جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است تسریع در امور بازرگانی مشتریان و صاحبان کالا بندرامیرآباد آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار
پیگیری لحظه‌ای مدیرعامل و معاونت‌های سازمان بنادر از پیشرفت لایروبی گرگانرود/ افزایش سرعت لایروبی مصب گرگانرود با دو برابر کردن شیفت‌های کاری
الهیار اسعدی گفت: دلتای گرگان‌رود همچنان مثل قبل بسته است، اما سازمان بنادر و دریانوردی یکی از فرعی‌های آن را با تعریض و تعمیق کردن، فعال‌تر کرده و آب با شتاب و جریان خوبی در حال حرکت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اللهیار اسعدی، مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان درخصوص آخرین وضعیت لایروبی گرگانرود گفت: دلتای گرگانرود همچنان مثل قبل بسته است اما سازمان بنادر و دریانوردی یکی از فرعی‌های آن را با تعریض و تعمیق کردن، فعال‌تر کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با بحران پس‌‌آب گرگانرود مواجهه نیستیم و فرعی ایجاد شده آب را با سرعت تخلیه می‌کند. با این حال تاکید آقای راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و آقای الهیار، معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی این بود که دلتای گرگانرود هرچه‌ زودتر بازگشایی شود.
مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان با اشاره به تاکید ویژه و پیگیری‌های مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که لحظه‌به‌لحظه میزان پیشرفت لایروبی گرگانرود را پیگیری می‌کنند، درخصوص فعالیت لایروب مستقر شده گفت: لایروب مستقر شده در حال فعالیت است اما با توجه به بستر گرگانرود که گل و لای رسی داشته و میزان چسبندگی آن بالاست شرایط کار خاص است. این موضوع باعث شده تا کمی کار کُند پیش برود.
وی ادامه داد: در همین خصوص با تدابیر اندیشیده شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای سرعت بخشیدن به کار یک دستگاه «بیل باریج دوزیست» که در خشکی و دریا فعالیت دارد در کنار لایروب مستقر و مشغول به کار است. خوشبختانه این دستگاه به مراتب قوی‌تر و تواناتر بوده و روزانه ۸۰۰ مترمکعب عملیات لایروبی را انجام می‌دهد.
اسعدی تصریح کرد: برای سرعت بخشیدن به کار از امروز شیفت‌های کاری در لایروبی مصب گرگانرود به دو شیفت افزایش پیدا کرده است و با توجه به تعریض و تعمیق صورت گرفته در فرعی ایجاد شده شتاب و جریان آب بسیار خوب است. در مجموع این لایروب و بیل باریج مستقر شده در گرگانرود روزانه بیش از ۱۲۰۰ متر مکعب لایروبی را در حال حاضر انجام می‌دهند که با توجه به افزایش شیفت‌ها شاهد افزایش این میزان خواهیم بود.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۱۹
وزارت راه |
کد خبر : ۴۶,۲۳۵
کلیدواژه ها: الهیار اسعدی سیل گلستان 

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید