ۵۰ درصد ظرفیت به ابوموسی سفر می کنند ارتقاء سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت ایران و ناوگان تحت پرچم/ ثبت الکترونیکی ورود و خروج شناورهای مسافری در سال ۹۹/ بهبود سطح پیشگیری و مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی ناشی از شناورها و تاسیسات بندری فرآیند تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی از بنادر شرایط مطلوبی دارد/ شیوع ویروس کرونا تجارت جهانی را تحت تاثیر قرار داده است/ تشریح مشکلات اصلی واردکنندگان کالا به کشور نجات ۵ ماهیگیر توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر مکاتبات اعتراض آمیز با IMO و ITF در پی تهدید پنج نفتکش ایرانی از سوی آمریکا/ درخواست اجماع عمومی و برخورد پیشگیرانه در قبال مواضع خصمانه آمریکایی ها/ نباید ایمنی دریانوردان از سوی هیچ کشوری تهدید شود/ اقدام آمریکایی ها از نظر تجاری، حقوق بین الملل و حقوق صنفی قانونی نیست عملکرد بسیار خوب بنادر در واردات کالاهای اساسی/ اعلام کالاهایی که نباید رسوب شده اتلاق شوند/ تشریح چالش های ترخیص کالا/ فعالیت ۲۴ ساعته دستگاه‌های متولی در حوزه واردات کالاهای اساسی در بنادر ثبت ساختمان قدیم اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر در فهرست آثار ملی/ موزه دریا و تاریخ دریانوردی ایجاد می شود رشد ۵۴ درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار/ خروج روزانه ۸۰۰ کامیون به صورت حمل یکسره از بندر چابهار/ واردات کالای اساسی از طریق بندر چابهار ۹ برابر شد نامه ایران به سازمان بین‌المللی دریانوردی درباره تهدید اخیر آمریکا
نشست تخصصی فرماندهان یگان حفاظت بنادر کشور
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: این سازمان همانگونه که به نیروی متخصص در امور دریایی و بندری نیاز دارد به نیروهای توانمند و متخصص در یگان حفاظت بنادر نیازمند است و این یگان باید خود را برای ایفای این مسئولیت و وظایف خطیر تجهیز نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست تخصصی فرماندهان یگان حفاظت بنادر کشور ، با تقدیر از زحمات و اقدامات صورت گرفته برای ارتقاء زیرساخت ها و امکانات مورد نیاز یگان حفاظت سازمان، اظهار داشت: یگان حفاظت وظیفه خطیری بر عهده دارد و باید خود را برای ایفای این مسئولیت و وظایف قانونی تجهیز نماید.

وی تصریح کرد : سازمان بنادر و دریانوردی همانگونه که به نیروی متخصص در امور دریایی و بندری نیاز دارد به همان اندازه به نیروهای توانمند و متخصص در یگان حفاظت نیازمند است.

وی تأکید کرد: تأمین امنیت مرزهای دریایی در محدوده بنادر تجاری به سازمان بنادر و دریانوردی محول شده است و ما باید تمام توان خود را برای تحقق این موضوع بکار بگیریم.

وی با اشاره به گزارش فرمانده یگان حفاظت سازمان و ابلاغ دستورالعمل های تخصصی با موضوعات حفاظتی و انتظامی، خواستار نظارت دقیق بر اجرای این بخشنامه ها و دستورالعمل ها در یگان حفاظت بنادر شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: ما بر اساس کنوانسیون بین المللی و ساختاری که در این زمینه وجود دارد ، نیز موظف به اجرای الزامات بین المللی برای تأمین امنیت بنادر هستیم.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اهمیت فعالیت و ضرورت وجود نشاط و پویایی در یگان حفاظت، بر لزوم ارتقای آمادگی جسمانی کارکنان یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد و خواستار تدوین مکانیسمی برای فعالیت کارکنان یگان در رشته های ورزشی رزمی شد.

راستاد با تاکید برحساسیت بالای بنادر کشور، به وجود تهدیدات متنوع در بنادر کشور اشاره کرد و خواستار هوشیاری و توجه ویژه یگان حفاظت برای مقابله با این تهدیدات از جمله قاچاق، سرقت، ورود غیرقانونی و ...  شد.

وی بر لزوم حفظ انگیزه  نیروها در یگان حفاظت گفت : کارکنان یگان حفاظت باید با انگیزه باشند و به مأموریت، لباس و عنوان خود افتخار کنند و بدانند امنیت ذینفعان بنادر و دریانوردی در دستان آنهاست و نیروی انسانی یگان ها باید بسیار با انگیزه باشند و این فرهنگ افتخار به لباس و مأموریت را رعایت کنند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به چالش های مطرح شده از سوی تعدادی از فرماندهان یگان حفاظت بنادر از جمله تأمین نیروی انسانی و معیشت آنها گفت: از تمام مکانیسم های قانونی برای تأمین امکانات و تجهیزات و نیروی انسانی و ارتقاء معیشت و  رفاه کارکنان یگان حفاظت استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه بر تعامل یگان حفاظت بنادر با واحدهای درون سازمان و دستگاههای اجرایی مرتبط و با مشتریان تأکید کرد و خواستار حفظ جایگاه حفاظت بنادر به عنوان یگان نمونه حفاظت کشور شد.

بنا بر این گزارش، پیش از سخنان مهندس راستاد، فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی گزارشی از عملکرد یگان حفاظت در دو حوزه ارتقاء آمادگی و توان عملیاتی و تحول در یگان ها را ارائه کرد.

سرهنگ جعفر اطمانی بر عزم راسخ این یگان در حفاظت از اماکن، تاسیسات و اموال عمومی و دولتی بنادر تاکید کرد و گفت: همگام با شرایط توسعه ای بنادر و با رویکرد ایجابی و مشارکت اجتماعی ، سطح اجرائیات در حوزه استحفاظی و نظارت بر سواحل و رودخانه های قابل کشتیرانی در چارچوب قوانین و مقررات جاری نیز ارتقا یافته است.

سرهنگ اطمانی در تشریح عملکرد این مجموعه، یگان حفاظت را بازوی اجرایی مقام قضایی در سازمان مرکزی و بنادر تابعه عنوان کرد و "جلوگیری از ساخت و ساز بدون مجوز یا خارج از مجوز سازمان بنادر و دریانوردی" ؛ " انجام پلاک گذاری تجهیزات و وسایل نقلیه در مناطق ویژه اقتصادی بنادر ، برقراری نظم برای نفرات و خودروهای متردد در بندر" ؛ " بازرسی از شناورهای ورودی و خروجی در لنگرگاه ها و حوضچه بنادر و حضور در گروه پاس کشتی" ؛ " تشکیل پرونده قضایی و دستگیری متهمین( حسب دستور مقام قضایی)" ؛ "گشت زنی های مستمر برای پیشگیری و جلوگیری از وقوع هرگونه جرایم مشهود ، تخلف ، ایجادمزاحمت ، سرقت، تعرض به امکان و کالاها" و " ایجاد امنیت مستمر در سطح حوزه استحفاظی را از جمله خدمات مراقبتی و حفاظتی یگان بنادر برشمرد.

 

اطمانی ، "تأمین حفاظت و برقراری نظم با اولویت بهره گیری از سامانه های الکترونیکی هوشمند " ، "ارتقای سطح امنیت بنادر " ، "توجه و عمل به اصل کیفی سازی مأموریت ها" و " تبدیل موضوع آموزش و ارتقای آن در سطح یگان به یک گفتمان روزانه" را از جمله اقدامات یگان حفاظت بنادر در راستای پیشبرد اهداف سازمانی عنوان کرد .

 فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی، ارتقای توانمندی تخصصی و مهارتی کارکنان در زمینه های مختلف را یکی از اهداف آموزشی این یگان برشمرد و گفت: در این راستا برنامه تفصیلی دوره های آموزش (دروس عمومی و تخصصی) ویژه کارکنان یگان حفاظت براساس دستورالعمل و آیین نامه های ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی توسط گروه علمی پیشگیری انتظامی تهیه و تدوین شد و به تصویب هیأت مرکزی تدوین رسیده است .

 سرهنگ اطمانی،  با اشاره به لزوم ساختارمند شدن یگان حفاظت بنادر و شروع اقدامات لازم در این زمینه، برگزاری دوره های آموزشی آیین دادرسی کیفری و گزارش نویسی زیر نظر دادستان حوزه قضایی مربوطه برای کارکنان یگان و دریافت کارت ضابطین توسط تعدادی از کارکنان در بنادر خبر داد.

در پایان این مراسم، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اهداء لوح تقدیر از علیزاده فرمانده یگان حفاظت بندر شهیدرجایی، بابادی فرمانده یگان حفاظت بندر امام خمینی (ره) و قنبری فرمانده یگان حفاظت بندر امیرآباد به عنوان فرماندهان برتر یگان حفاظت بنادر کشور با حضور قدردانی کرد.

۲ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۳۰
کد خبر : ۴۴,۷۹۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید