کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
آغاز عملیات اجرایی احدث جاده کمربندی بندرامام خمینی(ره) به آبادان/ اجرای عملیات زیرسازی رمپ و لوپ های تقاطع غیرهمسطح راه آهن
عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 900 میلیارد ریال در بندرامام خمینی(ره) با حضور شریعتی؛ استاندار خوزستان و گلمرادی؛ نماینده مردم جنوب خوزستان در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان درآیین آغاز عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی در بندر امام خمینی(ره)، گفت: این پروژه ها شامل احداث جاده کمربندی بندرامام خمینی(ره) به آبادان و عملیات زیرسازی رمپ و لوپ های تقاطع غیرهمسطح راه آهن به منظور عمل به مسئولیت های اجتماعی است.

 وی افزود: آغاز عملیات اجرایی دو پروژه عمرانی یاد شده با استفاده از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی و گامی مهم در تحقق  توسعه پیرامون بندر  و تعامل سازنده با شهروندان است.

وی درباره اهداف پروژه احداث جاده کمربندی بندرامام خمینی(ره)  به آبادان که با حدود 9 کیلومتر طول و ایجاد 146 فرصت شغلی است، خاطرنشان کرد: کاهش ترافیک درون شهری، حل معضل راه بندان و ترافیک سنگین در مبادی ورودی به شهر و اتصال مراکز اقتصادی با هدف توسعه پایدار از اهم اهداف است.

دریس، برخورداری از سه باند رفت و سه باند برگشت به عرض 27 متر، بارفوژ وسط به طول 6 متر  و 35 متر پیاده  رو از هر دو طرف را از اهم ویژگی های  این پروژه  عنوان کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان همچنین هدف از اجرای پروژه عملیات زیرسازی رمپ و لوپ های تقاطع غیرهمسطح راه آهن را تأمین الزامات  مقررات راه آهن در خصوص تقاطع غیرهمسطح  روی دو خط راه آهن، تسهیل ترافیک از مبدأ بندر به مقاصد ذیربط و حذف گره ترافیکی  میدان پلیس راه  برشمرد.

وی  در تبیین ویژگی های این پروژه افزود: در جریان احداث این پروژه که با اعتباری معادل 200 میلیارد ریال طی مدت 15 ماه به بهره برداری  نهایی خواهد رسید، 70 فرصت شغلی  ایجاد می شود.

دریس تصریح کرد: با بهره برداری  از پروژه های عمرانی جایگاه بندرامام خمینی(ره) در زنجیره  مبادلات  بازرگانی  و تأمین  کالا  برجسته تر شده و زمینه  برای تسهیل  مبادلات و افزایش ظرفیت های  بازرگانی  در منطقه  افزایش خواهد یافت.

پروژه های عمرانی بندرامام خمینی(ره) با حضور شریعتی؛  استاندار خوزستان و گلمرادی؛ نماینده مردم جنوب خوزستان در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

 
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۱:۰۵
کد خبر : ۴۶,۶۱۷

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید