جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است
پیوستن مدیرعامل سازمان بنادر به بسیج ملی کنترل فشار خون/ اعضای شورای حمل و نقل استان هرمزگان عضو کمپین شدند
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی به همراه اعضای شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان به کمپین بسیج ملی فشارخون پیوستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان "محمد راستاد" معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی که روز دوشنبه 20 خردادماه به هرمزگان سفر کرده بود، پس از پایان نخستین نشست شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان که در بندر شهید رجایی برگزار شد، به همراه مدیران شرکت کننده در نشست این شورا، با عضویت در طرح ملی کنترل فشار خون، به این کمپین پیوستند.

محمد راستاد که ریاست جلسه نخست شورای هماهنگی حمل و نقل استان هرمزگان در سال 98 را برعهده داشت، همراه با دیگر اعضای این شورا متشکل از مدیران کل ادارات زیر مجموعه وزارت راه (بنادر و دریانوردی، راه و شهرسازی، شرکت فرودگاه ها، هواشناسی، راهداری و حمل و نقل جاده ای، پلیس راه، هواپیمایی جمهوری اسلامی، آزمایشگاه مکانیک فنی خاک و راه آهن جمهوری اسلامی ایران ) به طرح بسیج ملی کنترل فشار خون پیوستند.

یادآور می شود، مرحله دوم طرح ملی کنترل فشار خون با هدف اجرای برنامه ملی غربالگری وکنترل فشار خون شناسایی افراد مبتلا و انجام مراقبتهای درمانی با مشارکت وزارت بهداشت از 18 خردادماه جاری، آغاز و تا 15 تیرماه ادامه دارد.

شایان ذکر است، طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در حوزه دریایی و بندری استان هرمزگان با فعالیت سه درمانگاه و یک پایگاه اورژانس در بندر شهید رجایی، پایگاه اورژانس بندر شهید باهنر و شهرک های مسکونی در حال اجراست.

گفتنی است، افراد بالای 30 سال، زنان باردار و بیماران کلیوی گروه هدف این طرح هستند. با اجرای این برنامه، در یک دهه اینده آمار سکته قلبی، مغزی و نارسایی کلیه کاهش چشمگیری خواهد یافت.

بر اساس گزارش های اعلام شده توسط وزارت بهداشت، نزدیک به 50 درصد از افرادی که مبتلا به فشار خون هستند، از بیماری شان اطلاع ندارند؛ فشار خون طبیعی بین 12-7 است.

 فشار خون با علایم خاموش پس از 15 سال باعث نارسایی در بدن می شود که بر روی روند کار و زندگی افراد تاثیرات منفی می گذارد و می تواند چرخه زندگی را مختل کند.

واحد اطلاعات و اخبار

۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۰
کد خبر : ۴۶,۸۹۳

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید