"شناور مجاز" شناوری است که از مبادی مجاز تردد کند و تحت نظارت بازرسان اداره حفاظت و ایمنی دریانوردی باشد در شرایط نامساعد جوی، از سفر دریایی خودداری نمایید شوخی های خطرناک در شناور یکی از مهمترین عوامل ایجاد حادثه است شناخت و رعایت نکات ایمنی ارائه شده توسط ناظرین و بازرسان ایمنی، مهم‌ترین اصل در سفرهای دریایی است و رعایت آن ضامن سلامت شما است آلودگی دریا، محیط زیست و زندگی میلیون ها انسان را تهدید می کند ساعات ازدحام مسافران در بنادر 8:30 تا 11 صبح است، لذا بهتر است جهت رفاه خود و خانواده محترمتان، ساعات دیگری جهت حضور در بنادر مسافری انتخاب نمایید با رعایت نکات ایمنی، جان خود و فرزندان دلبندتان را بیمه کنید پس از سوار شدن به شناور، بلافاصله با وسایل ایمنی و راه های خروج اضطراری آن آشنا شوید سوار شدن به شناورهای غیرمجاز مخاطرات زیادی را به دنبال خواهد داشت و کسی (حتی بیمه) مسئولیت آن را قبول نمی کند عجله در هنگام سوار و پیاده شدن به شناور (قبل از پهلوگیری کامل)، از عوامل بروز حادثه است
پنجمین اجلاس سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو 15 اسفند برگزار می شود/ تلاش اکو برای بهبود شرایط توسعه اقتصادی پایدار کشورهای عضو
مدیر کل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پنجمین اجلاس سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو (HRMO) به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد حسین اصل سعیدی پور با بیان اینکه پنجمین اجلاس سران سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو به میزبانی سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می شود، افزود: این اجلاس با حضور حداکثری اعضای اکو در روز چهارشنبه هفته جاری 15 اسفند در تهران برگزار خواهد شد.

وی  با بیان اینکه سازمان همکاری اقتصادی (اکو ) یک سازمان اقتصادی منطقه‌ای است که برای نخستین بار در سال) با ابتکار سه کشور ایران، پاکستان و ترکیه پایه‌ریزی شد، افزود: اکو با هدف بهبود شرایط توسعه اقتصادی پایدار کشورهای عضو و حذف تدریجی موانع تجاری در این منطقه فعالیت دارد.

وی اذعان داشت: از دیگر اهداف اکو، توسعه حمل و نقل، ارتباطات و همچنین تهیه برنامه مشترک برای توسعه منابع انسانی در کشورهای عضو است.

وی توضیح داد: سازمان همکاری اقتصادی در ابتدا با نام سازمان همکاری عمران منطقه ای یا «آر سی دی» آغاز به کار کرد. پس از فروپاشی شوروی، در سال ۱۳۷۲ هجری شمسی کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان نیز به سازمان اکو پیوستند.

اصل سعیدی پور اضافه کرد: این سازمان هم‌اکنون با ده عضو، حدود ۳۳۰ میلیون نفر جمعیت و ۸٬۶۲۰٬۶۹۷ کیلومتر مربع وسعت کشورها، امکانات نفت، گاز و صنعت در اختیار دارد. زبان رسمی اکو انگلیسی است و مقر اصلی آن، تهران است.

مدیر کل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان  بنادر خاطر نشان کرد: از میان ۱۰ کشور عضو سازمان همکاری های اقتصادی ECO ، هفت کشور محصور در خشکی هستند و تنها سه کشور پاکستان، ایران و ترکیه به آبهای آزاد دسترسی دارند، بر همین اساس کشورهای مذکور نیازمند مساعدت این سه کشور برای ترانزیت کالاهای خود از طریق دریا به سایر نقاط دنیا هستند .

بر اساس این گزارش، تا کنون چهار نشست سران سازمان های مرجع دریایی کشورهای عضو اکو (HRMO) برگزار شده  است که جمهوری اسلامی ایران میزبان دو دوره از این نشست ها در سالهای 2003 و 2008 بوده است.

 

 

 

۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۳۴
کد خبر : ۴۵,۷۶۷

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید