کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
تداوم اقدامات ایمنی محور در همه حوزه ها خصوصاً در گردشگری دریایی
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تهدید و تروریسم اقتصادی کماکان ادامه دارد و دشمن به دنبال تشدید این تهدیدات است، گفت: وظیفه ما در این شرایط ، پایش مستمر آثار این تهدیدات است و در همین راستا «کمیته ای در راستای پایش تهدیدات در این سازمان تشکیل می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در اولین نشست شورای مدیران سازمان بنادر و دریانوردی در سال 98، با اشاره به سرویس دهی مناسب این سازمان در تامین ایمنی و تسهیل سفرها و گردشگری دریایی در ایام نوروز امسال، تاکید کرد: با توجه به استمرار گردشگری و مسافرت های دریایی در سایر فصول سال در سواحل و جزایر شمال و جنوب کشور، تداوم اقدامات ایمنی محور در همه حوزه های بندری و دریایی خصوصا گردشگری دریایی ، لازم و اجتناب ناپذیر است.
وی افزود: ممیزی از امکانات پایانه های مسافری و از شناورهای مسافری باید مستمر و دقیق انجام شود، چرا که در رعایت و ارائه کامل ایمنی نمی‌شود تخفیف داد و عدم ایجاد آسایش و به مخاطره انداختن جان مسافران و  هموطنان عزیز، توجیه پذیر نیست.
معاون وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ابتدای سال کاری جدید، زمان مناسبی برای هدف گذاری درست و کنترل مستمر اهداف است و این نکته باید در دستور کار همه مدیران در ستاد و بنادر باشد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره « تصویب و انتشار سند چشم انداز سازمان بنادر» خاطرنشان کرد: تمام فرایندهای ستاد و بنادر باید مطابق با اهداف سند چشم انداز و موضوعات تاکید شده در این سند باشد. 
محمد راستاد در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: تهدید و تروریسم اقتصادی کماکان ادامه دارد و دشمن به دنبال تشدید این تهدیدات است. وظیفه ما در این شرایط ، پایش مستمر آثار این تهدیدات است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه «کمیته ای در راستای پایش تهدیدات در این سازمان تشکیل می شود» افزود: مدیران باید تمام موضوعات و مسائلی حول مبحث تهدیدات دریایی و بندری را رصد کنند و پیشنهاد های شان را به دبیرخانه این کمیته ارائه نمایند.
وی همچنین با گریزی به اقدامات اجتماعی سازمان بنادر در امداد رسانی به سیل زدگان استان گلستان، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با تجهیز کارگاه یک ماهه و به کارگیری تجربه ، تخصص و تجهیزات خود در هدایت و مدیریت کانال فرعی خروج سیلا به دریای خزر، در کاهش بحران مناطق سیل زده گمیشان و آق‌قلا نقش موثری داشته است.
راستاد با بیان اینکه تاکنون 21 هزار متر مکعب گل و لای از مصوب دلتای گرگان رود و قره رود لایروبی شده است، گفت: ایجاد کانال فرعی در انتهای گرکان رود سبب شد سیلاب با سرعت و شتاب بیشتری از سطح شهر خارج شود.
 مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی «ساماندهی هرچه سریع تر اسکله تفریحی بندر ترکمن را از اولویت های این سازمان برشمرد» و تاکید کرد: اگرچه ساختار اقتضایی سازمان بنادر در واکنش به شرایط اضطرای موثر بوده است ؛ اما لازم است تا خلاء های موجود در این ساختار شناسایی شده تا بتوانیم با آمادگی کامل‌تر و استفاده به موقع از تجهیزات و نیروی انسانی، به موضاعات بحرانی ورود کنیم.
۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۱۶
کد خبر : ۴۶,۴۰۹
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید