ایران تجارت آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرد / معنا و مفهوم پیدا کردن تجارت بین کشورهای اسلامی اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399
پیوستن مدیرعامل سازمان بنادر به بسیج ملی کنترل فشار خون/ اعضای شورای حمل و نقل استان هرمزگان عضو کمپین شدند
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به همراه اعضای شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان به کمپین بسیج ملی فشارخون پیوستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان "محمد راستاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی که روز دوشنبه 20 خردادماه به هرمزگان سفر کرده بود، پس از پایان نخستین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان که در بندر شهید رجایی برگزار شد، به همراه مدیران شرکت کننده در نشست این شورا، با عضویت در طرح ملی کنترل فشار خون، به این کمپین پیوستند.

محمد راستاد که ریاست جلسه نخست شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان در سال 98 را برعهده داشت، همراه با دیگر اعضای این شورا متشکل از مدیران کل ادارات زیر مجموعه وزارت راه (بنادر و دریانوردی، راه و شهرسازی، شرکت فرودگاه ها، هواشناسی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، هواپیمایی جمهوری اسلامی، آزمایشگاه مکانیک فنی خاک و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ) به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند.

یادآور می شود، مرحله دوم طرح ملی کنترل فشار خون با هدف اجرای برنامه ملی غربالگری وکنترل فشار خون شناسایی افراد مبتلا و انجام مراقبتهای درمانی با مشارکت وزارت بهداشت از 18 خردادماه جاری، آغاز و تا 15 تیرماه ادامه دارد.

شایان ذکر است، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان با فعالیت سه درمانگاه و یک پایگاه اورژانس در بندر شهید رجایی، پایگاه اورژانس بندر شهید باهنر و شهرک های مسکونی در حال اجراست.

گفتنی است، افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی گروه هدف این طرح هستند. با اجرای این برنامه، در یک دهه اینده آمار سکته قلبی، مغزی و نارسایی کلیه کاهش چشمگیری خواهد یافت.

بر اساس گزارش های اعلام شده توسط وزارت بهداشت، نزدیک به 50 درصد از افرادی که مبتلا به فشار خون هستند، از بیماری شان اطلاع ندارند؛ فشار خون طبیعی بین 12-7 است.

 فشار خون با علایم خاموش پس از 15 سال باعث نارسایی در بدن می شود که بر روی روند کار و زندگی افراد تاثیرات منفی می گذارد و می تواند چرخه زندگی را مختل کند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
کد خبر : ۴۶,۸۹۳

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید