موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399 آنسوی دریاها در این هفته/ از پیشرفت هایی در پروژه کشتی های خودران تا بررسی وضعیت سولفور سوخت کشتی ها با الگوهای ابری نشست هم‌اندیشی و آشنایی با قوانین اداری ایثارگران در بندر گلمنخانه ارومیه برگزار شد آغاز مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور در بوشهر/ آمادگی بندر بوشهر برای برگزاری مسابقات آبی و ساحلی کارکنان بنادر کشور تأمین ایمنی گردشگران؛ مهم ترین اولویت سازمان بنادر برای سفرهای دریایی نوروز/ استقبال مردم از سفرهای دریایی نوروزی افزایش یافته است/ برنامه ریزی سازمان بنادر برای ارتقاء زیرساخت‌ها و ایمنی سفرهای دریایی/ ضرورت آماده سازی طرح جامع و تخصصی گردشگری دریایی/ سفرهای دریایی دیگر محدود به تعطیلات نوروز نیست بازنگری در قراردادهای بندر انزلی در دستور کار قرار گرفته است/ راه‌اندازی ساختمان خدماتی سرمایه‌گذاری در انزلی افزایش اقبال به حمل و نقل کانتینری با رشد ۴,۷ درصدی عملکرد بنادر کانتینری در سال ۲۰۱۸/ سهم ۶۴ درصدی بنادر آسیا از کل مبادلات کانتینری جهان/ رشد ۶ درصدی ظرفیت ناوگان کانتینری و کاهش سن کشتی های کانتینربر ارتقای ارتباطات دریایی کشور در گرو تکمیل و اجرای طرح جامع/ روند مثبت پیشرفت پروژه های زیرساختی بندر چابهار اعلام جزئیات موافقتنامه کشتیرانی تجارت دریایی ایران و قزاقستان/ ایجاد شرایط مناسب جهت استفاده موثر از بنادر طرف متعاهد در دریای خزر/ فعال کردن و بهبود کارایی کشتیرانی تجاری دریایی بین 2 کشور ایران با ۱۸ کشور موافقتنامه کشتیرانی تجاری دارد/ رویکرد ایران در توسعه همکاری دریایی با کشورهای همسایه/ ایران؛ از اعضای موثر سازمان بین المللی دریانوردی است
حضور پررنگ بندر رجایی در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در هرمزگان
سومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در حالی کار خود را آغاز کرد که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در این رویداد، مشارکت و حضوری پررنگ داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سومین همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگان صبح روز دوشنبه ۲۶فروردین با حضور ۵۰۰ نفر از مهمانان داخلی و خارجی در تالار شهید آوینی بندرعباس آغاز شد.

در این همایش دو روزه، مهمانان و سرمایه گذاران از داخل و خارج کشور در حوزه های حمل و نقل، انرژی، گردشگری، شیلات و کشاورزی حضور داشتند که از جمله آنها رئیس سازمان جهانی آتیک، معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه، معاون وزیر و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و رئیس‌کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران به ایراد سخنرانی پرداختند.

این همایش در قالب شش محور حمل و نقل و عمران شهری، صنعت و معدن، انرژی، شیلات و کشاورزی، گردشگری و مناطق آزاد در حال برگزاری است.

در بخش عصرگاهی روز نخست این همایش، پنل های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش های حمل و نقل و عمران شهری، صنعت، معدن و تجارت و مناطق ویژه اقتصادی، سرمایه گذاری گردشگری، شیلات و کشاورزی برگزار شد.

 در بخش پنل حمل و نقل و مدیریت شهری، اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان به تشریح دو بسته سرمایه گذاری شامل «پتانسیل های سرمایه گذاری مرکز لجستیکی خلیج فارس در اراضی ۲۴۰۰ هکتاری» و همچنین «زون نفتی بندر خلیج فارس» پرداخت.

  برگزاری نشست پرسش و پاسخ و تبیین سیاست های دریایی و بندری استان هرمزگان در راستای پاسخ به سوالات مطرح شده از سوی متقاضیان سرمایه گذاری و فعالان بخش خصوصی از دیگر برنامه های عصرگاهی روز نخست بود.

برپایی نمایشگاه فرصت های سرمایه‌گذاری استان هرمزگان در محوطه هتل هرمز از بخش های جنبی این همایش بود که منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر بازرگانی و کانتینری کشور در این رویداد مشارکت و حضور پررنگی دارد. 

 گفتنی است، دیدگاه سرمایه‌گذاران خارجی حاضر در همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری هرمزگان نسبت به بندر شهید رجایی بسیار مثبت بوده ‌است.

در این همایش سرمایه‌گذاران خارجی از کشورهای مختلف، هرمزگان را مقصد امن گردشگری نامیده‌اند و فرصت‌های گردشگری و ‌همچنین صنعتی این استان را بکر نامیدند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۸
کد خبر : ۴۶,۲۶۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید