سازمان بنادر؛ آمادگی عملیاتی بالای برای مواجهه با هر نوع بحرانی را دارد/ مصون ماندن انسان و کالا از تهدید ویروس کرونا در بنادر کشور/ هیچ نوع اشاعه ویروس کرونا از طریق بنادر کشور نداشتیم پایان عملیات اطفای حریق لنج تجاری در اسکله بهمن قشم یک فروند لنج تجاری در اسکله بهمن جزیره قشم طعمه حریق شد/ عملیات اطفاء با حضور تیم های امدادی از خشکی و دریا درحال انجام است افزایش۱۶۲ درصدی صادرات کالاهای نفتی از بنادر مرکز و شرق هرمزگان/ رشد ۹۸ درصدی تخلیه و بارگیری کانتینر یخچالی افزایش ظرفیت پهلوگیری کشتی‌های ۵۰ هزار تنی در بندر بوشهر بنادر؛ امن ترین مناطق استان های ساحلی هستند/ رعایت پروتکل های بهداشتی داخلی و بین المللی از سوی سازمان بنادر/ قرنطینه کالا در زمان ورود به کشور انجام می شود ارتقاء جایگاه بندر شهید رجایی با اتمام فاز سوم طرح توسعه/ احداث سه پست اسکله به طول یک هزار و ۴۰۰ متر رشد ۱۹۶ درصدی بارگیری کانتینر و افزایش ۳۸ درصدی عملیات تخلیه و بارگیری کالا در بندر خرمشهر نجات خدمه قایق صیادی در دهانه اروند رود/ انجام سه عملیات امداد و نجات موفق در یک روز توسط نیروی امداد و نجات بندر اروندکنار رشد 428 درصدی عملیات کانتینری در بنادر غرب هرمزگان/ افزایش 39 درصدی صادرات غیرنفتی
با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت؛
مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان
مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان با حضور عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، عصر امروز با حضور "محمدعلی حسن زاده" عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی به همراه "حمیدرضا آبایی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان و معاونین این اداره کل مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان برگزار شد.

محمد علی حسن زاده معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در این مراسم با بیان اینکه بندر انزلی یکی از مهمترین بنادر کشور است، اظهار داشت: مجتمع بندری انزلی علاوه بر مهمترین، قدیمی ترین بندر حاشیه دریای خزر نیز محسوب می شود.

وی با اشاره به پیشینه و قدمت بندر انزلی افزود: در قرون گذشته پیش تجربه ی عملیاتی جابجایی کالاها از اروپا به دریای خزر و از آنجا به بندر انزلی و از بندر انزلی به سراسر کشور این کالاها طی می شد تا در جنوب بتوانند به شبه قاره هند و سایر کشورهای دنیا ارسال کنند که امروز تحت عنوان کریدور شمال به جنوب نام برده می شود.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در مورد حمایت های سازمان بنادر و دریانوردی از مجتمع بندری انزلی خاطرنشان کرد: بندر انزلی یکی از بنادر بسیار مهم کشور است و سازمان بنادر و دریانوردی نیز هر آنچه در توان دارد در جهت تداوم حیات و نشاط این بندر انجام می دهد و در دستور کار دارد.

حسن زاده با اشاره به شرایط کشور در عرصه ی تولید تصریح کرد: زمانی کشورمان وارد کننده فولاد بود اما اکنون به لطف سیاست گذاری و برنامه ریزی های صحیح به عنوان صادر کننده ی فولاد هستیم و این امر اتفاقی خجسته ای است.

وی ادامه داد: سال گذشته در حدود 4 میلیون تن فولاد در جنوب کشور صادر کردیم و این نشان دهنده ی یک آینده نگری و برنامه ی درست است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به تبدیل بنادر از تک محصولی به چند محصولی بیان داشت: باید سبد کالای محصولات در بنادر متنوع باشد زیرا اگر بنادر فقط در زمینه ی یک محصول خاص فعالیت کنند آسیب پذیری آنان بیشتر خواهد شد اگرچه که هزینه ی تمام شده پایین باشد.

حسن زاده با اشاره به رویکرد لجستیکی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: عمده کارخانه تصفیه روغن در شمال کشور است و تا پیش از این روغن تصفیه نشده از برزیل و سایر کشورها خریداری می شد و با کشتی حمل می گردید و در بنادر شهید رجایی و بندر امام تخلیه می شد و از آنجا به صورت زمینی و یا توسط قطار به کارخانه هایی در استان مازندران و استان تهران حمل می گردید و پس از تصفیه و بسته بندی در استانهای جنوبی و شمالی توزیع می شد اما امروز به لطف رویکرد لجستیکی، اینگونه کالاها از کشورهای شمالی خریداری و از ظرفیت بنادری نظیر انزلی استفاده می شود و مسیر کوتاهتری به کارخانه حمل می شود و قیمت تمام شده برای مصرف کننده ی نهایی کمتر خواهد بود .

وی اضافه کرد : بر اثر این رویکرد جدید امکان دارد که حجم باری که در بنادر امام خمینی و شهید رجایی تخلیه و بارگیری می شد ،کاهش یابد. سازمان بنادر در جایگاهی که از نظر اقتصادی در کشور دارد می تواند هزینه های این رویکردهای صحیح را بپذیرد .

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه نیروهای شاغل در بنادر کشور جز نیروهایی هستند که دارای دانش خاصی بوده، عنوان داشت: تلاش سازمان بر این است که این نیروها حفظ شوند.

حسن زاده با اشاره به شرایط کشور در خصوص تحریم های ظالمانه علیه کشور گفت : شرایط کار در کشور با توجه به این اقدامات خصمانه و تحریم های ظالمانه را سخت کرده اما با این حال به خواست خداوند توانسته ایم با تلاش بسیار از بروز مشکل برای پرسنل بنادر جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد : سازمان بنادر یکی از بزرگترین سازمانهای سرمایه پذیر بخش خصوصی است و می توان به جرات گفت که در شرایطی که کشور در دوران مطلوب اقتصادی به سر نمی برد ما همچنان توانسته ایم فرصت های شغلی را در بنادر ایجاد کنیم و همچنین درخواست اجرای پروژه های مختلف در بندر انزلی مطرح شده که با انعقاد قرارداد از ظرفیت ها و فرصت های این بندر بهره گیری خواهد شد .

وی اظهار کرد : در حال حاضر آن چیزی که در بنادر شمالی منجمله بندر انزلی در حال رخ دادن است جابجایی و حجم سبد کالا است زیرا پیش از این شاهد تخلیه و جابجایی غلات در بندر انزلی نبودیم اما اکنون نه فقط در این بندر بلکه در سایر بنادر نیز این اتفاق در حال رخ دادن است و این همان رویکرد لجستیک سازمان بنادر است.

وی با بیان اینکه در سال جدید شاهد شکوفایی بیشتری در بنادر با اجرای پروژه ها خواهیم بود گفت: کالاهای جدیدی به سبد کالای بنادر اضافه خواهد شد و باید در بخش بازاریابی اقدامات بیشتری انجام دهیم چرا که بنادری مانند بندر انزلی این ظرفیت را دارند که به بنادر نسل دو که بنادر صنعتی هستند ارتقا یابند و یکی از ویژگی های بنادر نسل دو این است که می توانند فرصت های شغلی جدید ایجاد کنند.

حسن زاده افزود : اگر بتوانیم با بازاریابی صنایع فعالیت های دارای ارزش افزوده را در این بنادر مستقر کنیم و کالاها را با رایزنی تجار جابجا کنیم بندر می تواند رونق بگیرد و موتور محرک همه ی کشورها و شهرهای ساحلی در دنیا ، بنادر هستند و بنادر به جهت اینکه نقطه ی تلاقی خشکی و دریا هستند می توانند مولد کسب و کار باشند .

وی اذعان داشت : این آمادگی در سازمان وجود دارد که در قالب سیاست ها و مصوبات بتواند نقش مهمی را در زمینه ارتقای سطح اقتصادی استان و کشور بازی کند .

دکتر "حمیدرضا آبایی" مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نیز در این مراسم نیز ضمن تسلیت به هموطنان سیل زده و ابراز همدردی با آنان در خصوص مراسم تکریم و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان اظهار داشت: تغییر در مدیریت هیچگاه به معنی نفی عملکرد مدیریت گذشته نیست اما با این حال معاونت امور بندری و اقتصادی گذشته از بهترین نیروهای اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان محسوب می شدند.

وی با بیان اینکه کارکنان با تجربه و خوبی در اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان حضور دارند، افزود: معاون جدید در پست پیشین به عنوان رئیس اداره امور مناطق آزاد و ویژه بندری سازمان بنادر و دریانوردی فعالیت داشتند و دانش و تجارب ارزشمندی را با خود به همراه دارند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادامه داد: مجتمع بندری انزلی را با تجارب و تعاملات به جایگاه اصلی خود باز میگردانیم.

آبایی در پایان با بیان اینکه مشکلات و معضلات بندر انزلی را شناسایی کرده ایم گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت های سازمان موجب افزایش پتانسیل بنادر استان گیلان شده و در راستای اهداف عالی سازمان بنادر و دریانوردی گام بر می داریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، دکتر آبایی در این مراسم ضمن تقدیر از تلاش های "مهرزاد نژاد اسم" در راستای پیشبرد اهداف سازمانی و خدمات، "محمد محسن سلیمی پور" را به عنوان معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر ودریانوردی استان گیلان منصوب کردند.


تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 9
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 8
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 7
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 6
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 5
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 4
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 3
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 2
تودیع و معارفه معاونت امور بندری و اقتصادی اداره کل عکس دانیال ابراهیمی 1
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ ۱۹:۳۴
کد خبر : ۴۶,۲۴۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید