ظرفیت های تجارت دریایی ایران فراتر از تصور آمریکاست/ به روند فعال مجاری تجارت بین المللی دریایی کشور ادامه می دهیم/ ضرورت توجه مجموعه حراست به کد امنیتی ISPS در بنادر حضور انتشارات سازمان بنادر در نمایشگاه بین المللی کتاب/ توزیع کتاب‌های سازمان در راستای ترویج سواد و فرهنگ دریایی کشور رشد ۱۳درصدی تعداد مسافران دریایی در بنادر مرکز هرمزگان در نوروز 98/ پنج میلیون «نفرمایل سفر» در مسیرهای دریایی داخلی و بین المللی ثبت شد بازدید سرمایه‌گذاران آذربایجانی از بندر امیرآباد/ ابراز علاقه برای سرمایه گذاری در زمینه غلات و ساخت سیلو در بندرامیرآباد بازدید سفیر قزاقستان از بندر امیرآباد/ تاکید بر گسترش حمل و نقل چندوجهی بین بنادر قزاقستان و امیرآباد/ بندر امیرآباد؛ بهترین مسیر ترانزیت غلات قزاقستان به حاشیه خلیج فارس رویکرد های جدید سازمان بنادر در راستای استقرار دولت الکترونیک/ سازمان بنادر پیشرو در ارائه خدمات الکترونیکی موافقت کمیسیون عمران با خروج سازمان بنادر از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری/ چارچوب فعالیت سازمان بنادر باید متفاوت از سایر دستگاه ها باشد/ افزایش اختیار عمل سازمان بنادر موجب ارتقای میزان درآمدهای ملی می شود دیدار مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با فرمانده منطقه چهارم دریایی نداجا/ تشکیل کمیته هم اندیشی در جهت انتقال دانش و تجربیات دو سازمان برگزاری مانور ریلی کانتینری در بندر شهید رجایی در ماه جاری/ رقابت‌پذیر شدن زنجیره تأمین ریلی/ حرکت قطار باری برنامه‌ای در بنادر ‌منظم می‌شود سال ۹۸؛ سال شکوفایی و توسعه زیرساخت های بندر بوموسی/ اسکله های بندر بوموسی بازسازی می شود/ احداث ساختمان های اداره بندر، مرجع دریایی و تجسس و نجات دریایی در بوموسی
حضور پررنگ بندر رجایی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در هرمزگان
سومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در حالی کار خود را آغاز کرد که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در این رویداد، مشارکت و حضوری پررنگ داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان صبح روز دوشنبه ۲۶فروردین با حضور ۵۰۰ نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.

در این همایش دو روزه، مهمانان و سرمایه گذاران از داخل و خارج کشور در حوزه های حمل و نقل، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور داشتند که از جمله آنها رئیس سازمان جهانی آتیک، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و رئیس‌کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

این همایش در قالب شش محور حمل و نقل و عمران شهری، صنعت و معدن، انرژی، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد در حال برگزاری است.

در بخش عصرگاهی روز نخست این همایش، پنل های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش های حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی برگزار شد.

 در بخش پنل حمل و نقل و مدیریت شهری، اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح دو بسته سرمایه گذاری شامل «پتانسیل های سرمایه گذاری مرکز لجستیکی خلیج فارس در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری» و همچنین «زون نفتی بندر خلیج فارس» پرداخت.

  برگزاری نشست پرسش و پاسخ و تبیین سیاست های دریایی و بندری استان هرمزگان در راستای پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی متقاضیان سرمایه گذاری و فعالان بخش خصوصی از دیگر برنامه های عصرگاهی روز نخست بود.

برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در محوطه هتل هرمز از بخش های جنبی این همایش بود که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر بازرگانی و کانتینری کشور در این رویداد مشارکت و حضور پررنگی دارد. 

 گفتنی است، دیدگاه سرمایه‌گذاران خارجی حاضر در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان نسبت به بندر شهید رجایی بسیار مثبت بوده ‌است.

در این همایش سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای مختلف، هرمزگان را مقصد امن گردشگری نامیده‌اند و فرصت‌های گردشگری و ‌همچنین صنعتی این استان را بکر نامیدند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۸
کد خبر : ۴۶,۲۶۷

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید