شرط جدید اماراتی ها برای پذیرش شناورهای ایرانی صادرات اولین محموله کالا‌های غیرنفتی از بندر سیریک به کشور عمان افزایش 562 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر و دریانوردی بندرلنگه تازه ترین اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در مقابله با ویروس کرونا/ نظارت جدی بر اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در بنادر کشور/ انعکاس مشکلات شناورهای سنتی به وزارت امور خارجه/ تسریع واردات اقلام بهداشتی/ بررسی تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا در حمل و نقل دریایی حمل ریلی بیش از ۵ هزار تن کالای اساسی از بندر امیرآباد برای نخستین بار تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی از بندر شهید رجایی از مرز ۸,۵ میلیون تن گذشت/ صادرات ۱.۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی از بندر شهید رجایی/ تردد ۵۸۳ فروند کشتی در بندر شهید رجایی اجرای طرح مدیریت یکپارچه سواحل سیستان و بلوچستان انتقال ۳میلیون کالای اساسی از بندرامام(ره) به نقاط مختلف کشور / افزایش بارگیری کالای کانتینری صادراتی از بندر امام(ره) یادداشت؛ به ۴دلیل منع ترددکشتی های تحت پرچم ایران خلاف قوانین بین المللی است انتشار بین‌المللی چهار چارت دریایی جدید از آب‌های خلیج فارس و دریای خزر
پنجمین اجلاس استانی نماز به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد/ آیت الله نعیم آبادی: خدمات و دستاوردهای انقلاب برای مردم بیان شود
پنجمین اجلاس استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، معاون استاندار هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، مدیر مرکز تخصصی نماز ستاد اقامه نماز کشور، ائمه جمعه و جماعت، مبلغین و مروجین دینی و قرآنی، جمعی از مدیران اجرایی و اقشار مختلفی از خادمان نماز به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در این برنامه اظهار داشت: مسئولان در بخش های خود خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مردم بیان کنند که این موجب افزایش روحیه نشاط و اُمید اجتماعی می شود.

وی افزود: در حق انقلاب اسلامی ظلم شده و انتظار می رود مسئولان به صورت مقایسه ای خدمات انجام شده در انقلاب اسلامی با حکومت شاهنشاهی را برای مردم بیان کنند.

امام جمعه بندرعباس بیان داشت: در خاطره های زمان سلطنت رژیم پهلوی آمده کشتی ها در بندرعباس منتظر بارگیری بودند و برای این مدت توقف در انتظار پهلوگیری دموراژ می گرفتند ولی اکنون آنگونه نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت فریضه نماز پرداخت و گفت: نیاز به نیایش یکی از نیازهای قطعی بشر بوده که بهترین حالت پاسخگویی به آن در نماز تجلی یافته است.

آیت الله نعیم آبادی خاطر نشان کرد: ویژگی متمایز کننده انسان و حیوان در نیایش تجلی می یابد و بشر هر چه از نیایش فاصله گیرد دچار مشکل های بیشتری می شود. اکنون بشر غربی به دلیل دور شدن از نیایش دچار مشکل های فراوانی شده است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خطاب به پدر و مادرها گفت: اگر می خواهد در تربیت خود موفق باشید فرزندان خود را به نماز فرمان دهید و در این کار استقامت داشته باشید.

آیت الله نعیم آبادی همچنین خطاب به مدیران اداره های دولتی هم گفت: انقلاب نکرده ایم که روزها و هفته ها سپری شود تا شما مدیر شوید، انقلاب کرده ایم تا احکام اسلامی اجرا و نماز در جامعه اقامه شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز به تبیین رسالت های سازمان بنادر در این استان در مباحث حاکمیتی، دریایی و بندری، روابط بین الملل و مسئولیت های اجتماعی پرداخت و گفت: اگرچه این مجموعه یک بنگاه اقتصادی است و در رونق بخشی به معیشت ساحل نشینان و توسعه اقتصادی کشور نقش موثر ی دارد، اما از مباحث فرهنگی و ارتقای معنویت نیروهای انسانی خود برای افزایش کیفیت زندگی آنها غافل نشده است.

وی در ادامه گزارشی از عملکرد حوزه فرهنگی این اداره کل در مباحث ترویج فرهنگ نماز، توسعه مساجد و نمازخانه ها در سطح بندر شهید رجایی، شهرک ها و بنادر تابعه و همچنین اقدامات فرهنگی ایام نوروز ارایه کرد.

حجت الاسلام "علی اصغر آیتی" مدیر مرکز تخصصی نماز ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان این مطلب که نماز بیمه معنوی بشر در برابر خطرهای روحی و گناهان است، اظهار داشت: انسان به طور فطری به نیایش نیاز دارد و بهترین و عالی ترین شیوه پاسخگویی به این نیاز هم نماز است.

وی با بیان اینکه در طول شبانه روز پنج مرتبه نماز بر افراد واجب شده نشان دهنده اهمیت آن است، افزود: برخی واجبات تنها یک بار در طول سال واجب شده ولی نماز هر روز باید اقامه شود و در هیچ شرایطی ساقط نمی شود.