سرمایه گذاری ۵هزار و ۶۰۰میلیارد تومانی بخش غیردولتی برای زیرساخت صادراتی در بنادر/ تخفیف ۲۵درصدی سازمان بنادر برای توسعه صادرات / اعمال تعرفه های ترجیحی و تخفیفات صادراتی ویژه در بندر چابهار/ ایجاد ترمینال های تخصصی و تمام مکانیزه صادرات مواد معدنی در بنادر در دستور کار ارسال سومین محموله ترانزیتی افغانستان از بندر چابهار/ اولین محموله صادراتی کالاهای یخچالی کرمان به مقصد هند صادر شد تشریح آخرین وضعیت اجرای طرح توسعه بندر مسافری دریایی چمخاله / اعتباری ۷۲۰میلیاردی سازمان بنادر برای اجرای طرح در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی نوسازی خطوط ریلی ۴ و ۵ راه آهن داخلی بندر شهیدرجایی تا پایان سال/ تشریح قراردادهای سرمایه گذاری کانتینری و غیرکانتینری بخش غیردولتی/ جابجایی ۴۸ میلیون و ۸۷۰ هزار تن کالا و رشد ۳ درصدی نسبت به سال گذشته/ اعلام طرح های توسعه ای مجتمع بندری شهیدرجایی در سال ۹۸ خدمات رسانی موکب بنادر آبادان به زائران تا پایان اربعین حسینی ادامه دارد افزایش صادرات کالا از مرز دریایی امیرآباد/ صادرات میلگرد برای اولین بار از بندرامیرآباد به کشورهای حوزه CIS مطالعات طرح جامع بندر شهید رجایی وارد فاز جدید شد رشد سرمایه گذاری در پسکرانه بنادر با تجهیز ناوگان حمل ونقل/ قابلیت های سرمایه گذاری زیادی در حوزه بندری و دریایی وجود دارد/ ضرورت تمرکز بر روی توسعه حمل و نقل دریایی تسهیل حضور سرمایه گذاران با اجرای طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی گیلان/ ضرورت هم افزایی در اجرای طرح نخستین بویه اقیانوسی ساخت داخل در بندر شهید رجایی نصب شد/ خودکفایی در تولید علایم شناور دریایی/ تولید انبوه بویه از اوایل سال آینده
برون سپاری فعالیت ها و توجه به بخش خصوصی از اهداف سازمان بنادر است/ تمرکز سازمان بنادر بر شفافیت مالی است/ اصلاح ساختار سازمانی ضرورت دارد/ سازمان بنادر درصدد تسهیل شرایط برای حضور بخش خصوصی/ لزوم خرو
معاون برنامه ریزی وتوسعه منابع سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای آنکه سازمان بنادر در ارایه خدمات به سرمایه گذاران و بخش خصوصی به موفقیت های بهتری دست پیدا کند، ضروری است که ساختار سازمانی، آن اصلاح شود.

منصور آرامی درباره تغییر ساختار سازمانی، سازمان بنادر و دریانوردی به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان، افزود: تغییر و اصلاح ساختار سازمانی باعث می شود سازمان بنادر  به اهداف توسعه ای بنادر و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی نزدیک شود و آن چیزی است.تسهیل شرایط برای حضور بخش خصوصی در بنادر و فعالیت های بندری کشور ضروری است و در این میان تمام سعی خود را خواهیم کرد.

آرامی با بیان اینکه اصلاح ساختار سازمانی ضرورت دارد، اذعان داشت: مقدمات این موضوع در سازمان بنادر و دریانوردی فرآهم و پیشنهاد مربوطه به سازمان امور استخدامی ارسال شده است.

وی تاکید کرد: باید رایزنی‌های مختلف در رابطه با اصلاح ساختاری انجام تا پیشنهاد ارایه شده در سازمان امور استخدامی به تصویب برسد و پس از آن ابلاغ شود تا شاهد بهبود وضعیت و رونق بنادر باشیم.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان کرد: عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به قوانین و مقررات گذشته است، با تغییر ساختار، دستورالعمل ها و مجوزها تغییر خواهد کرد.

وی گفت:  اگر با ساختار جدید موافقت شود؛ برون سپاری فعالیت ها و توجه به بخش خصوصی بیش از پیش مورد توجه قرار خواهد گرفت وسازمان بنادر ودریانوردی، سازمانی پویاتر خواهد شد.

آرامی با بیان اینکه اگر سازمان بنادر و دریانوردی به قانون رفع موانع تولید ملحق شود، اتفاق های بسیار مثبتی رخ خواهد داد، گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری فعالیت های سازمان بنادر و دریانوردی که یک سازمان توسعه ای محسوب می شود را محدود کرده است.

وی اذعان داشت: خروج سازمان بنادر و دریانوردی از شمولیت قانون مدیریت خدمات کشوری موجب تقویت بنیه نیروی انسانی، توسعه بنادر، سواحل و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های بندری و دریایی کشور می شود.

 آرامی با بیان اینکه امیداریم نمایندگان مجلس با خروج سازمان بنادر از قانون مدیریت خدمات کشوری موافقت کنند، تصریح کرد: این سازمان باید به منظور فعالیت هرچه بهتر و اثرگذارتر بر اساس قوانین قانون رفع موانع تولید فعالیت کند.

عضو هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی، گفت: تمرکز ما بر شفافیت مالی و کم‌کردن بندهای حسابرسی سازمان بنادر است تا بتوانیم ساختار مالی موجود را اصلاح کنیم.

وی اذعان داشت: در حوزه برنامه ریزی تمرکز عمده ما بر هدف محور کردن سازمان بنادر و دریانوردی است و از همه کارشناسان، مدیران و معاونان سازمان درخواست می‌کنیم که فعالیت‌های مربوطه را در دل اهداف تدوین شده پیش ببرند.

آرامی افزود: باید تمامی ارکان سازمان در هر سطحی به این مسئله توجه ویژه داشته باشند، چرا که هرگونه کوتاهی در این راستا باعث ناهماهنگی بین بخشی می شود و روند توسعه ای را در جهت دستیابی به اهداف کند، می کند.

۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۱۶
کد خبر : ۴۶,۷۷۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید