بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم پیشنهاد سفیر بنگلادش برای احداث کارخانه تولید پارچه در بندر امیر آباد/ روابط تجاری و بندری ایران و بنگلادش توسعه پیدا می کند
پنجمین اجلاس استانی نماز به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد
پنجمین اجلاس استانی نماز با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندرعباس، معاون استاندار هرمزگان، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان، مدیر مرکز تخصصی نماز ستاد اقامه نماز کشور، ائمه جمعه و جماعت، مبلغین و مروجین دینی و قرآنی، جمعی از مدیران اجرایی و اقشار مختلفی از خادمان نماز به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی؛ نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، اظهار داشت: مسئولان در بخش های خود خدمات و دستاوردهای انقلاب اسلامی را برای مردم بیان کنند که این موجب افزایش روحیه نشاط و اُمید اجتماعی می شود.
وی افزود: در حق انقلاب اسلامی ظلم شده و انتظار می رود مسئولان به صورت مقایسه ای خدمات انجام شده در انقلاب اسلامی با حکومت شاهنشاهی را برای مردم بیان کنند.
امام جمعه بندرعباس بیان داشت: در خاطره های زمان سلطنت رژیم پهلوی آمده کشتی ها در بندرعباس منتظر بارگیری بودند و برای این مدت توقف در انتظار پهلوگیری دموراژ می گرفتند ولی اکنون آنگونه نیست.
وی در بخش دیگری از سخنانش به اهمیت فریضه نماز پرداخت و گفت: نیاز به نیایش یکی از نیازهای قطعی بشر بوده که بهترین حالت پاسخگویی به آن در نماز تجلی یافته است.
آیت الله نعیم آبادی خاطر نشان کرد: ویژگی متمایز کننده انسان و حیوان در نیایش تجلی می یابد و بشر هر چه از نیایش فاصله گیرد دچار مشکل های بیشتری می شود. اکنون بشر غربی به دلیل دور شدن از نیایش دچار مشکل های فراوانی شده است.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان خطاب به پدر و مادرها گفت: اگر می خواهد در تربیت خود موفق باشید فرزندان خود را به نماز فرمان دهید و در این کار استقامت داشته باشید.
آیت الله نعیم آبادی همچنین خطاب به مدیران اداره های دولتی هم گفت: انقلاب نکرده ایم که روزها و هفته ها سپری شود تا شما مدیر شوید، انقلاب کرده ایم تا احکام اسلامی اجرا و نماز در جامعه اقامه شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان نیز به تبیین رسالت های سازمان بنادر در این استان در مباحث حاکمیتی، دریایی و بندری، روابط بین الملل و مسئولیت های اجتماعی پرداخت و گفت: اگرچه این مجموعه یک بنگاه اقتصادی است و در رونق بخشی به معیشت ساحل نشینان و توسعه اقتصادی کشور نقش موثر ی دارد، اما از مباحث فرهنگی و ارتقای معنویت نیروهای انسانی خود برای افزایش کیفیت زندگی آنها غافل نشده است.
وی در ادامه گزارشی از عملکرد حوزه فرهنگی این اداره کل در مباحث ترویج فرهنگ نماز، توسعه مساجد و نمازخانه ها در سطح بندر شهید رجایی، شهرک ها و بنادر تابعه و همچنین اقدامات فرهنگی ایام نوروز ارایه کرد.
حجت الاسلام علی اصغر آیتی؛ مدیر مرکز تخصصی نماز ستاد اقامه نماز کشور ضمن بیان این مطلب که نماز بیمه معنوی بشر در برابر خطرهای روحی و گناهان است، اظهار داشت: انسان به طور فطری به نیایش نیاز دارد و بهترین و عالی ترین شیوه پاسخگویی به این نیاز هم نماز است.
وی با بیان اینکه در طول شبانه روز پنج مرتبه نماز بر افراد واجب شده نشان دهنده اهمیت آن است، افزود: برخی واجبات تنها یک بار در طول سال واجب شده ولی نماز هر روز باید اقامه شود و در هیچ شرایطی ساقط نمی شود.
حجت الاسلام آیتی خاطرنشان کرد: برای داشتن نسلی سالم و تربیتی موفق باید بر اقامه نماز اهتمام داشته باشیم و این موجب کاهش بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی می شود.
مدیر مرکز تخصصی نماز اظهار داشت: کمتر از 10 درصد قشر تحصیل کرده جامعه در رابطه با نماز مطالعه دارند و همچنین این فریضه الهی در اولویت برخی مسوولان قرار ندارد.
وی اضافه کرد: از سوی دیگر برای اقامه نماز ریشه ای کار نمی شود و شاهدیم برای ساختمان و دیوار مسجد هزینه فراوانی می شود ولی برای ساختن کسانی که باید به مسجد بروند هزینه نمی کنیم.
ایرج حیدری؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان هم در این نشست اظهار داشت: مباحث مربوط به نماز باید برای دانش آموزان و دانشجویان بیان شود.
وی خاطر نشان کرد: اداره های دولتی در حکومت اسلامی وظیفه توجه به نماز را بر عهده دارند و این فریضه الهی اساس حکومت اسلامی و اساس دین است.
حجت الاسلام محمد حسن فروزان نژاد؛ مدیر ستاد اقامه نماز هرمزگان نیز ضمن تقدیر از همکاری های اداره کل بنادر و دریانوردی استان برای میزبانی از این اجلاس اظهار داشت: این برنامه برای تجلیل از اداره ها و نهادهای فعال در زمینه تروج فرهنگ نماز برپا شده است.
وی بیان کرد: لوح تقدیر 21 نفر از مدیران خادم نماز آماده است که در نشست شورای اداری تجلیل خواهند شد، همچنین51 نفر از فعالان نمازی مورد تجلیل قرار می گیرند.

 مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در پنجمین اجلاس استانی نماز، از توجه ویژه این مجموعه به ارتقای معنویت در میان نیروهای انسانی به منظور افزایش کیفیت زندگی آنها گفت.
"اله مراد عفیفی پور" در پنجمین اجلاس استانی نماز که به میزبانی بندر شهید رجایی برگزار شد، به تبیین رسالت های سازمان بنادر در استان هرمزگان پرداخت و گفت: این سازمان در پهنه بیش از ۲۲۰۰ کیلومتری این استان خدمات متنوعی در مباحث حاکمیتی ارایه می دهد که از جمله آنها خدمات جستجو و نجات دریایی، مقابله با آلودگی نفتی، کنترل ترافیک دریایی، کنترل بازرسی شناورها، نظارت بر ایمنی دریانوردی، نظارت بر ساخت و سازهای ساحلی و جلوگیری از دریاخواری است.

وی حضور و نقش آفرینی دیگر سازمان بنادر را در عرصه روابط بین الملل دانست و افزود: این سازمان در کنوانسیون ها، کمیسیون ها و مجامع بین المللی دریایی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی و برای تامین منافع ملی کشور حضور موثری دارد.

عفیفی پور نیروی انسانی را ابزار مهم و منبعی تأثیرگذار در ایفای مسئولیت های قانونی و رسالت های حاکمیتی و بین المللی دانست و گفت: تقویت معنویت به منظور ارتقای کیفیت زندگی نیروی انسانی در مجموعه های بندری و دریایی از جمله اقدامات مهمی است که توسط این سازمان مورد توجه قرار گرفته است.

این مقام مسئول با بیان اینکه ترویج دین اسلام و تبلیغ فرهنگ اسلامی به منظور تعمیق بخشیدن به زندگی معنوی کارکنان و مراجعان به بندر مورد توجه قرار دارد، گفت: به همین منظور مساجد و نمازخانه های متعددی در مجموعه های بندری و شهرک های مسکونی ایجاد شده است.

وی از فعالیت مسجد بزرگ پیامبر اعظم(ص) و ۹ باب نماز خانه برای اقامه نماز جماعت در بخش های مختلف مجتمع بندری شهید رجایی سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: این مراکز در زمینه ارتقای سطح زندگی و تقویت جنبه های معنوی کارکنان، شاغلین و مراجعین به بندر نقش تاثیرگذاری دارد. علاوه بر این، در بنادر مرکز، شرق و غرب استان نیز مساجد و نمازخانه های متعددی برای اقامه نماز جماعت فعال است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از دیگر اقدامات حوزه فرهنگی این اداره کل برای ایفای مسئولیت های اجتماعی سازمانی را ترویج فرهنگ نماز و برگزاری برنامه های فرهنگی برای مسافران دریایی عنوان کرد و تصریح کرد: هرمزگان پایتخت سفرهای دریایی کشور است و تعطیلات نوروزی نیز اوج ترافیک این سفرهاست که همه ساله در بنادر مسافری و پایانه های دریایی استان نمازخانه ها و غرفه های فرهنگی برای تامین نیازهای معنوی مردم فعالیت دارند.

وی در پایان ضمن اشاره به برنامه ریزی صورت گرفته در این مجموعه به منظور بهره گیری از تمامی ظرفیت های موجود برای توسعه فرهنگ نماز، بیان کرد: اگرچه سازمان بنادر یک مجموعه حاکمیتی و بنگاه اقتصادی است و در رونق بخشی به معیشت ساحل نشینان و توسعه اقتصادی کشور نقش موثری دارد، اما از توجه نسبت به مباحث فرهنگی و ارتقای معنویت نیروهای انسانی خود برای افزایش کیفیت زندگی آنها غافل نشده است.


 
۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۷
کد خبر : ۴۵,۲۱۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید