تکمیل پروژه های زیربنایی بندر چابهار در حداقل زمان/ تعیین تکلیف پروژه های سرمایه ای به عنوان یک اولویت/ تعمیرات اساسی و استاندارد سازی انبارهای بندر چابهار/ آغاز عملیات اجرایی اسکله نفتی در بندر چابهار از سال آینده آغاز رایزنی با دولت برای افزایش تخفیف گمرکی بندر چابهار/ تسری قوانین مناطق آزاد به بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار/ ارایه تخفیف های جدید به فعالان اقتصادی در بندر بررسی همکاری های بندری و دریایی ایران و الجزایر/ انتقال تجارب فنی و افزایش سطح و حجم مبادلات بازرگانی برای اجرایی کردن تفاهم نامه خواهرخواندگی بین بندر امام(ره) و بندربجایا الجزایر آغاز عملیات اجرایی برج کنترل ترافیک دریایی بنادر کشور در بندر چابهار/ بهره برداری از ایستگاه جزر و مدسنجی و هواشناسی بندر شهید بهشتی/ استقرار تجهیزات ناوبری و الکترونیکی در برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار/ بررسی مشکلات و چالش های بندر چابهار/ روند ورود کشتی های تجاری به بندر چابهار؛ رضایت بخش است توسعه‌ بندر چابهار با رونق اقتصاد ملی و حمایت از تولید داخلی همراه خواهد بود / چابهار برای پذیرش از شناورهای بزرگ کانتینری ۲۲ هزار TEU آماده می‌شود پنجمین نمایشگاه بین‌المللی دریایی و صنایع فراساحل بستری برای رفع موانع بین دولت و بخش خصوصی تخریب یک سازه غیر مجاز دریایی در سواحل مازندران اصلاح ساختار ونظام اداری سازمان بنادر در دستور کار قرار دارد/ تهیه بانک اطلاعاتی نسل آینده مدیران بر اساس طرح شناسایی و ارتقاء شایستگی نیروی انسانی/ توجه به سلامت اداری؛ اولویت مهم سازمان بنادر / تشکیل کارگروه های تخصصی برای رفع چالش ها و تحقق اهداف برنامه ضرورت تعامل بیشتر هند برای عبور از چالش های همکاری در بندر چابهار/ افزایش ترافیک کالا در بندر چابهار/ پیگیری تامین خط اعتباری به منظور عملیاتی شدن قرارداد اصلی چابهار سازمان بنادر؛ با حداکثر توان تخلیه و بارگیری کالاها را انجام می دهد/ کاهش سن مدیریتی در سازمان بنادر؛ مستلزم ارزیابی نظام مند نیروی انسانی است/ رعایت انضباط مالی با کنترل دقیق بودجه و جلوگیری از انحرافات بودجه ای/ نسل مدیریتی سازمان بنادر به جوانگرایی و به کارگیری مدیران خلاق نیاز دارد/ رقابت پذیری محصولات صادراتی با حداقل شدن هزینه ها در بنادر
استفاده از توان داخل برای تولید تجهیزات استراتژیک بندری
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در شرایط حاضر نیاز بیشتری به هم افزایی بین ارگان های دریایی کشور داریم و همه باید بدانند که ظرفیت دریایی کشور قابل تهدید و توقف نیست و این یک شعار نیست.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در مراسم آغاز به کار بیست و ششمین همایش ارگان های دریایی که با شعار «کشتیرانی بهتر در راستای توسعه پایدار» در تهران در حال برگزاری است، افزود: جمهوری اسلامی ایران با نفوذترین و قدرتمندترین عضو سازمان بین المللی دریانوردی است.

وی تصریح کرد: امسال شاهد حضور دبیرکل سازمان بین المللی دریانوردی در ایران بودیم و با قاطعیت اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران یکی از موثرترین اعضا سازمان بین المللی دریایی است. این صلابت را مدیون جامعه دریایی کشور و حضور پر رنگ بخش خصوصی و ارگان های مرتبط با فعالیت های دریایی و بندری می دانیم.

عزم جدی در استفاده  از توان داخلی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با یادآوری این که تلاش می کنیم با هماهنگی بخش های ختلف بهره وری خدمات بندری کشور را ارتقا دهیم، گفت: امروز فرصت ارزشمندی برای استفاده از تولیدات داخلی است؛ همزمان با دهه مبارک فجر تفاهم نامه ای بین وزاری راه و دفاع برای ساخت ناوگان خدماتی مورد نیاز سازمان بنادر و دریانوردی امضا شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان اش گفت: در شرایط فعلی باید خدمات دریایی و بندری با بالاترین کیفیت و سهولت ارائه شود و بهره وری خدمات این حوزه ارتقا پیدا کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به " تامین تجهیزات و مایحتاج استراتژیک این سازمان از طریق توانمندی داخلی به عنوان یک نگاه راهبردی " اضافه کرد: بر اساس این راهبرد، سازمان بنادر در نظر دارد تجهیزات محوطه ای و  گنتری کرین ( جرثقیل های کشتی به ساحل ) را  با توان  فنی داخل کشور تولید کند.

دعوت از شرکت های دانش بنیان

راستاد با " دعوت از شرکت های دانش بنیان برای کمک به ارگان های دریایی برای تولید تجهیزات استراتژیک بندری و دریایی "  گفت: امروز در استان هرمزگان با حضور رئیس‌جمهور 1600 میلیارد تومان پروژه دریایی و بندری در بخش تجهیزات، زیربنایی و روبنایی که سرمایه‌گذاری بخش خصوصی هم جزو آن است، افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد:‌ ما امروز بهره‌برداری رسمی از 12 دستگاه جرثقیل کشتی به ساحل در ترمینال شماره 2 کانتینری بندر شهید رجایی داریم. ضمن آنکه روند توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در فاز سوم با قدرت در حال انجام است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ناوگان ایران با افتخار و اقتدار در اقصی نقاط جهان تردد می کند و خدمات ارائه دهد، افزود: روند توسعه و تجهیز پایانه های کانتینری بندر شهید رجایی در فاز ۳ و ۴ توسعه با قدرت پیش می رود .

سهم قابل توجه در ایجاد اشتغال

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده سهم قابل توجهی دارد، اظهار داشت: با فعالیت رو به گسترش بخش خصوصی در بنادر شمال و جنوب کشور، درحال حاضر ۳۰ هزار نفر به طور مستقیم در بخش های مختلف بندری و دریایی مشغول به کار هستند.

به گفته راستاد، هم اکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر دریانورد دارای گواهی نامه دریانوردی در کشور فعال هستند.

ظرفیت 240 میلیون تنی حمل و نقل دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه " ظرفیت دریایی کشور قابل تهدید و توقف نیست "، گفت: به رغم تهدیدها و فشارهای گسترده دشمنان، افتخار داریم که توانستیم میزان حمل و نقل دریایی ایران را به ۲۴۰ میلیون تن برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: دو ماه بعد از شروع دور جدید تحریم ها، یکی از مقامات آمریکایی بیانیه ایسراسر از دروغ منتشر کرد می خواهد برای ناوگان ایران محدودیت ایجاد کند. اما ناوگان حمل ونقل دریایی ایران به گونه ای عمل کرده که از بالاترین استاندار برخوردار است.

استفاده از سوخت کم سولفور در شناورها

راستاد در پایان به اجرای قانون کم‌سولفور در سوخت شناورها موسوم به قانون ۲۰۲۰ پرداخت و تصریح کرد: در تلاش هستیم تا تولید این نوع سوخت را در کشور کلید بزنیم و با توجه به اهمیت آن در قطعنامه پایانی بیست و ششمین همایش ارگان‌های دریایی به قانون ۲۰۲۰ اشاره خواهد شد و راه‌کارهای اجرای آن مدنظر خواهد بود.
۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷
کد خبر : ۴۵,۵۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید