موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
بنادر کشور با سرعت کالاهای اساسی را تخلیه می کنند/ معطلی در بنادر نداریم/ کاهش رسوب کالا در بنادر کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روند تخلیه کالا از بنادر کشور به سرعت صورت می گیرد و دراین خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد.
عباس قبادی درباره روند تخلیه کالاهای اساسی از بنادر کشور به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در تخلیه کالاهای اساسی همکاری خوبی دارد و بنادر شهید رجایی، امام خمینی( ره) و چابهار به صورت 24 ساعته خدمات لازم را ارایه می دهند.
وی تصریح کرد: با دستور رئیس جمهوری مبنی بر کاهش رسوب کالا در بنادر، تمام بخش ها همکاری لازم را دارند تا روند تخلیه کالاها سرعت بگیرد و کالا در بنادر نماند.
دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه رسوب کالاهای اساسی در بنادر کاهش یافته است، گفت: تا ماه های پیش روند ترخیص کالا و اعزام آن به شهرهای اصلی با چالش های مواجه بود ولی اکنون هیچ مشکلی وجود ندارد و سایر بخش ها چون گمرک، کامیون داران و ... تلاش خود را می کنند که کالاها به شهرها برسد.
در این باره اله مراد عفیفی پور؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان نیز گفته بود: از ابتدای امسال تاکنون برای کمک به شرایط اقتصادی کشور تلاش کردیم تا برای ترخیص و خروج کالاها از بندر شهید رجایی به عنوان اصلی ترین دروازه تجارت بین المللی ایران تسهیلاتی را فراهم کنیم و این امر باعث شده تا خروج کالاها سرعت بیشتری بگیرد.
وی خاطرنشان کرده بود:علاوه بر پهلودهی بدون نوبت و تخصیص امکانات و تجهیزات تخلیه کالاها از کشتی و نگهداری آنها در محوطه‌ها، هماهنگی‌های مؤثری با دستگاه‌های همکار از جمله گمرک صورت گرفته تا کالاهای اساسی وارده به بندر در کمترین زمان ممکن از بندر خارج و به مقاصد تعیین شده در داخل کشور ارسال شود.
وی اضافه کرده بود: تشریفات مربوط به تخلیه کالاهای اساسی از کشتی به سرعت و با دقت عملیاتی لازم انجام و کامیون‌ها پس از بارگیری بدون معطلی روانه استان‌های مختلف کشور می‌شود.
عفیفی پور اذعان داشته بود: از ابتدای سال جاری تا خردادماه، حجمی نزدیک به ۴۰۰ هزار تن کالای اساسی و ویژه در بندر شهید رجایی از کشتی‌ها تخلیه و روانه بازارهای داخلی شد.عمده این کالاها ۱۲۳ هزار تن شکر، ۱۲۲ هزار تن روغن نباتی و حیوانی، ۸۸ هزار تن کود و سموم شیمیایی، ۴۹ هزار تن برنج و ۱۰ هزار تن کاغذ است.
۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷
کد خبر : ۴۶,۸۰۵
کلیدواژه ها: بنادر کشور با سرعت کالاهای اساسی را تخلیه می کنند

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید