الحاق یک فروند اسکله فلزی تجسس و نجات دریایی در بندر شهید حقانی بنادر تجاری مهمترین معیار فعال بودن اقتصاد یک کشور هستند/ 250 میلیون تن؛ ظرفیت سالانه بنادر کشور/ فعالیت بنادر در ایران حتی یک لحظه متوقف نمی شود بنادر ایران؛ توانایی جذب سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی را دارند/ ظرفیت های اقتصادی بسیار خوبی در بنادر ایران به وجود آمده است/ توسعه بنادر می تواند جهش اقتصادی کشور را رقم بزند انعقاد تفاهم نامه ترانزیتی بندر چابهار با بخش خصوصی افغانستان/ تراتزیت ۲۶۶۴ TEU کالای افغانستان از طریق بندر چابهار آلودگی ناشی از مشتقات نفتی در اروندرود مهار شد آغاز پروژه ارتقاء شبکه اطفای حریق در بندر خرمشهر/ افزایش ایمنی محوطه های بندری و پیشگیری از سوانح و آسیب های جانی سازمان بنادر؛ آمادگی عملیاتی بالای برای مواجهه با هر نوع بحرانی را دارد/ مصون ماندن انسان و کالا از تهدید ویروس کرونا در بنادر کشور/ هیچ نوع اشاعه ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری در اسکله بهمن قشم یک فروند لنج تجاری در اسکله بهمن جزیره قشم طعمه حریق شد/ عملیات اطفاء با حضور تیم های امدادی از خشکی و دریا درحال انجام است افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی از بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رشد ۹۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی
اعلام مهم ترین دستاورد های سازمان بنادر در سال 97/
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با موفق ارزیابی کردن عملکرد این سازمان از حیث توسعه ظرفیت ها و امکانات در سال 97 ، گفت: سال گذشته 33 پروژه اجرایی با بالغ بر 1800 میلیارد تومان سرمایه گذاری، تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

محمد راستاد در تشریح مهم ترین دستاوردها و اقدامات این سازمان در سال 97 با بیان اینکه در سال گذشته از محل منابع داخلی سازمان بنادر حدود 10 هزار میلیارد تومان برای مطالعه و اجرای  200پروژه عمرانی و توسعه ای سرمایه گذاری شد به  پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: خوشبختانه در سال 97،  تجهیز پایانه 2 کانتینری بندر شهید رجایی به 12 دستگاه جرثقیل کانتینری و 3 دستگاه ترانس تینر تکمیل شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام خبر « شروع عملیات اجرایی فاز 3 توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در سال 97 با اعتبار 800 میلیارد تومان » ، گفت: علاوه بر تکمیل و بهره برداری 3 پست اسکله با طول 600 متر در بندر انزلی، 8 دستگاه مکنده غلات نیز در بندر چابهار به بهره برداری رسید.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از نوسازی ، بازسازی و تعمیر خطوط ریلی و سوزن های بنادر امام خمینی ( ره ) و شهید رجایی به طول 16 کیلومتر خبر داد و اظهار داشت: زیرساخت های گردشگری دریایی در 15 نقطه از سواحل کشور تکمیل شد و به بهره برداری رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان  تکمیل و بهره برداری 12 پروژه سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال 97  به میزان 257 میلیارد تومان در بنادر کشور، تاکید کرد: بهره برداری از سیلوی غلات 50 هزار تنی مخازن نگهداری فراورده های نفتی سنگین 20 هزار متر مکعبی در بندر امام خمینی (ره)؛ آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید دام طیور در بندر امام و تکمیل مراحل نهایی انعقاد قرارداد بهره برداری از نخستین ترمینال تمام مکانیزه مواد معدنی جنوب کشور در بندر شهید رجایی با اشتغال زایی 375 نفر  بخشی از سرمایه گذاری های توسعه ای و عمرانی بنادر کشور توسط بخش خصوصی قلمداد می شود.

تعاملات بین المللی سازمان بنادر در سال 97

مدیرعامل سازمان بنادرو دریانوردی، از تخصیص 220 میلیارد توام منابع از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر به بخش خصوصی برای 23 طرح در سال 97 خبر داد و درخصوص تعاملات بین المللی این سازمان در سال گذشته اظهار داشت: در زمینه تعاملات بین المللی و دیپلماسی دریایی نیز سازمان بنادر موفق شد در اجلاس سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) ، سازمان بین المللی هیدروگرافی ( IHO) ، سازمان همکاری های اقتصادی ( ECO) و پیانک، پیشنهاد موثری ارائه کند.

وی حضور کی تاک لیم؛ دبیرکل آیمو برای اولین بار در ایران به مناسبت هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان بین المللی دریانوردی را یکی مهم ترین رویداد های سازمان بنادر در سال جاری برشمرد.

برگزاری 20 رخداد منطقه ای و بین المللی در سال جاری

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری 20 رخداد منطقه ای و بین المللی در سال جاری در حوزه فعالیت های بندری و دریایی ، برگزاری هفتمین کمیته مشترک همکاری های بندری و دریایی بین ایران و هند ، اضافه کرد: در سال گذشته کریدور ترانزیتی چابهار و موافقت نامه چند جانبه ایران، هند و افغانستان ، با تبادل کالاهایی که انجام شد، عملا فعال شد.

راستاد با اعلام خبر انعقاد و عملیاتی شدن " قرارداد راهبری بندر شهید بهشتی چابهار  توسط شرکت IPGL هندوستان " ، برگزاری اجلاس 5 جانبه کشورهای حاشیه خزر برای تهیه پروتکل ایمنی دریانوردی  ، همایش بین المللی توسعه چابهار برای گشایش بار و تعاملات جدید از طریق چابهار و دوسالانه سواحل و بنادر و سازه های دریایی ( ICOPMAS 2018) از مهم ترین رویدادهای سال 97 محسوب می شود.

افزایش سهم ریلی دربندر شهید رجایی

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام افزایش سهم جا به جایی ریل در بندر شهید رجایی از 10 به 13 درصد ، خاطرنشان کرد: در حوزه تعرفه ها، تلاش شد تخفیفات بندری هم راستا با سیاست های بانکی کشور و بر اساس صرفه و صلاح سازمان بنادر اعمال شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنان اش با اشاره به فعالیت های دریایی ارتقای ایمنی دریانوردی، از خارج سازی 7 فروند شناور مغروقه از آب های خوزستان و بوشهر در سال جاری خبر داد و افزود: به منظور ارتقای فعالیت های هدایت کشتی ها به درون بنادر ، " سامانه تصمیم یار " که برای اولین بار توسط سازمان بنادر در داخل کشور طراحی و ساخته شد، در استان بوشهر به بهره برداری رسید.

بهره برداری از سیستم شناسایی خودکار کشتی  به صورت ماهوره ای در سال 97

راستاد از تولید 30 سلول نقشه الکترونیکی برای بنادر و آبراه های کشور خبر داد و گفت: در راستای کنترل ترافیک دریایی و ایمنی دریانوردی ، ایستگاه های بدون پرسنل ( UNMAN) در کوه مبارک، رامسر و چابهار برای پوشش کامل رادیویی به بهره برداری رسید.

وی همچنین از بهره برداری سیستم شناسایی خودکار کشتی به صورت ماهواره ای خبر و افزود: در زمینه مطالعات راهبردی و اقدمات توسعه مدیریت، سند چشم انداز سازمان بنادر در سال 97 تدوین و تصویب شد.

راستاد همچنین از" تکمیل طرح جامع بنادر بازرگانی کشوردر راستای جهت گیری راهبری کشور در جهت واگذاری بنادر کوچک " ؛ " تکمیل سند جامع هوشمند سازی بنادر کشور" و "راه اندازی گنجینه دریایی دریانوردی ایرانیان در دریای خزر در بندر نوشهر" در سال 97 خبر داد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه در پی استقرار نظام ارزیابی عملکرد و استقرار چرخه مدیریت بهره وری در سال جاری، این سازمان موفق شد جایزه ملی بهره وری 1404 را به عنوان دستگاه برتر دریافت کند.

راستاد از تکمیل مطالعات تدقیق مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان هرمزگان و کسب لوح تقدیر رتبه برتر در محور توسعه دولت الکترونیک در جشنواره شهید رجایی از ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در زمینه آموزش های لجستیک بندری ، 740 دوره آموزشی توسط 30 موسسه آموزشی تحت نظارت سازمان بنادر در سال 97 برگزار شد.

۳ فروردین ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
کد خبر : ۴۵,۹۹۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید