بنادر گوادر و چابهار مکمل یکدیگر هستند/ جایگاه ویژه بندر چابهار در اقتصاد بین الملل و سیاست خارجی هند / ضرورت افزایش اشتیاق به توسعه بندر چابهار بین مردم بومی و محلی/ لزوم ایجاد زیرساخت های فرودگاهی، ریلی و شهری در چابهار بندر چابهار؛ قابلیت پذیرش کشتی های سایز بزرگ را دارد/ بندر چابهار؛ اولین بندری است ‌که در قالب قرارداد BOT؛ اپراتور بین المللی برای آن جذب شد/ اپراتور بین المللی فعال در بندر چابهار؛ متعهد به سرمایه گذاری در روبناها و خرید تجهیزات است/ بندر چابهار با برخورداری از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پاسخگوی خطوط لاینری است‌ توسعه همه جانبه بندر چابهار نیازمند همگرایی مقامات بومی و ملی است/ نیاز جدی بندر چابهار اتصال به شبکه سراسری راه آهن/ ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی تمام مکانیزه در بندر چابهار در دستور کار برگزاری دوره آموزشی اصول حمل و نقل و نگهداری کالاهای خطرناک در بنادر/ ارتقاء دانش تخصصی کارشناسان HSE و آتش نشانی بنادر کشور ضرورت تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بندر نوشهر/ لزوم اجرایی شدن پروژه راه دسترسی بندر نوشهر به کمربندی/ تسریع در عملیاتی شدن لایروبی حوضچه و کانال دسترسی بندر فریدونکنار نفتکش سابیتی تا ۹ روز آینده وارد بندرعباس می شود/ سابیتی؛ اکنون وارد تنگه باب المندب شده است/ نشت نفت از نفتکش سابیتی مهار شد هیچ مرجع دریایی منطقه ای به درخواست کمک نفتکش Sabiti در زمان حادثه پاسخ نداد ‌اقتصاد مقاومتی و رونق تولید در صنایع فراساحل‌، مهمترین محورهای پنجمین نمایشگاه دریایی‌ تداوم توسعه بنادر در سخت‌ترین شرایط تحریم/ از بسیاری از کشورهای همسایه جلوتریم پیشنهاد سفیر بنگلادش برای احداث کارخانه تولید پارچه در بندر امیر آباد/ روابط تجاری و بندری ایران و بنگلادش توسعه پیدا می کند
وزیر راه و شهرسازی در آغاز و بهره برداری پروژه های بندر بوشهر خبر داد:
بندر بوشهر جدیدی متولد می‌شود/ توسعه نباید منتظر منابع دولتی باشد
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با توسعه جزیره و بندر نگین بندر بوشهر جدیدی متولد می‌شود، تاکید کرد: توسعه نباید منتظر منابع دولتی باشد و سیاست ما افزایش مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پروژه‌‌‌های بندری که در اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، با بیان اینکه بندر بوشهر در تاریخ جاودانه است، گفت: بندر بوشهر در ذهن مردم ایران منطقه‌‌‌‌ای است که برای استقلال‌‌‌طلبی و دفاع از کیان و ملت با استعمار جنگیده است. بنابراین این سرزمین و مردم آن زیبنده استفاده از بهره‌‌مندی بهترین‌‌ها را دارند.

وی با اشاره به پروژه اسکله جزیره نگین اظهار داشت: این پروژه در سال ۹۳ توسط رییس‌‌جمهور کلنگ‌‌زنی شد و دو سیاست را دنبال می‌‌‌کرد که در هر دو آن شاهد موفقیت در اجرا بودیم. در دوره‌‌‌ای مردم بوشهر و بندر مشکلاتی را داشتند و بندر بوشهر به دلیل نبود پس‌‌‌کرانه ازدحامی را در شهر ایجاد می‌‌‌کرد که امروز با تصمیماتی که در گذشته گرفته شده شاهد رفع این مشکلات هستیم.

این عضو دولت دوازدهم با بیان اینکه تکمیل پروژه‌‌‌های جزیره نگین و اسکله جدید آن با دسترسی متصل از شهر این پیام را دارد که دولت به دنبال ایجاد رفاه برای مردم است، تصریح کرد: اسکله جدید با راه جدید و پس‌‌کرانه ۴۰۰ هکتاری می‌‌‌تواند محل کسب و کارهای متنوع باشد و بهره‌‌‌برداری از این پروژه بندر بوشهر جدیدی را متولد می‌‌‌کند که نقطه آغاز رشد و تعالی است.

اسلامی با اشاره به موفقیت دومی سیاست دولت با اجرای پروژه توسعه جدید جزیره نگین خاطرنشان کرد: نکته دوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است. معتقدم توسعه نباید منتظر منابع دولتی شود و با استفاده از ظرفیت‌‌‌های بخش خصوصی می‌‌‌توان توسعه را سرعت بخشید که امروز شاهد تحقق این سیاست دولت هستیم. این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد تا توسعه هرچه سریعتر رشد داشته باشد.

وی با اشاره به ساخت راه‌‌‌آهن بوشهر ابراز داشت: سرفصل جدیدی که در این استان ایجاد شده موضوع اتصال بوشهر به شبکه ریلی است. دو ماه پیش این پروژه کلنگ‌‌‌زنی شد هر چند که گفته‌‌ام کلنگ‌‌‌زنی شبانه ممکن است سنگینی در کار ایجاد کند اما این پروژه که شبانه هم کلنگ‌‌زنی شده در حال اجرا است و به طور مستمر پیمانکاران مشغول به کار هستند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امیدوارم هرچه زودتر آرزوی مردم که اتصال به شبکه ریلی است محقق شود.

اسلامی با تاکید بر اینکه آنچه حایز اهمیت است تنوع بخشی به کسب و کارها در پس‌‌کرانه بندر بوشهر است، بیان کرد: این بندر پس‌‌کرانه‌‌های بسیار گرانقیمتی دارد چون اراضی این پس‌‌کرانه محدود هستند بنابراین باید کسب و کارهایی در این بندر ایجاد شوند و رونق بگیرند که اشتغال پایدار ایجاد کنند و تولید ارزش افزوده بالایی داشته باشند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۵
کد خبر : ۴۵,۹۶۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید