ستاد مدیریت راهبردی جهش تولید در سازمان بنادر تشکیل شد/ سیدعلایی؛ جانشین مدیرعامل در ستاد شد تخلیه و بارگیری مستمر کالاها در بنادر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی/ کرونا؛ تاثیری بر واردات کالاهای اساسی نداشته است رشد 29 درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی در بنادر کشور/ رشد ۶ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر/ تهیه مدل واگذاری بنادر کوچک/ ارائه سند آمایش مراکز لجستیک در بنادر امام(ره)، چابهار، بوشهر و امیرآباد/ تدوین مدل ارزیابی و رتبه‌بندی شرکت‌های راهبری پایانه‌های بندری اطفای حریق موتور لنج باری در بندر دیلم بوشهر استمرار فعالیت شرکت های خدمات دریایی و بندری در بندر شهید رجایی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی رشد ۱۴۰درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر تخلیه و بارگیری کالا‌ها در بنادر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/ عملیات تخلیه و بارگیری کالاها در بنادر بدون‌ وقفه ادامه دارد افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بنادر به 246 میلیون تن/ رشد ظرفیت کانتینری بنادر به 7.7 میلیون TEU/ اجرای فاز سوم طرح توسعه بندر شهیدرجایی و بندر شهیدبهشتی چابهار/ بهره برداری از ۱8 دستگاه ترانستینر ساخت ایران به ارزش 21 میلیون یورو/ عقد 10 قرارداد سرمایه گذاری غیردولتی به میزان 5503 میلیارد تومان ارتقاء فناوری های ارتباطی برای تسهیل مراجعان غیر حضوری در بندر شهید باهنر تخلیه ١٩٧ هزار تن گندم در بندر امام (ره) در ١۶ روز نخست سال جاری/ 116هزار تن محموله گندم با ناوگان ریلی و جاده‌ای حمل شده است/ رشد 13 درصدی حمل و نقل ریلی کالا در بند امام(ره)
ارائه خدمات به ۵۰۰هزار گردشگر توسط ۲۹ کشتی و لنج تفریحی در سواحل بوشهر در نوروز 98
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروز (۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین) به ۵۰۰ هزار گردشگر توسط ۲۹ کشتی و لنج تفریحی در سواحل بوشهر ارائه خدمات شد .

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،  سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهربا بیان این مطلب،افزود: این آمار در مقایسه با سال گذشته ۱۷درصد کاهش دارد که عمده دلیل آن سیل استان های همجوار و شرایط نامساعد دریایی بود.

ارجمند زاده اضافه کرد: امسال در راستای ایمن سازی و نظارت بر فعالیت شناورها تلاش شد درکنار فعالیت های رسمی، تمام قایق ها و لنج های دریایی داوطلب ارائه گشت های دریایی برای ارائه فعالیت ثبت نام کنند تا کار آنها درقالب تعریف شده انجام شود.

وی ادامه داد: با این وجود برخی از آنها خارج از این قالب خدماتی ارائه کردند که به دلیل نام نویسی نکردن آمار آنها در گزارش نهایی شمار استفاده کنندگان از گشت های دریایی لحاظ نشده است .
مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر یادآورشد: درنوروز امسال ۲۹ کشتی و لنج تفریحی در سواحل استان بوشهر خدمات گردشگری دریایی ارائه کردند.
وی اظهارداشت: صدور مجوز پس از بازرسی شناورها، الزام به همراهی ۲ قایق در کنار لنج‌های گردشگری، همراه داشتن جلیقه نجات و حضور ناجی غریق، نیروهای دریایی متخصص در هنگام پهلوگیری و جدا سازی شناور، الزام به حضور شناور ناجی، گاردبندی اسکله‌ها، نصب حلقه‌های نجات و حضور مستمر گارد بندر از جمله فعالیت‌های صورت گرفته برای حفظ ایمنی گردشگران دریایی استان بوشهر در ایام تعطیلات نوروز بود.
ارجمند زاده خاطرنشان کرد: باتوجه به رضایت مندی و استقبال مسافران از گشت های دریایی ایجاد زیرساخت های لازم و توسعه پایانه مسافری بوشهر سالجاری در دستور کار قرار گرفته است.
وی اشاره کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی در سال ۹۷ نشست های متعددی برگزار و ارگان های مرتبط مختلفی در کمیته مرتبط با گردشگری این استان شرکت کردند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: مهمترین دستاورد این نشست ها ، تفکیک محدوده های فعالیت قایق های تفریحی، جت اسکی و شناگاه ها بود که با همکاری شهرداری ها بنادر علامت گذاری شد که این مهم از لحاظ ایمنی کمک شایانی به فعالیت های گردشگری دریایی داشت.
وی گفت: در کنار این مهم در سال ۹۷ پایانه مسافری گردشگری بوشهر نیز بطور مجدد بازسازی و احیا و اسکله های پهلوگیری شناور از یک به سه پست افزایش یافت.

۱۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۱۸
کد خبر : ۴۶,۱۶۴

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید