افزایش ظرفیت‌های بندری ایران به235 میلیون تن/ تبدیل بنادر دولتی ایران به بنادر خصوصی/ ایران از نظر بندری هیچ چیزی کمتر از کشورهای همجوار ندارد ضرورت ارایه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران بندر چابهار/ استقبال سرمایه گذاران کشورهای هند و افغانستان از بندر شهید بهشتی/ معرفی بندر چابهار در سطح بین الملل/ بندر شهید بهشتی چابهار؛ آینده اقتصادی ایران را تغییر خواهد داد/ تلاش ارگان های دریایی برای توسعه بندر شهید بهشتی معرفی ظرفیت های منطقه با برگزاری همایش بین المللی توسعه بندرچابهار/ ضرورت رونق تولید و صادرات در چابهار/ دولت نگاه ویژه تری به توسعه راه آهن چابهار-سرخس داشته باشد رشد 600 درصدی در توسعه و افزایش 90 هزار برابری سرمایه گذاری در بنادر کشور/ ضرورت جذب سرمایه‌گذار در بندر امام خمینی، بوشهر و بندر شهید رجایی/ ارتقای سطح بنادر کشور/ ایجاد بندر دوم در کنار بندر شهیدرجایی ایرانی های مقیم آلمان خواستار سرمایه گذاری در بندرامیرآباد شدند/ توسعه گردشگری دریایی در بندرامیرآباد جابجایی 61 میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی/صادرات 28 میلیون تن کالای غی رنفتی/ رشد 45 درصدی کابوتاژ غیرنفتی/ پهلوگیری 3000 فروند کشتی در بندر شهید رجایی ایجاد نخستین بایگانی الکترونیکی اداره بازرسی و ثبت شناورها در بندر بوشهر لزوم آشنایی کشورها با ظرفیت های سرمایه گذاری سواحل مکران و بندرچابهار/ هرچه سریعتر زیرساخت های ریلی و جاده ای محور شرق ایجاد شود/ چابهار می تواند کانون مراودات اقتصادی منطقه باشد افزایش سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی/ افزایش 50درصدی ظرفیت بندر شهید رجایی با بهره برداری از تجهیزات جدید/ فعالان حوزه دریایی در شرایط تحریم قوی تر و منسجم تر عمل کنند/ بهره برداری از 12 دستگاه گنتری کرین در بندر شهید رجایی رفتار عادلانه در توزیع فرصت های دریایی و بندری/ حل خلاءهای آموزشی و اشتغال با کمک سازمان بنادر/ توسعه دریایی رویکرد غالب در توسعه اقتصادی کشور است
نصب 36 ساعته پیشرفته ترین ضربه گیرهای جهان در اسکله 20 بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب 16 عدد ضربه گیر پیشرفته در اسکله شماره ٢٠ در بندر شهید رجایی طی دوره زمانی کمتر از 36 ساعت به همت و توان متخصصان ایرانی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور درباره نصب ضربه گیر در بندر شهید رجایی، گفت: همزمان با آغاز جشن های چهل سالگی انقلاب اسلامی و در یک اقدام بی سابقه در سطح بنادر کشور، 16 عدد فندر(ضربه گیر) و فرانتال فریم (سازه ای فلزی که فندر بر روی آن نصب می شود) پس از اتمام عملیات تعمیرات و نوسازی پیشانی، عرشه و کانال دفع آبهای سطحی، در اسکله شماره 20 بندر شهید رجایی نصب شد.
وی ادامه داد: این اقدام مهم با تلاش شبانه روزی و استفاده از توان فنی متخصصان ایرانی در کمتر از 36 ساعت صورت گرفته است که به لحاظ زمانی یک رکورد مهندسی قابل توجه در سطح بنادر کشور است.
عفیفی پور خاطرنشان کرد: در صورت فراهم شدن شرایط مناسب جزر و مد دریا، 8 عدد فندر دیگر نیز تا 48 ساعت آینده در این اسکله نصب خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نوع فندرهای مورد استفاده در این پروژه را از نوع سوپِرسل SUC 1250 عنوان کرد که به عنوان آخرین نسل فندرهای پیشرفته با استانداردهای معتبر جهانی شناخته می شود.
وی اضافه کرد: با اتمام این پروژه و فراهم شدن امکان پهلوگیری کشتی های سوپر پست پاناماکس (نسل هفتم)، گام دیگری در جهت پیوستن بندر شهید رجایی به بنادر نسل سوم برداشته خواهد شد.
این مقام مسئول افزایش میزان تخلیه و بارگیری بندر، ارتقای ضریب ایمنی، پهلوگیری آسان شناورها و خدمات دهی مناسب به کشتی ها در شهید رجایی را از مهمترین اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
وی بیان کرد: این پروژه بخشی از طرح تعمیرات اساسی اسکله ٢٠ مجتمع بندری شهید رجایی است که با بهره گیری از آخرین فن آوری تولید بتن و با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی خلیج فارس عملیاتی شده است.
عفیفی پور تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه، اصلاح نشمینگاه و تعویض فندرهای اسکله های 16 تا 19 بندر شهید رجایی نیز به انجام خواهد رسید و تعداد ضربه گیرهای این اسکله ها به ٩٦ عدد افزایش خواهد یافت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد فندر و فرانتال فریم های اسکله 20 این بندر را 26 عدد اعلام کرد که با احتساب ضربه گیرهای اسکله های 16 تا 19، مجموع آنها به 122 عدد می رسد.
این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: اجرای این پروژه برای 120 نفر به طور مستقیم و 30 نفر بصورت غیر مستقیم شغل ایجاد کرده است .
 
 
 
 
۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۴۳
کد خبر : ۴۵,۳۹۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید