اطفای حریق موتور لنج باری در بندر گناوه بدون تلفات جانی/ علت حادثه در دست بررسی است تخفیف 20 درصدی برای صاحبان کالاهای کانتینری صادراتی در بندر خرمشهر/خارج سازی ۵ فروند مغروقه آبراه اروند در دستور کار صادرات اولین محموله سنگ از بندر شهید بهشتی چابهار/ استفاده از ظرفیت های بندر چابهار برای صادرات کالای معدنی موقعیت، تخصص و توسعه؛ سه عامل ایجاد بنادر جدید خط دائمی کشتی کانتینربر بین ایران و روسیه راه‌اندازی شد/ حرکت اولین کشتی در سپتامبر ۲۰۲۰/ امکان صادرات محصولات کشاورزی ایران به روسیه فراهم شد اشتغالزایی، رونق تجاری و کسب سود؛ سه دستاورد سرمایه گذاری در بنادر است/ حمایت ویژه دولت از سرمایه گذاران در بلندمدت، نتیجه بخش خواهد بود/ سازمان بنادر برای سرمایه گذار بخش خصوصی؛ سنگ تمام می گذارد نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد
با حمایت اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان صورت گرفت؛
قایقران گیلانی رکورد جدید جهانی پاروزنی روی پدل‌بورد را ثبت کرد
رکورد جهانی پارو زنی با پدل‌بورد در دریای خزر به‌مدت ‌۲۵ ساعت توسط فرشید سلمان‌پور ورزشکار گیلانی اهل شهرستان بندرانزلی جابه‌جا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، فرشید سلمان‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی ، اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان بندرانزلی و همچنین هیئت قایقرانی اظهار داشت: با پاروزنی به‌مدت 25 ساعت روی پدل‌بورد رکورد جهانی آن را جابه‌جا کردم.

وی با بیان اینکه اقدام وی جهت رکوردزنی با پدل‌بورد به مدت 25 ساعت پنجمین تلاشش برای ثبت رکوردی جهانی است گفت: تا پیش از این رکورد جهانی قایقرانی ایستاده با پدل‌بورد متعلق به ورزشکاری از کشور نروژ با ثبت رکورد 24 ساعت بود که و با پیمودن مسافت 130 کیلومتری در صدر جدول قرار داشت.

این قهرمان رشته قایقرانی با تأکید بر اینکه وی هم از لحاظ مسافت و هم از لحاظ زمان رکورد ورزشکار نروژی را ارتقاء داده است تصریح کرد: خوشحال هستم که با تلاش خود نام کشورمان در این رکوردشکنی به ثبت می‌رسد و امیدوارم با کمک‌های پروردگار و حمایت مسئولان بتوانم این راه را بهتر از همیشه ادامه دهم.

وی در مورد زمان شروع و خاتمه قایقرانی با پدل‌بورد که از دیروز آغاز شده بود نیز ابراز داشت: بنده از ساعت 7 صبح دیروز تا ساعت 8 صبح امروز به‌مدت 25 ساعت مسیر باشگاه قایقرانی سنگاچین واقع در بندرانزلی را تا کیاشهر و از آن‌جا به سمت باشگاه و سپس به طرف دهکده ساحلی را با پدل‌بورد پارو زدم.

سلمان‌پور با بیان اینکه انجمن موج‌سواری ایران در حال پیگیری ثبت جهانی رکورد قایقرانی با پدل‌بورد وی است خاطرنشان کرد: بنده در سال‌های گذشته نیز در رشته‌های دیگر شاخه قایقرانی و شنا رکورد‌زنی‌هایی را داشته‌ام که همگی آن‌ها در نوع خود رکوردهایی جهانی محسوب می‌شوند.

وی با اشاره به رکوردهایی که تاکنون به ثبت رسانده گفت: پیمودن مسافت 300 کیلومتری چابکسر تا آستارا برای نخستین بار در جهان با تخته بادبانی(ویندسرف) در سال 89، ثبت رکورد کشیدن قایق یک تنی با شنای قورباغه به مسافت 5 کیلومتر در زمان 2 ساعت و 20 دقیقه در سال 90 از جمله این موارد است.

سلمان‌پور در مورد دیگر افتخارات ورزشی خود افزود: ثبت پارو زدن در دستگاه شبیه‌ساز رشته روئینگ(آرگومتر) به مسافت 61 کیلومتر و 118 متر بدون وقفه در سال 1391 و کشیدن قایق 2 تنی به مسافت 2 هزار و 100 متر در مدت زمان یک ساعت و 28 دقیقه در مهرماه سال 97 در کارنامه بنده موجود است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در این رکورد شکنی برج کنترل ترافیک دریایی و چندین شناورهای جست و جو و نجات اداره کل،  این قهرمان رشته قایقرانی را مورد پشتیبانی و حمایت قرار دادند.

شایان ذکر است دکتر حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با حضور در مسیر ثبت رکورد، این قهرمان رشته قایقرانی مورد حمایت قرار داده و  موجب دلگرمی وی شدند.

گفتنی است  در ششم تیر ماه سال جاری نیز بزرگترین جشنواره ورزش های آبی و پروازی گیلان در بندرانزلی به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حوضچه غربی مجتمع بندری انزلی برگزار می شود.

 

سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 10
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 9
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 8
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 7
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 6
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 5
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 4
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 3
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 2
سلمان پور رکورد جهانی عکس دانیال ابراهیمی 1

۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۹
کد خبر : ۴۷,۰۲۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید