روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود
ادامه جستجو برای نجات ۴ خدمه لنج حادثه دیده در خلیج فارس
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: جستجو برای یافتن و نجات ۴ خدمه شناوری که روز گذشته در آب های سرزمینی خلیج فارس واژگون شده بود، توسط این اداره کل ادامه دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، احسان گلستانی؛ رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریانوردی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: خبر غرق شدن شناور یاد شده از طریق یک فروند نفتکش اطلاع رسانی شد که بلافاصله شناور ناجی ۱۸ از بندر عسلویه به محل حادثه اعزام گردید.
وی یادآور شد: بدلیل مواج و طوفانی بودن دریا شناور ناجی ۱۸ لنج غرق شده را با فاصله زیاد از موقعیت واژگونی پیداکرد و ۲ نفر از خدمه در شرایط جسمانی نامساعد را از روی بدنه آن نجات داد.
رییس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهار داشت: این لنج دارای شش خدمه بوده که چهار  نفر از آنها هنگام واژگونی در دریا سقوط کرده و خبری از آنها در دست نیست.
گلستانی اضافه کرد: روز گذشته شدت باد ۴۰ گره دریایی بود که امکان اعزام بالگرد برای جستجو هوایی به موقعیت یادشده و نجات افراد مفقودی میسر نشد.
وی گفت: کماکان جستجو توسط شناور ناجی ۱۸ جهت یافتن  چهار خدمه موتور لنج باری ادامه دارد، همچنین  با پیگیری از طریق ستاد مدیریت بحران و با همکاری شرکت نفت و گاز پارس و فرمانداری عسلویه یک فروند بالگرد شرکت نفت و گاز پارس به منطقه اعزام شده است.
گفتنی است؛ لنج غرق شده از دبی به سمت بندر نخل تقی در حرکت بوده که در ۵۰ مایلی ساحل عسلویه  و در نزدیکی سکوهای نفتی بر اثر طوفانی بودن دریا غرق شده است.
۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۹:۱۸
امداد و نجات، خلیج فارس |
کد خبر : ۴۶,۳۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید