کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تشدید نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
در نشست مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان و معاون دریابانی کل کشور بررسی شد؛
تقویت امنیت دریایی ضامن اقتصاد پایدار دریامحور
در راستای تأمین امنیت دریایی سواحل مکران، معاون دریابانی کشور با مدیر کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان در بندر شهید بهشتی چابهار دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان، بهروز آقایی مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در جلسه‌ای با حضور با معاون دریابانی کل کشور که در بندر شهید بهشتی چابهار برگزار شد، گفت: برای پیشگیری از خطرات احتمالی و در راستای تأمین امنیت منطقه، اقدامات مثبتی با همکاری بین دستگاه‌ها از جمله مجموعه دریابانی چابهار، شیلات و منطقه آزاد چابهار و  مقامات  استانی و شهری انجام شده است.
آقایی افزود: پهنه گسترده دریایی سواحل مکران، نیازمند کنترل و تقویت امنیت مرزهای دریایی است که از سوی گارد و یگان حفاظت بنادر استان تدابیر امنیتی و دیده بانی اندیشیده شده است .
آقایی برگزاری موفقیت آمیز همایش 7 اسفند چابهار در سال گذشته با حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی را مرهون فضای امن ایجاد شده دانست. 
 وی با اشاره به رشد 83 درصدی تخلیه سوخت و فرآورده های نفتی در سال 97  نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر چابهار، خاطرنشان کرد: افزایش سهم تجارت دریایی بندر چابهار به دلیل امنیت دریایی است که می بایست برای حفظ و گسترش آن تلاش کرد.
معاون دریابانی کل کشور نیز در این دیدار گفت: از سال‌های گذشته تاکنون شاهد تغییرات بسیار چشمگیری با تلاش‌های سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه‌های زیرساختی، عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار هستیم.
معاون دریابانی کشور افزود: با تأمین و تقویت هرچه بیشتر امنیت در دریا، باید وظیفه خود نسبت به پاسداری از توسعه بندر چابهار را بپردازیم.
وی تصریح کرد: اولین و مهمترین اولویت دریابانی، حفظ و برقراری امنیت است و فرماندهی دریابانی با نگاه ساختاری بر حفظ و تأمین امنیت بنادر و اسکله ها همکاری خواهد داشت. 
وی در ادامه افزود: برای حفظ و برقراری امنیت دریایی تلاش خواهد شد تا فعالیت‌های توسعه ای در جهت امور تجارت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با فراغ خاطر در دریا تداوم یابد.
معاون دریابانی کل‌کشور اظهار داشت: در راستای خدمت به کشور و حفظ امنیت سواحل مکران از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.
۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۳۳
کد خبر : ۴۶,۳۸۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید