رشد 165 درصدی سفرهای بین‌المللی با ترابری 12000نفر در بندر شهید باهنر هرمزگان در حوزه دریا و توسعه بنادر؛ ظرفیت ها و اقدامات خوبی صورت گرفته است/ توسعه مسیرهای ترانزیتی بندر چابهار به معنای تعامل سازنده با جهان است سازمان بنادر با فعالان اقتصادی همکاری مناسبی دارد/ ایران در حمل و نقل دریایی پیشرفت خوبی داشته است/ سازمان بنادر از حضور سرمایه گذار بخش خصوصی در توسعه پسکرانه بنادر استقبال می کند حمایت از ساخت شناور از اولویت های بندر چابهار است/ نباید بگذاریم تولید شناور از استان خارج شود بندر شهید رجایی زیرساخت های ریلی مناسبی برای توسعه ترانزیت دارد/ قراردادها و برنامه های جدیدی با همکاری سازمان بنادر امضا می شود/کشورهای CIS نیازمند ارتباط با بنادر ایرانی خلیج فارس هستند/ تسهیل مقررات و بهبود شرایط تعرفه ای برای افزایش سهم بازار کسب مقام سوم کشوری توسط دوچرخه سواران تیم بالابان چابهار صادرات سنگ های معدنی از چابهار به چین/ افزایش سبد کالاهای صادراتی بندر شهید کلانتری چابهار اعطای تخفیفات تا ۹۰ درصدی به سرمایه گذاران و صاحبان کالا در بندر چابهار/ جذب ۱۰ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید بهشتی چابهار/ پیش بینی جذب ۶ هزار میلیارد ریالی سرمایه گذاری بخش خصوصی در سال جاری تقدیر وزیر راه و شهرسازی از مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان احداث مجموعه تفریحی مارینا پارک خزر در استان مازندران
جابه‌جایی 72 میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از جابجایی 72 میلیون انواع کالای نفتی و غیرنفتی در بزرگترین بندر بازرگانی ایران طی دوازده ماهه سال گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اشاره به عملکرد بندر شهید رجایی در سال 97 اظهار داشت: طی یکسال گذشته، در مجموع 72 میلیون و 54 هزار و 232 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد.
وی افزود: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر، 46 میلیون و 843 هزار و 152 تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 25 میلیون و 211 هزار و 80 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.
حجم حمل و نقل ساحلی کالاهای غیرنفتی سه برابر شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم کل کالای غیرنفتی ترانزیت شده از بندرشهید رجایی را سه میلیون و 874 هزار و 265 تن اعلام کرد و گفت: طی دوازده ماهه سال گذشته، 168 هزار و 577 تن از اینگونه کالاها در قالب رویه کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که در همسنجی با مدت مشابه سال 96، رشد 100درصدی به ثبت رسید.  
صادرات 34 میلیون تن کالای غیرنفتی در سال 97
عفیفی پور همچنین در ادامه میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را 34 میلیون و 171 هزار و 41 تن عنوان کرد و افزود: در همین مدت، همچنین بیش از پنج میلیون و 193 هزار تن کالای غیر نفتی از طریق این بندر وارد کشور شد که در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن، کاهش 45.8 درصدی را نشان می دهد.
حجم ترانشیپ از رقم 2.5 میلیون تن گذشت
وی افزود: همچنین، دو میلیون و 527 هزار و 616 تن کالای غیرنفتی نیز از بندر شهید رجایی توسط خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر منطقه خلیج فارس و دریای عمان ترانشیپ شد.
صادرات نفتی از رقم هفت میلیون تن فراتر رفت
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در ادامه گفت: طی یکسال گذشته، هفت میلیون و 462 هزار و 381 تن فرآورده نفتی از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد.
به گفته عفیفی پور، 933 هزار و 660 تن از اینگونه فرآورده ها وارد این بندر شد و ترانزیت 45 هزار و 672 تن از این گونه کالاها نیز طی یکسال گذشته به انجام رسید.

پهلوگیری 3700 کشتی در بزرگترین بندر تجاری ایران

 وی با اعلام این مطلب که بزرگترین بندر تجاری ایران طی سال گذشته میزبان سه هزار و 706 فروند شناور با تناژهای مختلف بوده است، گفت: بیش از سه و 100 فروند از تعداد کل شناورهای ورودی به دروازه طلایی اقتصاد ایران، بالای هزار تن وزن داشته اند.

۲۴ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر : ۴۶,۲۴۱

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید