اعلام تعداد بنادر کوچک تحت مالکیت سازمان بنادر/ میزان کالاهای تجاری جابجا شده از طریق بنادر کوچک کشور/ نقش بی بدیل بنادر کوچک در شبکه سازی حمل و نقل دریایی/ آخرین وضعیت واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی و غیردولتی ذی صلاح حذف تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندر/ افزایش سهم ریل در جابجایی کالاها/ رشد 64 درصدی تخلیه کالاهای اساسی از بندر بندرامام (ره) ایجاد خط کشتیرانی مشترک ایران – ترکمنستان/ توسعه ارتباطات دریایی بین بنادر با همکاری ترکمنستان/ تکمیل کریدور شمال به جنوب ۲۵ دستگاه پمپ بنزینی از حوضچه بندر کنگان جمع آوری شد گزارش مدیرعامل سازمان بنادر از وضعیت موجود کالاهای اساسی در بنادر مثبت است/ افزایش موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور اتفاق مطلوبی است/ باید ساز و کاری برای سرعت بخشیدن به روند تخلیه کالا از انبارهای بنادر ایجاد شود/ تاکید بر رفع دغدغه ها در خصوص کمبود ناوگان حمل و نقل برای خروج کالا از انبارها ایجاد کمیته مشترک دریایی و بندری بین ایران و اسپانیا/ ظرفیت های بندری و دریایی دو کشور برای همکاری، مهیا است نفتکش ایرانی جبل الطارق را ترک کرد/ « آدریان دریا » وارد آب های بین المللی شد تخلیه و بارگیری 60 میلیون تنی در بنادر کشور از ابتدای سال تاکنون/ تجارت دریایی در بنادر ایران طبق روال انجام می‌شود/ تردد ناوگان ایرانی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس برقرار است/ توقیف نفتکش انگلیسی ارتباطی با اقدام این کشور علیه ایران ندارد بهره برداری از ۱۵ پروژه دریایی و بندری همزمان با هفته دولت درهرمزگان احداث جاده کمربندی بندر امام(ره) به آبادان 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
ظرفیت های تجارت دریایی ایران فراتر از تصور آمریکاست/ به روند فعال مجاری تجارت بین المللی دریایی کشور ادامه می دهیم/ ضرورت توجه مجموعه حراست به کد امنیتی ISPS در بنادر
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با "تروریسم اقتصادی" خواندن اقدامات محدود ساز آمریکا در حمل و نقل دریایی کشور گفت: ظرفیت های کشور در حوزه تجارت دریایی فراتر از تصور آمریکا و دنباله رو های این کشور است که بتوانند در آن محدودیت و انسداد ایجاد کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مراسم معارفه سیدمحمد جعفری به سمت مدیرکل جدید حراست این سازمان با بیان این مطلب اظهار داشت: با افتخار اعلام می کنیم که سال گذشته، علی‌رغم تمام اقداماتی که آمریکا در راستای محدود کردن ما انجام داد، بالغ بر 265 میلیون تن انواع محموله ها از بنادر کشور، توسط ناگان ایرانی و بین المللی ترانزیت، ترانشیپ، صادر و وارد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: روند باز نگه داشتن مجاری تجارت بین المللی دریایی کشور، فعالیت بنادر بازرگانی و ناوگان کشتیرانی، ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به یکی از دستاوردهای کشور ناشی از تروریسم اقتصادی اخیر آمریکا، گفت: در دوره قبل، بر اثر اعمال تحریم ما به دنبال پرچم کشورهای بودیم که بتوانیم فعالیت ناوگان کشتیرانی خود را تداوم ببخشیم؛ اما الان با افتخار می توانیم بگوییم که عمده ناوگان کشور تحت مالکیت و تحت پرچم جمهوری اسلامی ایران در بنادر اقصی نقاط جهان و آب های اقیانوسی فعالیت دارد.
محمد راستاد با تاکید بر ضرورت تمرکز و توجه بیش از گذشته در برابر اقدامات آمریکا در حوزه حمل و نقل دریایی، افزود: آماده مقابله و واکنش به موقع در برابر هرگونه اقدام احتمالی آمریکا در این حوزه هستیم.
وی با بیان اینکه یکی از ماموریت سازمان بنادر در حوزه مجامع بین المللی مرتبط با حراست است، گفت: کد امنیتی ISPS با توجه به الحاق آن به کنوانسیون سولاس، برای بنادر کشور از حیث امنیتی حائز اهمیت است و مدیرکل جدید حراست لازم است به این بخش از ماموریت سازمان بنادر توجه ویژه داشته باشد.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: صیانت و حفاظت از نیروهای تخصصی سازمان بنادر در ستاد و بنادر تابعه یکی از مهم ترین کارکرد های اداره کل حراست قلمداد می شود  و اطمینان از حسن جریان امور و شناسایی زمینه های فساد ادارای، مستلزم پایش مستمر روندها و فرایندها و اقدامات پیشگیرانه است.
بنا بر این گزارش، در این مراسم سیدعیسی حسینی؛ سرپرست مرکز حراست وزارت راه و شهرسازی نیز توجه و تمرکز بر تحریم را با توجه به شرایط خطیر کشور در حوزه تجارت دریایی ضروری دانست و آن را استراتژی امنیتی آمریکا در قبال جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.
 حسینی توقف طولانی کشتی ها و جریمه و دموراژ ناشی آن را به همراه کاهش شدید بار، کاهش پروژه های سرمایه‌گذاری و مشکلات بیمه ای را مهم ترین اثرات تحریم در حوزه بندری و دریایی برشمرد.
وی با اشاره به موضوع قاچاق ، آن را یکی از چالش های امنیتی بنادر و لطمه زننده به تولیدات ملی ارزیابی کرد.
همچنین فاطمی نیا؛  مدیرکل اقتصادی سازمان حراست کل کشور نیز  در این مراسم ، کینه توزی و دشمنی دیرینه غرب با جمهوری اسلامی ایران را ناشی از گفتمان انقلاب اسلامی در پیاده کردن اسلام ناب محمدی عنوان کرد.
وی تصریح کرد: مسئولان در هرحوزه ای که هستند، برنامه ریزی عملی را تدارک ببینند و کاهش هزینه ها؛ نظارت؛ عدم آسیب به تولید و اشتغال و اطلاح الگوی مصرف را سرلوحه کارشان قرار دهند.
این گزارش می افزاید؛ در این مراسم سید محمد جعفری به عنوان مدیرکل حراست سازمان بنادر و دریانوردی معرفی و از خدمات یاسر رحیمیان طی مدت سرپرستی اداره کل حراست قدردانی شد.

گفتنی است؛سید محمد جعفری پیش از این، بازرس مدیرعامل و مسئول پاسخگویی به شکایات سازمان بنادر و دریانوردی بوده است. بازرس ویژه مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ، رئیس حراست در گمرکات استان های هرمزگان و آذربایجان غربی، مشاور مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران، رئیس هیأت رسیدگی به تخلفات اداری شرکت ملی نفتکش و رئیس کمیسیون معاملات شرکت ملی نفتکش  از دیگر مسئولیت های قبلی جعفری است.   

 
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۴۸
کد خبر : ۴۶,۳۴۹

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید