اعلام تعداد بنادر کوچک تحت مالکیت سازمان بنادر/ میزان کالاهای تجاری جابجا شده از طریق بنادر کوچک کشور/ نقش بی بدیل بنادر کوچک در شبکه سازی حمل و نقل دریایی/ آخرین وضعیت واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی و غیردولتی ذی صلاح حذف تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندر/ افزایش سهم ریل در جابجایی کالاها/ رشد 64 درصدی تخلیه کالاهای اساسی از بندر بندرامام (ره) ایجاد خط کشتیرانی مشترک ایران – ترکمنستان/ توسعه ارتباطات دریایی بین بنادر با همکاری ترکمنستان/ تکمیل کریدور شمال به جنوب ۲۵ دستگاه پمپ بنزینی از حوضچه بندر کنگان جمع آوری شد گزارش مدیرعامل سازمان بنادر از وضعیت موجود کالاهای اساسی در بنادر مثبت است/ افزایش موجودی کالاهای اساسی در بنادر کشور اتفاق مطلوبی است/ باید ساز و کاری برای سرعت بخشیدن به روند تخلیه کالا از انبارهای بنادر ایجاد شود/ تاکید بر رفع دغدغه ها در خصوص کمبود ناوگان حمل و نقل برای خروج کالا از انبارها ایجاد کمیته مشترک دریایی و بندری بین ایران و اسپانیا/ ظرفیت های بندری و دریایی دو کشور برای همکاری، مهیا است نفتکش ایرانی جبل الطارق را ترک کرد/ « آدریان دریا » وارد آب های بین المللی شد تخلیه و بارگیری 60 میلیون تنی در بنادر کشور از ابتدای سال تاکنون/ تجارت دریایی در بنادر ایران طبق روال انجام می‌شود/ تردد ناوگان ایرانی به بنادر کشورهای حوزه خلیج فارس برقرار است/ توقیف نفتکش انگلیسی ارتباطی با اقدام این کشور علیه ایران ندارد بهره برداری از ۱۵ پروژه دریایی و بندری همزمان با هفته دولت درهرمزگان احداث جاده کمربندی بندر امام(ره) به آبادان 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو در بندر لنگه/ صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت/ ترابری دریایی 16000 مسافر و گردشگر
مدیر بنادر و دریانوردی بندرلنگه گفت: طی یک ماهه سال جاری میزان صادرات کالاهای غیرنفتی 55درصد افزایش یافت.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، قاسم عسکری نسب درباره عملکرد یک ماهه بندر لنگه و بنادر تابعه آن در سال جاری، اظهار داشت: طی یکماه فروردین، در مجموع یک میلیون و 267 هزار و 971 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بندر لنگه و بنادر تابعه آن در منطقه غرب هرمزگان تخلیه و بارگیری شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، رشد 71 درصدی به ثبت رسید.
وی تصریح کرد: از مجموع عملیات انجام شده در بنادر غرب هرمزگان، با جابجایی بیش از 90 هزار تن کالای نفتی و غیر نفتی، بندرلنگه رشد 39 درصدی را در نخستین ماه بهاری امسال تجربه کرد.
صادرات غیرنفتی 55 درصد افزایش یافت
عسکری نسب حجم صادرات کالاهای غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را 61 هزار و 799 تن عنوان کرد و گفت: این رقم در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، افزایش 55 درصدی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: بندرلنگه و بنادر تابعه آن، زیر ساخت های مناسبی در زمینه صادرات انواع کالاها از جمله مصالح ساختمانی، کانتینرهای یخچالی و محموله های مواد معدنی داراست و آماده خدمات رسانی به تجار و سرمایه گذاران در زمینه صادرات کالا است.
کاهش 67 درصدی واردات غیرنفتی
عسکری نسب حجم واردات غیرنفتی در بنادر غرب هرمزگان را یک هزار و 804 تن اعلام کرد و افزود: این رقم در همسنجی نسبت مدت مشابه سال گذشته، کاهش 67 درصدی داشته است.
وی اظهار کرد: طی دوره زمانی یاد شده، حجم ترانزیت کالاهای غیرنفتی (عمدتا خودرو) به 24 هزار و 603 تن رسید که نشانگر رشد 30 درصدی در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته است.
رشد 28 درصدی ترانزیت خودرو
مدیر بنادر و دریانوردی لنگه ضمن اشاره به جابجایی 119 هزار و 92 دستگاه خودروی ترانزیتی طی فروردین ماه سال جاری، از رشد 28 درصدی این بخش از فعالیت های بندری خبر داد و گفت: بندر لنگه در زمینه ترانزیت خودرو جایگاه نخست را در سطح بنادر کشور به خود اختصاص داده است. 
جهش چشمگیر حمل و نقل ساحلی فرآورده های نفتی 
وی در بخش دیگری از اظهاراتش حجم صادرات فرآورده های نفتی را 394 هزار و 652 تن اعلام کرد.
عسکری نسب گفت: طی این مدت، 755 هزار و 422 تن از این گونه محموله های تجاری، به صورت رویه کابوتاژ(حمل و نقل ساحلی) جابجا شد که رشد 336 درصدی داشته است.
ترابری دریایی 16000 مسافر و گردشگر
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طی ماه نخست امسال تعداد 470 نفر مسافر در مسیرهای دریایی بین المللی بین بندر لنگه و امارات متحده عربی و همچنین 16هزار و 217 نفر در مسیرهای داخلی به مقصد جزایر کیش و ابوموسی ترابری شدند. 
عسکری نسب با اشاره به تردد دوهزار و 388 فروند شناور به بندرلنگه و بنادر تابعه آن طی ماه نخست سال جاری، گفت: از این تعداد، 138 فروند شناور، بالای هزار تن و دو هزار و 250 فروند نیز زیر هزار تن ظرفیت داشته اند.
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۴:۱۰
کد خبر : ۴۶,۵۴۵

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید