جذب 10 هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است تسریع در امور بازرگانی مشتریان و صاحبان کالا بندرامیرآباد آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی در قشم به آب اندازی شد
افزایش دوبرابری ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری بندر خرمشهر
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت: ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری بندر خرمشهر پس از انقلاب اسلامی 2 برابر شده است و در عین حال 760 میلیارد ریال پروژه برای این بندر آماده بهره برداری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، نوراله اسعدی در نشست خبری که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، افزود: بندر خرمشهر در شمال غربی کشور در محل تلاقی رودخانه های اروند و کارون واقع شد ه است. این بندر سابقه طولانی در امر تجارت دریایی داشته و سال های قبل از انقلاب اسلامی نیز به عنوان یکی از بزرگترین بنادر کشور محسوب می شد.
وی مهمترین فعالیت بندر خرمشهر را در حوزه کانتینری بیان و تصریح کرد: بندر خرمشهر با ظرفیت اسمی  تخلیه و بارگیری 10 میلیون تن در سال، پس از بندر شهیدرجایی و بندر بوشهر به عنوان سومین بندر کانتینری کشور شناخته شده و با ورود کشتی های فیدری می توان تخلیه و بارگیری کانتینری را در آن انجام داد.
سفرهایی دریایی از خرمشهر به کویت
اسعدی افزود: پایانه مسافری دریایی بین المللی  بندرخرمشهر به وسعت 6 هزار مترمربع و با ظرفیت روزانه 2 هزار مسافر برای مقاصد کشورهای حوزه خلیج فارس در این بندر فعالیت دارد و هم اینک در طول هفته 2 سرویس رفت و 2 سرویس برگشت خط کویت – خرمشهر برقرار است.
رشد 75 درصدی سفرهای دریایی
وی راه اندازی مجدد خط مسافری خرمشهر – بصره را از برنامه های آتی این بندر بیان کرد و گفت: ترددمسافر در 10 ماه گذشته نسبت به مدت مشابه پارسال در این مسیر رشد 75 درصد نشان می دهد.
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر در ادامه 760 میلیارد ریال پروژه های قابل بهره برداری در دهه مبارک فجر را یادآور شد و افزود: 2 هزار و 150میلیارد ریال پروژه در قالب پروژ ه های مطالعاتی و آینده درسال 98 پیش بینی شده است.
ایجاد 8 پست اسکله گردشگری
اسعدی گفت:عملیات اجرایی 8 پست اسکله ویژه گردشگری در حوزه رودخانه کارون و جزیره مینو با اعتبار 60 میلیارد ریال به زودی آغاز می شود.
وی منطقه آزاد تجاری اروند را یک موقعیت ویژه دانست و اظهار امیدواری کرد با بیست پست اسکله، ظرفیت اسمی ۱۰میلیون تن مبادلات کالا را محقق کرد. همچنین تخفیف سودبازرگانی ۲۵درصدی را یک امتیاز برای رونق بندر خرمشهر خواند و نزدیکی بندر به ریل آهن و اتصال به راه آهن بندر امام را عامل مهمی برای جذابیت بندر خرمشهر بیان کرد.
افزایش ۱۶ درصدی میزان صادرات
مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر با بیان اینکه برنامه بندر خرمشهر برای خنثی سازی تحریم ها افزایش صادرات است، از افزایش ۱۶ درصدی میزان صادرات از بندرخرمشهر خبر داد و اظهار کرد: در ۱۰ ماهه امسال میزان صادرات از بندر خرمشهر یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن بوده است.
وی افزود: از ابتدای امسال سه هزار و ۴۰۳ خودرو  از بندر خرمشهرتخلیه و بار گیری شده است.
25 مغروقه باقی مانده است
اسعدی همچنین درباره مغروقه های بندر خرمشهر، گفت: با حمایت دولت و تلاش های سازمان بنادر و دریانوردی از سال 72(سالهای شروع بازسازی) تاکنون در مجموع 185 فروند مغروقه از آبهای اروند و کارون خارج سازی شده که شامل 55 فروند از اروند رود و ۱۲۵ فروند از رودخانه کارون بوده است و ۲۵فروند مغروقه باقی مانده است. که  ازاین تعداد 7 مورد آن مهم است. از مهمترین مغروقه های باقی مانده کشتی خانیان است که احتمالا تاپایان سال پیمانکار خارج کردن آن مشخص خواهد شد.
۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۰۲
کد خبر : ۴۵,۴۳۳

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید