موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
بندر شهید رجایی از حرکت‌های نوین پس از انقلاب در حوزه بنادر است
وزیر راه و شهرسازی گفت: بندر شهید رجایی یکی از سرمایه‌گذاری‌ها و حرکت‌های نوین پس از انقلاب در حوزه بنادر است که 50درصد از ظرفیت بنادر کشور را پشتیبانی می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،محمد اسلامی در جمع مسئولین، کارکنان و سرمایه گذاران بندر شهید رجایی و همچنین سازمان‌های تابعه وزارتخانه راه و شهرسازی در استان هرمزگان، از همّت و حمیّت تمام افرادی که در توسعه راهبردی بزرگترین بندر تجاری ایران نقش آفرین بوده اند، تشکر و قدردانی کرد.
وی در همین رابطه اظهار داشت: توسعه همیشه پول محور و بودجه محور نیست و همواره بدون عشق و ایمان مدیران و کارکنان یک مجموعه اتفاق نمی افتد. حس عزت آفرینی و پیشبرد برنامه هایی که به افتخارآفرینی پرچم کشور در عرصه های توسعه ای کمک می کند، باید تقویت شود.
اسلامی تصریح کرد: بحمدالله اتفاقات خوبی در سازمان بنادر و دریانوردی رقم خورده است که از جمله آنها افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر شهید رجایی بوده است.
وزیر راه و شهرسازی با تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در حوزه دریایی و بندری، خاطرنشان کرد: در سال57، ظرفیت جابجایی کالا در بنادر کشور 19 میلیون تن بود که بر اساس برنامه زمانبندی شده به سمت ظرفیت سازی برای تخلیه و بارگیری سالانه 300 میلیون تن در حال حرکت هستیم.
دریا و دریانوردی اشتغال آفرین و افتخارآفرین است
اسلامی با تاکید بر اینکه دریا به عنوان یک موهبت الهی و دریانوردی به عنوان یک صنعت هم اشتغال آفرین و هم افتخارآفرین است، گفت: اگر بتوان از ظرفیت دریا به درستی استفاد کنیم، رونق اقتصادی و اشتغال در مناطق ساحلی افزایش می‌یابد و هرچه سرمایه گذاری در این بخش بیشتر باشد، مطمئنا به سوی پیشرفت در کشور پیش خواهیم رفت.
از ظرفیت بندر شهید رجایی  در زمینه لجستیک دریایی استفاده شود
وزیر راه و شهرسازی افزایش سهم و جایگاه کشور در بازار دریایی جهان از جمله راهبردهای مهم جمهوری اسلامی ایران برشمرد و ابراز امیدواری کرد، با استفاده از ظرفیت های بندر شهید رجایی در بحث پشتیبانی از ناوگان دریایی، بتوان از فرصت های لجستیک دریایی، ارایه خدمات و سوخت رسانی به کشتی های عبوری در منطقه خلیج فارس و تنگه هرمز استفاده کنیم که این امر نقشی موثر در تحقق اقتصاد دریامحور خواهد داشت.
ساخت اسکله های شناور گردشگری اقدامی ارزشمند است
وی ضمن اشاره به ظرفیت سازی های صورت گرفته در زمینه توسعه زیرساخت های گردشگری دریایی گفت: یکی از مسائلی که در حوزه بنادر مغفول مانده بود، استفاده از ظرفیت های ساحلی و دریایی کشور در زمینه گردشگری است که باید از این ظرفیت برای استفاده عمومی مردم بهره گرفت. 
وزیر راه و شهرسازی ساخت اسکله های شناور در آب با استفاده از توان متخصصان ایرانی و نصب آن در مبادی گردشگری به ویژه بندر شهید حقانی را در زمره کارهای مهم و ارزشمند سازمان بنادر و دریانوردی توصیف کرد و گفت: با زیرساخت های ایجاد شده در استان هرمزگان مردم می توانند با ایجاد و توسعه ظرفیت های گردشگری دریایی به جزایر قشم، کیش، هرمز و دیگر جزایر خلیج فارس، سفر کنند.

ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر شهید رجایی به 100میلیون تن رسیده است 

وی همچنین  در آیین افتتاح ٢٠ پروژه دریایی و بندری هرمزگان در ارتباط تصویری با رئیس جمهوری، اظهار داشت: بندر شهید رجایی در دوره پس از انقلاب اسلامی به ثمر نشسته است و در حال حاضر، 100 میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری دارد. 
وی ادامه داد: این بندر به عنوان یکی از سرمایه‌گذاری‌ها و حرکت‌های نوین پس از انقلاب در حوزه بنادر به شمار می رود.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، با افتتاح 12 دستگاه جرثقیل کانتینری کشتی به ساحل(گنتری کرین)، ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر از 3.3 میلیون تی ای یو به 5.8 میلیون تی ای یو می‌رسد که در صادرات و واردات کشور نقش بسیار موثری ایفا خواهد کرد.
اسلامی با اشاره به اینکه نصب، راه اندازی و بهره برداری از تجهیزات جدید در این بندر با تکیه بر توان متخصصان ایرانی صورت گرفته است، تاکید کرد: از ظرفیت‌های علمی و اجرایی داخلی برای ارتقای سیستم‌های تخلیه و بارگیری این بندر به کار گرفته شده است. 
وی تصریح کرد: 15 برنامه با صرف هزینه ای بالغ بر 447 میلیارد تومان و اعتبار ارزی 104 میلیون یورو به بهره برداری می رسد که برای بیش از 2200 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری ایران، 50درصد از ظرفیت بنادر کشور را شامل می شود، تصریح کرد: با ساخت فاز سوم طرح توسعه کانتینری بندر شهید رجایی و اسکله های جدید نفتی بندر، 50 میلیون تن دیگر به ظرفیت آن اضافه می شود.
شایان ذکر است، همزمان با سفر هیات دولت به استان هرمزگان و با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، بیش از 20 پروژه دریایی و بندری این استان به ارزش 1600 میلیارد تومان به صورت همزمان از طریق ویدئو کنفرانس توسط ریاست جمهوری به بهره‌برداری رسید.

     
 
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۱۲
کد خبر : ۴۵,۵۳۱
کلیدواژه ها: بندر شهید رجایی از حرکت‌های نوین پس از انقلاب در حوزه بنادر است

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید