ظرفیت های تجارت دریایی ایران فراتر از تصور آمریکاست/ به روند فعال مجاری تجارت بین المللی دریایی کشور ادامه می دهیم/ ضرورت توجه مجموعه حراست به کد امنیتی ISPS در بنادر حضور انتشارات سازمان بنادر در نمایشگاه بین المللی کتاب/ توزیع کتاب‌های سازمان در راستای ترویج سواد و فرهنگ دریایی کشور رشد ۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی در بنادر مرکز هرمزگان در نوروز 98/ پنج میلیون «نفرمایل سفر» در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی ثبت شد بازدید سرمایه‌گذاران آذربایجانی از بندر امیرآباد/ ابراز علاقه برای سرمایه گذاری در زمینه غلات و ساخت سیلو در بندرامیرآباد بازدید سفیر قزاقستان از بندر امیرآباد/ تاکید بر گسترش حمل و نقل چندوجهی بین بنادر قزاقستان و امیرآباد/ بندر امیرآباد؛ بهترین مسیر ترانزیت غلات قزاقستان به حاشیه خلیج فارس رویکرد های جدید سازمان بنادر در راستای استقرار دولت الکترونیک/ سازمان بنادر پیشرو در ارائه خدمات الکترونیکی موافقت کمیسیون عمران با خروج سازمان بنادر از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری/ چارچوب فعالیت سازمان بنادر باید متفاوت از سایر دستگاه ها باشد/ افزایش اختیار عمل سازمان بنادر موجب ارتقای میزان درآمدهای ملی می شود دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با فرمانده منطقه چهارم دریایی نداجا/ تشکیل کمیته هم اندیشی در جهت انتقال دانش و تجربیات دو سازمان برگزاری مانور ریلی کانتینری در بندر شهید رجایی در ماه جاری/ رقابت‌پذیر شدن زنجیره تأمین ریلی/ حرکت قطار باری برنامه‌ای در بنادر ‌منظم می‌شود سال ۹۸؛ سال شکوفایی و توسعه زیرساخت های بندر بوموسی/ اسکله های بندر بوموسی بازسازی می شود/ احداث ساختمان های اداره بندر، مرجع دریایی و تجسس و نجات دریایی در بوموسی
انتشار سند چشم انداز سازمان بنادر و دریانوردی ، علی مرادی
مدیرکل مرکز بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی از انتشار «سند چشم‌انداز» سازمان بنادر و دریانوردی پس از مشورت با نخبگان و تصویب در هیأت عامل این سازمان خبر داد و گفت: در تهیه سند چشم‌انداز، از الگوواره‌های مبنا و تطبیقی، مشتمل بر چشم‌انداز افق 1404، بررسی حاصل از مطالعه چشم‌اندازهای سایر سازمان‌های مشابه با سازمان بنادر و دریانوردی در داخل کشور، اخذ الگو از چشم‌انداز سازمان‌های مشابه خارجی به ویژه چشم‌انداز سازمان بین‌المللی دریانوردی استفاده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  علی مرادی ؛  مدیرکل مرکز بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی درباره ویژگی های این سند اظهار داشت: وجود یک چشم‌انداز در سازمان به مانند وجود ستاره قطبی است. ستاره‌ای که با نشان دادن هدف آرمانی، فعالیت‌های سازمان را در هر بخشی از حوزه‌های مرتبط با فعالیت‌های دریایی و بندری؛ بر اساس «چشم‌انداز» منطبق و با توجه به آن منسجم و هدایت می‌کند.
مرادی با بیان اینکه از این پس اهداف و برنامه‌های سازمان با سند چشم‌انداز تنظیم و عملیات اجرایی و نتایج به دست آمده را با توجه به «سند » قابل ارزیابی، کنترل و مدیریت خواهد بود، افزود: امروزه اهمیت چشم‌انداز برای سازمان‌های بزرگ و به منظور نیل به اهداف، برنامه‌ها و ادامه فعالیت‌ها حیاتی است. 
وی خاطرنشان کزد: در دنیای مدرن امروزی بنادر همانند یک صنعت، نقشی فعال در مدیریت زنجیره عرضه دارند و به همین دلیل است که به آنها بازار گفته می‏‏شود نه بارانداز . بنادر جایگاهی فراتر از یک زیرساخت یا حتی یک ابرسازه را دارند. از این رو نه تنها به عنوان حلقه‏‏ای از زنجیره حمل و نقل، بلکه به عنوان حلقه واسط تجارت داخلی و بین‏‏المللی به شمار می‌آیند. 
مدیرکل مرکز بررسی و مطالعات راهبردی سازمان بنادر و دریانوردی تاکید کرد: با توجه به روند روبه تزاید سهم تجارت در تولید ناخالص ملی کشورها و نیز افزایش اهمیت حمل و نقل دریایی در مبادله تجاری بین کشورها، بنادر نیز از اهمیت ویژه‏‏ای برخوردار شده‏‏اند؛ به گونه‏‏ای که دسترسی به آبهای آزاد به عنوان یک موهبت تلقی شده و نقش مهمی را در برنامه‏‏ریزی های منطقه‏‏ای، ملی و بین‏‏المللی ایفا می کند.

مرادی با اشاره به اینکه "ساختار بنادر نقش کلیدی در شکل‏‏دهی به جایگاه بنادر در بازار دارد" ، گفت: این ساختار می‏‏تواند نقش عمده‌ای را در تعیین قیمت و کیفیت ارائه خدمات داشته باشد. در چنین شرایطی است که نخستین هدف اصلاح ساختار حاکمیتی بنادر را باید ارتقای کارایی و بهره‏‏وری دانست. اقدامی که نتیجه آن کاهش درگیری‏‏های دولت در این بخش، کاهش محدودیت‏‏های مالی، دسترسی به منابع جایگزین سرمایه ‏‏گذاری و مقدمه ‏‏ای بر مدیریت تجاری‏‏ سازی بنادر می‌تواند باشد.


چشم انداز

 
 
 
۱۹ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر : ۴۶,۱۶۰

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید