ایران تجارت آسیا و اروپا را به یکدیگر متصل کرد / معنا و مفهوم پیدا کردن تجارت بین کشورهای اسلامی اعلام تمایل 9 کشور برای سرمایه گذاری در بندر چابهار/ امکان سرمایه گذاری و فعالیت کشورهای مختلف در بندر چابهار؛ بدون هیچ محدودیتی/ پیوستن دیگر کشورها، یکی از قابلیت های موافقتنامه سه جانبه چابهار افزایش صادرات محصولات کشاورزی از بندر شیوء در غرب هرمزگان به قطر ورود ۴ کشتی حامل نهاده های دامی از ابتدای مهرماه امسال در بندر چابهار/ تخلیه و بارگیری کالای اساسی؛ مهم ترین اولویت بندر چابهار استفاده از ظرفیت سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای توسعه بندر چابهار/ هرچه سریعتر جاده و راه آهن به بندر چابهار متصل شود/ توسعه چابهار می تواند گره کور اقتصاد ایران را باز کند ۴ تیم راه یافته به مسابقات والیبال ساحلی بنادر کشور مشخص شدند وجود مزیت های سرمایه گذاری برای شرکت های بیمه ای در بندر چابهار لزوم تزریق نوآوری و فناوری در حوزه بندری و دریایی از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها/ از فعالیت شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های دریایی و‌بندری حمایت می کنیم آغاز طرح مطالعاتی اجرای سیستم سندبای پسینگ در بندرامیرآباد/ مطالعات رژیم رسوب گذاری دریای خزر تدقیق می شود موافقت دولت با برگزاری چهاردهمین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ) در سال 1399
قایقران گیلانی رکورد جدید جهانی پاروزنی روی پدل‌بورد را ثبت کرد
رکورد جهانی پارو زنی با پدل‌بورد در دریای خزر به‌مدت ‌۲۵ ساعت توسط فرشید سلمان‌پور ورزشکار گیلانی اهل شهرستان بندرانزلی جابه‌جا شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی ، فرشید سلمان‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با قدردانی از حمایت‌های اداره کل بنادر و دریانوردی ، اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان بندرانزلی و همچنین هیئت قایقرانی اظهار داشت: با پاروزنی به‌مدت ۲۵ ساعت روی پدل‌بورد رکورد جهانی آن را جابه‌جا کردم.
وی با بیان اینکه اقدام وی جهت رکوردزنی با پدل‌بورد به مدت ۲۵ ساعت پنجمین تلاشش برای ثبت رکوردی جهانی است گفت: تا پیش از این رکورد جهانی قایقرانی ایستاده با پدل‌بورد متعلق به ورزشکاری از کشور نروژ با ثبت رکورد ۲۴ ساعت بود که و با پیمودن مسافت ۱۳۰ کیلومتری در صدر جدول قرار داشت.
این قهرمان رشته قایقرانی با تأکید بر اینکه وی هم از لحاظ مسافت و هم از لحاظ زمان رکورد ورزشکار نروژی را ارتقاء داده است تصریح کرد: خوشحال هستم که با تلاش خود نام کشورمان در این رکوردشکنی به ثبت می‌رسد و امیدوارم با کمک‌های پروردگار و حمایت مسئولان بتوانم این راه را بهتر از همیشه ادامه دهم.
وی در مورد زمان شروع و خاتمه قایقرانی با پدل‌بورد که از دیروز آغاز شده بود نیز ابراز داشت: بنده از ساعت ۷ صبح دیروز تا ساعت ۸ صبح امروز به‌مدت ۲۵ ساعت مسیر باشگاه قایقرانی سنگاچین واقع در بندرانزلی را تا کیاشهر و از آن‌جا به سمت باشگاه و سپس به طرف دهکده ساحلی را با پدل‌بورد پارو زدم.
سلمان‌پور با بیان اینکه انجمن موج‌سواری ایران در حال پیگیری ثبت جهانی رکورد قایقرانی با پدل‌بورد وی است خاطرنشان کرد: بنده در سال‌های گذشته نیز در رشته‌های دیگر شاخه قایقرانی و شنا رکورد‌زنی‌هایی را داشته‌ام که همگی آن‌ها در نوع خود رکوردهایی جهانی محسوب می‌شوند.
وی با اشاره به رکوردهایی که تاکنون به ثبت رسانده گفت: پیمودن مسافت ۳۰۰ کیلومتری چابکسر تا آستارا برای نخستین بار در جهان با تخته بادبانی(ویندسرف) در سال ۸۹، ثبت رکورد کشیدن قایق یک تنی با شنای قورباغه به مسافت ۵ کیلومتر در زمان ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه در سال ۹۰ از جمله این موارد است.
سلمان‌پور در مورد دیگر افتخارات ورزشی خود افزود: ثبت پارو زدن در دستگاه شبیه‌ساز رشته روئینگ(آرگومتر) به مسافت ۶۱ کیلومتر و ۱۱۸ متر بدون وقفه در سال ۱۳۹۱ و کشیدن قایق ۲ تنی به مسافت ۲ هزار و ۱۰۰ متر در مدت زمان یک ساعت و ۲۸ دقیقه در مهرماه سال ۹۷ در کارنامه بنده موجود است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، در این رکورد شکنی برج کنترل ترافیک دریایی و چندین شناورهای جست و جو و نجات اداره کل،  این قهرمان رشته قایقرانی را مورد پشتیبانی و حمایت قرار دادند.
شایان ذکر است دکتر حمیدرضا آبایی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با حضور در مسیر ثبت رکورد، این قهرمان رشته قایقرانی مورد حمایت قرار داده و  موجب دلگرمی وی شدند.
گفتنی است  در ششم تیر ماه سال جاری نیز بزرگترین جشنواره ورزش های آبی و پروازی گیلان در بندرانزلی به میزبانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در حوضچه غربی مجتمع بندری انزلی برگزار می شود.
۳ تیر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۹
کد خبر : ۴۷,۰۴۰

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید