بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم پیشنهاد سفیر بنگلادش برای احداث کارخانه تولید پارچه در بندر امیر آباد/ روابط تجاری و بندری ایران و بنگلادش توسعه پیدا می کند
پنجمین اجلاس استانی نماز به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد/ آیت الله نعیم آبادی: خدمات و دستاوردهای انقلاب برای مردم بیان شود
پنجمین اجلاس استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، معاون استاندار هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، مدیر مرکز تخصصی نماز ستاد اقامه نماز کشور، ائمه جمعه و جماعت، مبلغین و مروجین دینی و قرآنی، جمعی از مدیران اجرایی و اقشار مختلفی از خادمان نماز به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس در این برنامه اظهار داشت: مسئولان در بخش های خود خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مردم بیان کنند که این موجب افزایش روحیه نشاط و اُمید اجتماعی می شود.

وی افزود: در حق انقلاب اسلامی ظلم شده و انتظار می رود مسئولان به صورت مقایسه ای خدمات انجام شده در انقلاب اسلامی با حکومت شاهنشاهی را برای مردم بیان کنند.

امام جمعه بندرعباس بیان داشت: در خاطره های زمان سلطنت رژیم پهلوی آمده کشتی ها در بندرعباس منتظر بارگیری بودند و برای این مدت توقف در انتظار پهلوگیری دموراژ می گرفتند ولی اکنون آنگونه نیست.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت فریضه نماز پرداخت و گفت: نیاز به نیایش یکی از نیازهای قطعی بشر بوده که بهترین حالت پاسخگویی به آن در نماز تجلی یافته است.

آیت الله نعیم آبادی خاطر نشان کرد: ویژگی متمایز کننده انسان و حیوان در نیایش تجلی می یابد و بشر هر چه از نیایش فاصله گیرد دچار مشکل های بیشتری می شود. اکنون بشر غربی به دلیل دور شدن از نیایش دچار مشکل های فراوانی شده است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان خطاب به پدر و مادرها گفت: اگر می خواهد در تربیت خود موفق باشید فرزندان خود را به نماز فرمان دهید و در این کار استقامت داشته باشید.

آیت الله نعیم آبادی همچنین خطاب به مدیران اداره های دولتی هم گفت: انقلاب نکرده ایم که روزها و هفته ها سپری شود تا شما مدیر شوید، انقلاب کرده ایم تا احکام اسلامی اجرا و نماز در جامعه اقامه شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز به تبیین رسالت های سازمان بنادر در این استان در مباحث حاکمیتی، دریایی و بندری، روابط بین الملل و مسئولیت های اجتماعی پرداخت و گفت: اگرچه این مجموعه یک بنگاه اقتصادی است و در رونق بخشی به معیشت ساحل نشینان و توسعه اقتصادی کشور نقش موثر ی دارد، اما از مباحث فرهنگی و ارتقای معنویت نیروهای انسانی خود برای افزایش کیفیت زندگی آنها غافل نشده است.

وی در ادامه گزارشی از عملکرد حوزه فرهنگی این اداره کل در مباحث ترویج فرهنگ نماز، توسعه مساجد و نمازخانه ها در سطح بندر شهید رجایی، شهرک ها و بنادر تابعه و همچنین اقدامات فرهنگی ایام نوروز ارایه کرد.

حجت الاسلام "علی اصغر آیتی" مدیر مرکز تخصصی نماز ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان این مطلب که نماز بیمه معنوی بشر در برابر خطرهای روحی و گناهان است، اظهار داشت: انسان به طور فطری به نیایش نیاز دارد و بهترین و عالی ترین شیوه پاسخگویی به این نیاز هم نماز است.

وی با بیان اینکه در طول شبانه روز پنج مرتبه نماز بر افراد واجب شده نشان دهنده اهمیت آن است، افزود: برخی واجبات تنها یک بار در طول سال واجب شده ولی نماز هر روز باید اقامه شود و در هیچ شرایطی ساقط نمی شود.