ضرورت تسهیل تردد کشتی‌های با پرچم ایران به تمامی بنادر روسیه/ تسریع در راه‌اندازی خط منظم کشتیرانی رو-رو بین بنادر روسیه و بنادر شمالی ایران/ اعلام آمادگی ایران برای سرمایه گذاری در خرید و ساخت کشتی برای فعالیت در خزر روسیه و‌ ایران برای توسعه همکاری دریایی مصمم هستند/ حداکثر بار از دریای خزر باید به بنادر ایران برسد/ لزوم عمیق‌سازی دریای خزر برای افزایش حمل‌ونقل دریایی اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است
رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه/ صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت/ ترابری دریایی 16000 مسافر و گردشگر
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: طی یک ماهه سال جاری میزان صادرات کالاهای غیرنفتی 55درصد افزایش یافت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب درباره عملکرد یک ماهه بندر لنگه و بنادر تابعه آن در سال جاری، اظهار داشت: طی یکماه فروردین، در مجموع یک میلیون و 267 هزار و 971 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر لنگه و بنادر تابعه آن در منطقه غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد 71 درصدی به ثبت رسید.
وی تصریح کرد: از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، با جابجایی بیش از 90 هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی، بندرلنگه رشد 39 درصدی را در نخستین ماه بهاری امسال تجربه کرد.
صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت
عسکری نسب حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را 61 هزار و 799 تن عنوان کرد و گفت: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، افزایش 55 درصدی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه و بنادر تابعه آن، زیر ساخت های مناسبی در زمینه صادرات انواع کالاها از جمله مصالح ساختمانی، کانتینرهای یخچالی و محموله های مواد معدنی داراست و آماده خدمات رسانی به تجار و سرمایه گذاران در زمینه صادرات کالا است.
کاهش 67 درصدی واردات غیرنفتی
عسکری نسب حجم واردات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را یک هزار و 804 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی نسبت مدت مشابه سال گذشته، کاهش 67 درصدی داشته است.
وی اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) به 24 هزار و 603 تن رسید که نشانگر رشد 30 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته است.
رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو
مدیر بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به جابجایی 119 هزار و 92 دستگاه خودروی ترانزیتی طی فروردین ماه سال جاری، از رشد 28 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد و گفت: بندر لنگه در زمینه ترانزیت خودرو جایگاه نخست را در سطح بنادر کشور به خود اختصاص داده است. 
جهش چشمگیر حمل و نقل ساحلی فرآورده های نفتی 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را 394 هزار و 652 تن اعلام کرد.
عسکری نسب گفت: طی این مدت، 755 هزار و 422 تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که رشد 336 درصدی داشته است.
ترابری دریایی 16000 مسافر و گردشگر
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طی ماه نخست امسال تعداد 470 نفر مسافر در مسیرهای دریایی بین المللی بین بندر لنگه و امارات متحده عربی و همچنین 16هزار و 217 نفر در مسیرهای داخلی به مقصد جزایر کیش و ابوموسی ترابری شدند. 
عسکری نسب با اشاره به تردد دوهزار و 388 فروند شناور به بندرلنگه و بنادر تابعه آن طی ماه نخست سال جاری، گفت: از این تعداد، 138 فروند شناور، بالای هزار تن و دو هزار و 250 فروند نیز زیر هزار تن ظرفیت داشته اند.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۰
کد خبر : ۴۶,۵۴۵

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید