ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است
اجرای مانور ریل-بندر با ۱۳۰ واگن و ۲۰۰ کانتینر در بندر شهید رجایی
معاون اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن از اجرای مانور ریل-بندر با ۱۳۰ واگن و ۲۰۰ کانتینر در روزهای هشتم و نهم اردیبهشت‌ماه در بندر شهید رجایی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، صادق تخمه‌چی با اشاره به برگزاری مانور ریل-بندر در بندر شهید رجایی اظهار داشت: این مانور با ۱۳۰ واگن و ۲۰۰ کانتینر  در راستای دستیابی به هدف‌ شناسایی و افزایش سهم راه‌آهن در جابه جایی بار‌های بنادر کشور طی روزهای هشتم و نهم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

معاون امور حمل‌ونقل داخلی اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن در خصوص فرایند اجرایی مانور ریل‌-بندر نیز گفت: این مانور پس از مشخص شدن ماهیت محموله و صدور پروانه توسط گمرک آغاز می‌شود. به‌طوریکه محموله با مشخصات گمرکی مشخص، توسط واگن‌های تامین شده از سوی راه‌آهن و کانتینرهای صاحب کالا انجام می‌گیرد.

تخمه چی با اشاره به ماهیت ریلی عمده بارهای موجود در بنادر کشور بیان داشت: افزایش سهم ریل در بندر، وابسته به عملیات گمرکی، عملیات تخلیه و بارگیری،  تمایل صاحب کالا به انتخاب شیوه حمل ریلی (که کرایه و زمان سیر باید نسبت به مد جاده‌ای منطقی باشد) دارد.

وی با اشاره به نفوذ ریل در بندر شهید رجایی گفت: در داخل بندر شهید رجایی علاوه بر دو محوطه «کانشیپ» و «بیکران قشم» که هر کدام سه خط و در مجموع از ۶ خط با قابلیت واگذاری واگن برای بارگیری و تخلیه برخوردار هستند. تعدادی از محوطه‌های خصوصی نیز به خط ریلی مجهز هستند.

معاون اداره کل بازرگانی و بازاریابی راه‌آهن همچنین به وجود قطارهای برنامه‌ای برای بندر شهید رجایی اشاره کرد و گفت: در صورت وجود  محموله کالا برای حمل، قطار برنامه‌ای هر روز ساعت ۲:۲۰ بامداد از بندر‌عباس در ایستگاه انشعاب بندرعباس به مقصد تهران در ایستگاه آپرین اسلامشهر ایجاد شده است.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۵:۰۳
کد خبر : ۴۶,۳۶۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید