flag
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد:

کشتیرانی کشور وضعیت مناسبی دارد/ همایش های روز جهانی دریانورد و دریانوردی تجمیع شد

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در جلسه شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی با اشاره به اینکه از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۶ فروردین‌ماه سال ۹۸، سه میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از بنادر سرزمین اصلی به جزایر کشور سفر کردند، گفت: این سفرها از بنادر پهل، آفتاب و حقانی بود و علاوه بر این ۵۸ هزار خودرو نیز به قشم و کیش منتقل شدند.
به گزارش پایگاه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، هادی حق‌شناس؛ معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی  با اعلام این خبر گفت: این مسئله به خوبی نشان می‌دهد که فرهنگ دریایی در کشور تغییر کرده است و مردم دیگر صرفا به دنبال شنا کردن نیستند و هدفشان بازدید از جزایر و نقاط دیدنی مختلف در بنادر و جزایر است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه ۱۷ هزار نفر طی تاریخ مذکور به جزیره هرمز منتقل شدند، اعلام کرد: علاوه بر اینجابجایی ۷ هزار مسافر نوروزی از بنادر  ایران به بنادر خارجی حاشیه شمال و جنوب کشور منتقل شدند که شامل انتقال از باهنر به شارجه، لنگه به دبی و خرمشهر به کویت بود.
حق شناس همچنین از برگزاری دو رویداد همایش ارگان‌های دریایی و روز جهانی دریانوردی و دریانوردی در سال جاری خبر داد و گفت: همایش ارگان‌های دریایی در بهمن ماه برگزار می‌شود و قرار بر این است که در سال جاری همایش روز جهانی دریانورد و روز جهانی دریانوردی تجمیع شود که طبق برنامه‌ریزی‌پیشنهاد ارائه شده در مورد برگزاری این همایش، هفته اول مرداد ماه است.
گفتنی است در این نشست حمید بورد؛ مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران با اشاره به اینکه حدود ۱۰۰ شناور به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این شرکت فعالیت می کنند، اظهار کرد: نیازمند هماهنگی کامل با مجموعه ارگان‌های دریایی هستیم و از همکاری با کشورهای همسایه نیز استقبال می کنیم.
وی با بیان اینکه همکاری و همیاری همه جانبه در استفاده از ظرفیت های دریای کشور بسیار اثر گذار است، خاطرنشان کرد: انعقاد تفاهم نامه بین شرکت نفت فلات قاره ایران و سازمان بنادر و دریانوردی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند و امیدوار هستیم بتوانیم در مباحث مربوط به مقابله با آلاینده‌ها و مسائل زیست محیطی، فعالیت شناورها و امور لجستیکی فعالیت بهتری داشته باشیم.
سه شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
14:28
چاپ