جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است
قایقران گیلانی رکورد جدید جهانی پاروزنی روی پدل‌بورد را ثبت کرد
رکورد جهانی پارو زنی با پدل‌بورد در دریای خزر به‌مدت ‌۲۵ ساعت توسط فرشید سلمان‌پور ورزشکار گیلانی اهل شهرستان بندرانزلی جابه‌جا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، فرشید سلمان‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی ، اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان بندرانزلی و همچنین هیئت قایقرانی اظهار داشت: با پاروزنی به‌مدت ۲۵ ساعت روی پدل‌بورد رکورد جهانی آن را جابه‌جا کردم.
وی با بیان اینکه اقدام وی جهت رکوردزنی با پدل‌بورد به مدت ۲۵ ساعت پنجمین تلاشش برای ثبت رکوردی جهانی است گفت: تا پیش از این رکورد جهانی قایقرانی ایستاده با پدل‌بورد متعلق به ورزشکاری از کشور نروژ با ثبت رکورد ۲۴ ساعت بود که و با پیمودن مسافت ۱۳۰ کیلومتری در صدر جدول قرار داشت.
این قهرمان رشته قایقرانی با تأکید بر اینکه وی هم از لحاظ مسافت و هم از لحاظ زمان رکورد ورزشکار نروژی را ارتقاء داده است تصریح کرد: خوشحال هستم که با تلاش خود نام کشورمان در این رکوردشکنی به ثبت می‌رسد و امیدوارم با کمک‌های پروردگار و حمایت مسئولان بتوانم این راه را بهتر از همیشه ادامه دهم.
وی در مورد زمان شروع و خاتمه قایقرانی با پدل‌بورد که از دیروز آغاز شده بود نیز ابراز داشت: بنده از ساعت ۷ صبح دیروز تا ساعت ۸ صبح امروز به‌مدت ۲۵ ساعت مسیر باشگاه قایقرانی سنگاچین واقع در بندرانزلی را تا کیاشهر و از آن‌جا به سمت باشگاه و سپس به طرف دهکده ساحلی را با پدل‌بورد پارو زدم.
سلمان‌پور با بیان اینکه انجمن موج‌سواری ایران در حال پیگیری ثبت جهانی رکورد قایقرانی با پدل‌بورد وی است خاطرنشان کرد: بنده در سال‌های گذشته نیز در رشته‌های دیگر شاخه قایقرانی و شنا رکورد‌زنی‌هایی را داشته‌ام که همگی آن‌ها در نوع خود رکوردهایی جهانی محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به رکوردهایی که تاکنون به ثبت رسانده گفت: پیمودن مسافت ۳۰۰ کیلومتری چابکسر تا آستارا برای نخستین بار در جهان با تخته بادبانی(ویندسرف) در سال ۸۹، ثبت رکورد کشیدن قایق یک تنی با شنای قورباغه به مسافت ۵ کیلومتر در زمان ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه در سال ۹۰ از جمله این موارد است.
سلمان‌پور در مورد دیگر افتخارات ورزشی خود افزود: ثبت پارو زدن در دستگاه شبیه‌ساز رشته روئینگ(آرگومتر) به مسافت ۶۱ کیلومتر و ۱۱۸ متر بدون وقفه در سال ۱۳۹۱ و کشیدن قایق ۲ تنی به مسافت ۲ هزار و ۱۰۰ متر در مدت زمان یک ساعت و ۲۸ دقیقه در مهرماه سال ۹۷ در کارنامه بنده موجود است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در این رکورد شکنی برج کنترل ترافیک دریایی و چندین شناورهای جست و جو و نجات اداره کل،  این قهرمان رشته قایقرانی را مورد پشتیبانی و حمایت قرار دادند.
شایان ذکر است دکتر حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با حضور در مسیر ثبت رکورد، این قهرمان رشته قایقرانی مورد حمایت قرار داده و  موجب دلگرمی وی شدند.
گفتنی است  در ششم تیر ماه سال جاری نیز بزرگترین جشنواره ورزش های آبی و پروازی گیلان در بندرانزلی به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حوضچه غربی مجتمع بندری انزلی برگزار می شود.
۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
کد خبر : ۴۷,۰۴۰

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید