جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است تسریع در امور بازرگانی مشتریان و صاحبان کالا بندرامیرآباد آغاز طرح هوشمندسازی بندر چابهار از مردادماه/ یکپارچه سازی سامانه های عملیاتی بندری و دریایی سازمان بنادر الگوی تجارت در بندر چابهار به کاهش ریسک سرمایه گذاری نیاز دارد/ هیچ عاملی نباید مانع توسعه بندر اقیانوسی چابهار شود/ انتخاب بندر چابهار به عنوان پایلوت هوشمند سازی بنادر کشور/ توسعه فناوری اطلاعات در بنادر اجتناب ناپذیر است حمایت ویژه سازمان بنادر از سرمایه گذاران بخش خصوصی بندر چابهار/ ارائه تسهیلات خاص به سرمایه گذاران در حوزه گردشگری دریایی چابهار
کارنامه سال 97 بنادر و دریانوردی هرمزگان
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری ۹۰ میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در کارنامه عملیاتی بنادر تجاری این استان و انجام ۱۹ میلیون نفر سفر در پایتخت سفرهای دریایی ایران در سال گذشته خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه کل بنادر استان هرمزگان در سال ۹۷ گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان راهبری ۷۲ بندر بزرگ و کوچک را بر عهده دارد که بنادر شهید رجایی، شهید باهنر، قشم و لنگه از جمله مهم ترین بنادر تجاری این استان محسوب می شود.
وی افزود: طی سال گذشته، در مجموع ۹۰ میلیون و ۸۴ هزار و ۷۷۸ تن کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد که از مجموع عملیات انجام شده در این بنادر، ۵۷ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۶۰۷ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۳۲ میلیون و ۶۳۳  هزار و ۱۷۱ تن اختصاص به کالاهای نفتی دارد.
کاهش ۴۶ درصدی واردات غیرنفتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اضافه کرد: همچنین پنج میلیون و ۴۳۸ هزار و ۲۸۵ تن کالای غیر نفتی وارد بنادر این استان شد که نشانگر کاهش ۴۶ درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال پیش از آن است.
صادرات غیرنفتی از ۳۶ میلیون تن فراتر رفت
عفیفی پور همچنین در ادامه حجم صادرات کالاهای غیرنفتی از طریق بنادر تجاری این استان طی سال گذشته را ۳۶ میلیون و ۱۹۳ هزار تن اعلام کرد.
این مقام مسئول اضافه کرد: طی دوازده ماهه سال گذشته، حجم کابوتاژ کالاهای غیرنفتی در این استان از هشت میلیون تن فراتر رفت.
ترانزیت غیرنفتی به رقم ۴,۲ میلیون رسید
وی در ادامه تصریح کرد: بالغ بر دو میلیون و ۵۵۸ هزار و ۴۳۰ تن کالای غیرنفتی، ترانشیپ و چهار میلیون و۲۳۷ هزار و ۸۳۹ تن از اینگونه کالاها ترانزیت شده است.
ترانزیت ۴۵ هزار تن فرآورده نفتی به خارج از کشور
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود از ترانزیت ۴۵هزار و ۶۹۱ تن انواع مشتقات و فرآورده های نفتی از طریق پایانه ها و بنادر این استان طی سال گذشته خبر داد.
صادرات ۱۱,۷ میلیون تن انواع فرآورده نفتی
این مقام مسئول حجم صادرات غیرنفتی طی دوازده ماهه سال ۹۷ را ۱۱ میلیون و ۷۳۰ هزار و ۲۷۶ تن اعلام کرد. 
تخلیه و بارگیری کانتینر به مرز ۱,۵میلیون TEU رسید
عفیفی پور با اشاره به عملکرد بنادر این استان در زمینه عملیات جابجایی کانتینر گفت: طی دوازده ماهه سال گذشته، یک میلیون و۵۹۷ هزار و ۱۷ TEU کانتینر در استان هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که بخش عمده آن مربوط به بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور بوده است.
تردد ۶۶ هزار فروند شناور با رشد ۹,۴ درصدی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان را ۶۶ هزار و ۱۲۴ فروند اعلام کرد و افزود: از این میزان، چهارهزار و ۸۰۴ فروند کشتی بالای هزار تن و ۶۱ هزار و ۳۲۰ فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر تجاری استان، زیر هزار تن وزن داشته اند.
وی ضمن اشاره به رونق تردد شناورها به بنادر این استان، گفت: پهلوگیری شناورها طی این مدت، در مجموع ۹,۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
ثبت ۱۹ میلیون نفر سفر در سال 97
عفیفی پور با اشاره به تثبیت جایگاه این استان در افکار عمومی به عنوان «پایتخت مسافرت ها و گردشگری دریایی ایران»، گفت: طی دوازده ماهه سال گذشته، ۱۹ میلیون و ۳۴۳ هزار و ۷۷ نفرسفر خدمات جابجایی مسافران و گردشگران دریایی در بنادر مسافری، چند منظوره و اسکله های گردشگری این استان انجام شد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۱۴
کد خبر : ۴۶,۲۷۰

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید