عملیات احداث اسکله چند منظوره بندر سیریک هرمزگان به زودی آغاز می شود/ ساخت اسکله شناور 150 تنی و رمپ 30 متری برای رونق تجاری سواحل مکران بندر شهید رجایی؛ پیشانی اقتصاد کشور است/ فعالیت بنادر مبنای سنجش پویایی اقتصاد کشور است/ توجه ویژه سازمان بنادر به نقش آفرینی بخش خصوصی مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم صادر شد بنادر کوچک؛ فرصت و مزیتی بی نظیر برای اقتصاد ایران است / ضرورت ایجاد امکانات و زیرساخت برای توسعه بنادر کوچک جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار
حضور پررنگ بندر رجایی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در هرمزگان
سومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در حالی کار خود را آغاز کرد که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در این رویداد، مشارکت و حضوری پررنگ داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان صبح روز دوشنبه ۲۶فروردین با حضور ۵۰۰ نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.

در این همایش دو روزه، مهمانان و سرمایه گذاران از داخل و خارج کشور در حوزه های حمل و نقل، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور داشتند که از جمله آنها رئیس سازمان جهانی آتیک، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و رئیس‌کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

این همایش در قالب شش محور حمل و نقل و عمران شهری، صنعت و معدن، انرژی، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد در حال برگزاری است.

در بخش عصرگاهی روز نخست این همایش، پنل های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش های حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی برگزار شد.

 در بخش پنل حمل و نقل و مدیریت شهری، اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح دو بسته سرمایه گذاری شامل «پتانسیل های سرمایه گذاری مرکز لجستیکی خلیج فارس در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری» و همچنین «زون نفتی بندر خلیج فارس» پرداخت.

  برگزاری نشست پرسش و پاسخ و تبیین سیاست های دریایی و بندری استان هرمزگان در راستای پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی متقاضیان سرمایه گذاری و فعالان بخش خصوصی از دیگر برنامه های عصرگاهی روز نخست بود.

برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در محوطه هتل هرمز از بخش های جنبی این همایش بود که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر بازرگانی و کانتینری کشور در این رویداد مشارکت و حضور پررنگی دارد. 

 گفتنی است، دیدگاه سرمایه‌گذاران خارجی حاضر در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان نسبت به بندر شهید رجایی بسیار مثبت بوده ‌است.

در این همایش سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای مختلف، هرمزگان را مقصد امن گردشگری نامیده‌اند و فرصت‌های گردشگری و ‌همچنین صنعتی این استان را بکر نامیدند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸
کد خبر : ۴۶,۲۶۷

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید