کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
تشریح عملکرد بندر شهید رجایی در فرودین 98
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از جابجایی حجمی نزدیک به 5 میلیون تن انواع کالا و صادرات 2.5 میلیون تن کالای غیر نفتی در این بندر طی نخستین ماه فصل بهار خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، اله مراد عفیفی پور؛ با ارائه گزارشی از عملکرد یک ماهه بندر شهید رجایی در سال 98 اظهار داشت: طی فروردین ماه امسال، در مجموع چهار میلیون و 961 هزار و 597 تن کالای نفتی و غیر نفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است .
وی افزود: سهم عمده عملیات صورت گرفته با رقم سه میلیون و 80 هزار و 974 تن، مربوط به کالاهای غیر نفتی و یک میلیون و 880 هزار و 623 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.
صادرات 2.5 میلیون تن کالای غیرنفتی
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان حجم صادرات غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را دو میلیون و 511 هزار و 783 تن عنوان کرد .
واردات 43.5 درصد کاهش یافت
عفیفی پور حجم واردات  غیرنفتی طی فروردین ماه از طریق بزرگترین بندر تجاری کشور را 375 هزار و 175 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته کاهش 43.5 درصدی داشته است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانزیت 60 هزار و 519 تن کالای غیرنفتی و ترانشیپ 108 هزار و 542 تن از اینگونه کالاها طی نخستین ماه فصل بهار سال جاری خبر داد.
صادرات 600 هزار تن فرآورده نفتی
عفیفی پور در بخش دیگری از گزارش عملکرد یکماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: طی این مدت، 604 هزار و 740 تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شده است. 
وی اضافه کرد: همچنین طی این مدت، یک میلیون و 275 هزار و 883 تن فرآورده نفتی در قالب رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شده است. 
پهلوگیری 286 فروند شناور در دروازه طلایی اقتصاد ایران
این مقام مسؤول در پایان گفت: از مجموع 286 فروند شناوری که طی فروردین ماه به این بندر تردد داشته است، 249 فروند، بالای هزار تن و 37 فروند نیز زیر هزار تن وزن داشته است.

۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۳۸
کد خبر : ۴۶,۵۱۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید