آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار اعطای تخفیف ۴۰ درصدی هند به خدمات بندری کالاهایی که مقصد آنها از بندر چابهار باشد/ ارائه مجموعه اقدامات حمایتی برای توسعه و تسهیل ترانزیت از چابهار به مقصد کشورهای آسیای میانه و افغانستان/ اعلام آمادگی سازمان بنادر برای ایجاد دسترسی چابهار از پسکرانه ها به‌جاده ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار/ احداث سیلو برای بندر چابهار از اولویت های خدمات تجاری است/ سازمان بنادر در بندر چابهار از درآمد های متعارف بندری، صرف نظر کرده است/ برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی بندر چابهار/ سیاست های تشویقی ویژه برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر چابهار اعلام رضایت از اقدامات انجام شده در بندر امیرآباد/ آمادگی همکاری همه جانبه سازمان بنادرجهت تسهیل روند سرمایه گذاری در بنادر موانع تأمین لجستیک در بندر چابهار را برطرف خواهیم کرد/ رقابت پذیری و کاهش هزینه ها؛ پیش نیاز تأمین بار و افزایش ترافیک بندری است بزرگترین لنج فایبرگلاس صادراتی در قشم به آب اندازی شد تجهیز و بهره برداری از انبارهای طریق القدس بندر چابهار تا پایان امسال/ ضرورت تقویت زیرساخت ها و توسعه انبار های پسکرانه در بندر چابهار/ ایجاد مخازن روغن در بندر شهید بهشتی؛ ضرورتی اجتناب ناپذیر برای شرق کشور/ تکمیل سریع انبارهای حومه و داخل شهر چابهار با ترک تشریفات بهره برداری از اولین رصدخانه تخصصی-آموزشی سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
وزیر راه و شهرسازی در آغاز و بهره برداری پروژه های بندر بوشهر خبر داد:
بندر بوشهر جدیدی متولد می‌شود/ توسعه نباید منتظر منابع دولتی باشد
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با توسعه جزیره و بندر نگین بندر بوشهر جدیدی متولد می‌شود، تاکید کرد: توسعه نباید منتظر منابع دولتی باشد و سیاست ما افزایش مشارکت بخش خصوصی در پروژه‌های عمرانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، محمد اسلامی در مراسم افتتاح پروژه‌‌‌های بندری که در اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، با بیان اینکه بندر بوشهر در تاریخ جاودانه است، گفت: بندر بوشهر در ذهن مردم ایران منطقه‌‌‌‌ای است که برای استقلال‌‌‌طلبی و دفاع از کیان و ملت با استعمار جنگیده است. بنابراین این سرزمین و مردم آن زیبنده استفاده از بهره‌‌مندی بهترین‌‌ها را دارند.

وی با اشاره به پروژه اسکله جزیره نگین اظهار داشت: این پروژه در سال ۹۳ توسط رییس‌‌جمهور کلنگ‌‌زنی شد و دو سیاست را دنبال می‌‌‌کرد که در هر دو آن شاهد موفقیت در اجرا بودیم. در دوره‌‌‌ای مردم بوشهر و بندر مشکلاتی را داشتند و بندر بوشهر به دلیل نبود پس‌‌‌کرانه ازدحامی را در شهر ایجاد می‌‌‌کرد که امروز با تصمیماتی که در گذشته گرفته شده شاهد رفع این مشکلات هستیم.

این عضو دولت دوازدهم با بیان اینکه تکمیل پروژه‌‌‌های جزیره نگین و اسکله جدید آن با دسترسی متصل از شهر این پیام را دارد که دولت به دنبال ایجاد رفاه برای مردم است، تصریح کرد: اسکله جدید با راه جدید و پس‌‌کرانه ۴۰۰ هکتاری می‌‌‌تواند محل کسب و کارهای متنوع باشد و بهره‌‌‌برداری از این پروژه بندر بوشهر جدیدی را متولد می‌‌‌کند که نقطه آغاز رشد و تعالی است.

اسلامی با اشاره به موفقیت دومی سیاست دولت با اجرای پروژه توسعه جدید جزیره نگین خاطرنشان کرد: نکته دوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی است. معتقدم توسعه نباید منتظر منابع دولتی شود و با استفاده از ظرفیت‌‌‌های بخش خصوصی می‌‌‌توان توسعه را سرعت بخشید که امروز شاهد تحقق این سیاست دولت هستیم. این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد تا توسعه هرچه سریعتر رشد داشته باشد.

وی با اشاره به ساخت راه‌‌‌آهن بوشهر ابراز داشت: سرفصل جدیدی که در این استان ایجاد شده موضوع اتصال بوشهر به شبکه ریلی است. دو ماه پیش این پروژه کلنگ‌‌‌زنی شد هر چند که گفته‌‌ام کلنگ‌‌‌زنی شبانه ممکن است سنگینی در کار ایجاد کند اما این پروژه که شبانه هم کلنگ‌‌زنی شده در حال اجرا است و به طور مستمر پیمانکاران مشغول به کار هستند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: امیدوارم هرچه زودتر آرزوی مردم که اتصال به شبکه ریلی است محقق شود.

اسلامی با تاکید بر اینکه آنچه حایز اهمیت است تنوع بخشی به کسب و کارها در پس‌‌کرانه بندر بوشهر است، بیان کرد: این بندر پس‌‌کرانه‌‌های بسیار گرانقیمتی دارد چون اراضی این پس‌‌کرانه محدود هستند بنابراین باید کسب و کارهایی در این بندر ایجاد شوند و رونق بگیرند که اشتغال پایدار ایجاد کنند و تولید ارزش افزوده بالایی داشته باشند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۰۸:۲۵
کد خبر : ۴۵,۹۶۲

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید