ظرفیت های تجارت دریایی ایران فراتر از تصور آمریکاست/ به روند فعال مجاری تجارت بین المللی دریایی کشور ادامه می دهیم/ ضرورت توجه مجموعه حراست به کد امنیتی ISPS در بنادر حضور انتشارات سازمان بنادر در نمایشگاه بین المللی کتاب/ توزیع کتاب‌های سازمان در راستای ترویج سواد و فرهنگ دریایی کشور رشد ۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی در بنادر مرکز هرمزگان در نوروز 98/ پنج میلیون «نفرمایل سفر» در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی ثبت شد بازدید سرمایه‌گذاران آذربایجانی از بندر امیرآباد/ ابراز علاقه برای سرمایه گذاری در زمینه غلات و ساخت سیلو در بندرامیرآباد بازدید سفیر قزاقستان از بندر امیرآباد/ تاکید بر گسترش حمل و نقل چندوجهی بین بنادر قزاقستان و امیرآباد/ بندر امیرآباد؛ بهترین مسیر ترانزیت غلات قزاقستان به حاشیه خلیج فارس رویکرد های جدید سازمان بنادر در راستای استقرار دولت الکترونیک/ سازمان بنادر پیشرو در ارائه خدمات الکترونیکی موافقت کمیسیون عمران با خروج سازمان بنادر از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری/ چارچوب فعالیت سازمان بنادر باید متفاوت از سایر دستگاه ها باشد/ افزایش اختیار عمل سازمان بنادر موجب ارتقای میزان درآمدهای ملی می شود دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با فرمانده منطقه چهارم دریایی نداجا/ تشکیل کمیته هم اندیشی در جهت انتقال دانش و تجربیات دو سازمان برگزاری مانور ریلی کانتینری در بندر شهید رجایی در ماه جاری/ رقابت‌پذیر شدن زنجیره تأمین ریلی/ حرکت قطار باری برنامه‌ای در بنادر ‌منظم می‌شود سال ۹۸؛ سال شکوفایی و توسعه زیرساخت های بندر بوموسی/ اسکله های بندر بوموسی بازسازی می شود/ احداث ساختمان های اداره بندر، مرجع دریایی و تجسس و نجات دریایی در بوموسی
پیگیری لحظه‌ای مدیرعامل و معاونت‌های سازمان بنادر از پیشرفت لایروبی گرگانرود/ افزایش سرعت لایروبی مصب گرگانرود با دو برابر کردن شیفت‌های کاری
الهیار اسعدی گفت: دلتای گرگان‌رود همچنان مثل قبل بسته است، اما سازمان بنادر و دریانوردی یکی از فرعی‌های آن را با تعریض و تعمیق کردن، فعال‌تر کرده و آب با شتاب و جریان خوبی در حال حرکت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اللهیار اسعدی، مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان درخصوص آخرین وضعیت لایروبی گرگانرود گفت: دلتای گرگانرود همچنان مثل قبل بسته است اما سازمان بنادر و دریانوردی یکی از فرعی‌های آن را با تعریض و تعمیق کردن، فعال‌تر کرده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر با بحران پس‌‌آب گرگانرود مواجهه نیستیم و فرعی ایجاد شده آب را با سرعت تخلیه می‌کند. با این حال تاکید آقای راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و آقای الهیار، معاونت مهندسی و توسعه امور زیربنایی این بود که دلتای گرگانرود هرچه‌ زودتر بازگشایی شود.
مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان با اشاره به تاکید ویژه و پیگیری‌های مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی که لحظه‌به‌لحظه میزان پیشرفت لایروبی گرگانرود را پیگیری می‌کنند، درخصوص فعالیت لایروب مستقر شده گفت: لایروب مستقر شده در حال فعالیت است اما با توجه به بستر گرگانرود که گل و لای رسی داشته و میزان چسبندگی آن بالاست شرایط کار خاص است. این موضوع باعث شده تا کمی کار کُند پیش برود.
وی ادامه داد: در همین خصوص با تدابیر اندیشیده شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برای سرعت بخشیدن به کار یک دستگاه «بیل باریج دوزیست» که در خشکی و دریا فعالیت دارد در کنار لایروب مستقر و مشغول به کار است. خوشبختانه این دستگاه به مراتب قوی‌تر و تواناتر بوده و روزانه ۸۰۰ مترمکعب عملیات لایروبی را انجام می‌دهد.
اسعدی تصریح کرد: برای سرعت بخشیدن به کار از امروز شیفت‌های کاری در لایروبی مصب گرگانرود به دو شیفت افزایش پیدا کرده است و با توجه به تعریض و تعمیق صورت گرفته در فرعی ایجاد شده شتاب و جریان آب بسیار خوب است. در مجموع این لایروب و بیل باریج مستقر شده در گرگانرود روزانه بیش از ۱۲۰۰ متر مکعب لایروبی را در حال حاضر انجام می‌دهند که با توجه به افزایش شیفت‌ها شاهد افزایش این میزان خواهیم بود.
۲۴ فروردین ۱۳۹۸
وزارت راه |
کد خبر : ۴۶,۲۳۵
کلیدواژه ها: الهیار اسعدی سیل گلستان 

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید