امضا تفاهم نامه‌‌های تقویت همکاری‌ ایران و بلغارستان/ ارتقای همکاری های بندری و دریایی دو کشور/ اراده مثبت یک عضو اتحادیه اروپا برای توسعه همکاری‌های اقتصادی با ایران پیشنهاد برقراری خط کشتیرانی منظم بین ایران و ویتنام/ استقبال ویتنام از افزایش حجم تجارت با ایران/ تشکیل کارگروهی مشترک به منظور توسعه روابط بندری و دریایی دو کشور/ مذاکره با کشورهای همسایه جهت توسعه روابط دریایی و بندری دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار/ تشکیل کارگروهی تخصصی برای توسعه بازرگانی مبتنی بر علم روز/ جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی و توسعه پارک های لجستیکی و حمل و نقل دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر حمل و نقل ویتنام/ تاکید بر راه اندازی خط کشتیرانی، بهره‌برداری از توانمندی‌های دانشگاه و تسهیل در انجام تراکنش‌های مالی تجار دو کشور/ تشکیل کارگروه مشترک جهت پیگیری توافقات دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با مدیر‎عامل کشتیرانی ملی ویتنام/ بررسی راه اندازی خط کشتیرانی بین بنادر دو کشور بازدید سفیر قزاقستان از بزرگترین بندر بازرگانی ایران؛ توانمندی ها و تجهیزات بندر شهید رجایی چشمگیر است/ ابراز علاقه‌مندی برای افزایش تبادل کالا تاکید معاون مهندسی سازمان بنادر بر رعایت کیفیت و استانداردهای بین المللی در پروژه بندر مسافری چمخاله/ از نیروهای بومی در پروژه استفاده خواهد شد استفاده از تمام پتانسیل بنادر شمالی برای مقابله با تحریم‌ها/ توسعه بندر آستارا با سرمایه گذاری بخش خصوصی/ ایجاد زیرساخت‌ها برای استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا بازدید هیات بازرگانی روسی از بندر امیرآباد/ بندرامیرآباد؛ پیشنهاد اول اقتصاددانان برای ترانزیت غلات طرح پایلوت شناسایی نقاط گردشگری دریایی در سطح مازندران در دستور کار/ اجرای موفق گردشگری دریایی نوروز در مازندران با تمرکز بر ایمنی گردشگران
نصب 36 ساعته پیشرفته ترین ضربه گیرهای جهان در اسکله 20 بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب 16 عدد ضربه گیر پیشرفته در اسکله شماره ٢٠ در بندر شهید رجایی طی دوره زمانی کمتر از 36 ساعت به همت و توان متخصصان ایرانی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور درباره نصب ضربه گیر در بندر شهید رجایی، گفت: همزمان با آغاز جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی و در یک اقدام بی سابقه در سطح بنادر کشور، 16 عدد فندر(ضربه گیر) و فرانتال فریم (سازه ای فلزی که فندر بر روی آن نصب می شود) پس از اتمام عملیات تعمیرات و نوسازی پیشانی، عرشه و کانال دفع آبهای سطحی، در اسکله شماره 20 بندر شهید رجایی نصب شد.
وی ادامه داد: این اقدام مهم با تلاش شبانه روزی و استفاده از توان فنی متخصصان ایرانی در کمتر از 36 ساعت صورت گرفته است که به لحاظ زمانی یک رکورد مهندسی قابل توجه در سطح بنادر کشور است.
عفیفی پور خاطرنشان کرد: در صورت فراهم شدن شرایط مناسب جزر و مد دریا، 8 عدد فندر دیگر نیز تا 48 ساعت آینده در این اسکله نصب خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نوع فندرهای مورد استفاده در این پروژه را از نوع سوپِرسل SUC 1250 عنوان کرد که به عنوان آخرین نسل فندرهای پیشرفته با استانداردهای معتبر جهانی شناخته می شود.
وی اضافه کرد: با اتمام این پروژه و فراهم شدن امکان پهلوگیری کشتی های سوپر پست پاناماکس (نسل هفتم)، گام دیگری در جهت پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر نسل سوم برداشته خواهد شد.
این مقام مسئول افزایش میزان تخلیه و بارگیری بندر، ارتقای ضریب ایمنی، پهلوگیری آسان شناورها و خدمات دهی مناسب به کشتی ها در شهید رجایی را از مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
وی بیان کرد: این پروژه بخشی از طرح تعمیرات اساسی اسکله ٢٠ مجتمع بندری شهید رجایی است که با بهره گیری از آخرین فن آوری تولید بتن و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی خلیج فارس عملیاتی شده است.
عفیفی پور تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه، اصلاح نشمینگاه و تعویض فندرهای اسکله های 16 تا 19 بندر شهید رجایی نیز به انجام خواهد رسید و تعداد ضربه گیرهای این اسکله ها به ٩٦ عدد افزایش خواهد یافت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد فندر و فرانتال فریم های اسکله 20 این بندر را 26 عدد اعلام کرد که با احتساب ضربه گیرهای اسکله های 16 تا 19، مجموع آنها به 122 عدد می رسد.
این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: اجرای این پروژه برای 120 نفر به طور مستقیم و 30 نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است .
 
 
 
 
۱۶ بهمن ۱۳۹۷
کد خبر : ۴۵,۳۹۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید