عزم جدی سازمان بنادر برای استفاده حداکثری از پتانسیل داخلی جهت تأمین قطعات و تجهیزات بندری و دریایی/ آمادگی کامل سازمان بنادر برای توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان مشاور امور ایثارگران سازمان بنادر و دریانوردی معرفی شد/ تاکید بر استفاده از تمامی ظرفیت های قانونی برای حمایت از ایثارگران سازمان بنادر آتش سوزی شناور باری در بندرعامری تنگستان مهار شد/ حادثه خسارت جانی نداشت بندرچند منظوره خمیر تا پایان سال جای به بهره برداری می رسد یک شناور باری در بندر محمدعامری تنگستان دچار حریق شد/ تلاش برای مهار آتش ادامه دارد میزان کالاهای کانتینری و غیرکانتینری موجود در بنادر کشور اعلام شد/ وجود ۳,۶ میلیون تن کالاهای اساسی در بنادر/ ایجاد ظرفیت در بندر شهید بهشتی چابهار برای ورود شناورهای حامل کالاهای اساسی توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطات دریایی چابهار/ ارتقای ایمنی تردد دریایی و جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در بنادر چابهار اقدامات انجام شده در حوزه توسعه زیرساخت ها و تجهیز بنادر کشور/ ادامه سرمایه گذاری در حوزه تجهیز بنادر از سوی سازمان بنادر/ انتقال تجهیزات کم کارکرد بنادر به سایر بنادر نیازمند/ ساخت و بومی سازی تعداد 768 نمونه قطعه مورد نیاز تجهیزات بندری و دریایی انجام عملیات مشترک جست و جوی دریایی ایران و عراق/ اثری از مفقودین سانحه کشتی بهبهان در آب های عراق به دست نیامد افزایش ترافیک دریایی؛ هدف اصلی سرمایه گذاری در بنادر/ ایجاد مشوق‌های سرمایه گذاری در قراردادهای سرمایه گذاری بخش خصوصی / ایجاد ۳۵ هزار شغل در شهرهای واقع در نوار ساحلی توسط بنادر تجاری/ تکمیل جاده راهبردی دامغان – گلوگاه – بهشهر جهت افزایش رقابت پذیری بندرامیرآباد/ بهره برداری از اسکله رو رو ریلی بندرامیرآباد تا پایان مهرماه سال جاری
توسعه بنادر کوچک و رونق معیشت ساحل نشینان از اولویت های سازمان بنادر است
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با استفاده از ظرفیت بنادر کوچک، می توان صادرات به کشورهای منطقه را افزایش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در سفر به بندر لنگه  به منظور افتتاح پروژه های توسعه ای این بندر و بازدید از بنادر منطقه ساحلی غرب استان هرمزگان، گفت: توسعه زیرساخت های اقتصاد دریامحور و رونق بنادر کوچک استان هرمزگان از راهبردهای سازمان بنادر است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مراودات منطقه ای کشور اعم از صادرات و واردات از طریق بنادر کوچک انجام می شود، اظهار کرد: بنادر کوچک نقش قابل توجهی در اشتغالزایی و رونق اقتصادی دارند.

راستاد همچنین در دیدار با آیت الله سید محمد جواد رکنی؛ امام جمعه شهرستان لنگه، تصریح کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در  تلاش است تا  با برنامه ریزی دقیق،  زمینه ای را فراهم کند تا ناوگان سنتی و تجاری با شرایط مناسبی( ارایه تسهیلات و امکانات) تردد کند.

بهره برداران بندر باید بدون دغدغه فعالیت کنند

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر اینکه بخش عمده ای از ناوگان سنتی و سبک در سواحل جنوبی کشور به فعالیت های تجاری و حمل و نقل دریایی مشغول هستند، بیان کرد: بهره برداران بندر باید بدون دغدغه فعالیت کنند و صاحبان کالا نیز از روان بودن عملیات رضایت داشته باشند.

 راستاد با اشاره به فاصله اندک بندر لنگه با کشورهای جنوبی خلیج فارس و برخورداری از ناوگان دریایی مناسب، تاکید کرد: با استفاده از ظرفیت بنادر کوچک، جابجایی کالا در کرانه و به صورت ترانشیپمنت افزایش پیدا می کند.

توسعه بنادر کوچک؛ اولویت سازمان

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی توسعه بنادر کوچک را به عنوان یک اولویت در سال "رونق تولید" تعریف کرده است، خاطرنشان کرد: توجه هرچه بیشتر به بنادر کوچک موجب می شود تا این بنادر بتوانند با کیفیت خوبی در بخش حمل و نقل دریایی نقش آفرینی کنند از طرفی رونق معیشت ساحل نشینان نیز از اولویت های سازمان بنادر است.

وی با بیان اینکه بندر لنگه در محدوده شهر واقع شده است، اظهار داشت: مشکل دسترسی به پسکرانه بنادر نباید چالشی به جهت ترافیک برای شهر ایجاد کند.

ایجاد زیرساخت اسکله برای سفر دریایی

وی با اشاره به افتتاح رسمی مرحله نخست پایانه مواد معدنی بندر لنگه تصریح کرد: این بندر در سال گذشته به صورت آزمایشی،  700هزار تن عملکرد داشته است، همچنین ایجاد زیرساخت اسکله برای سفر دریایی به جزیره لاوان، تامین یک کشتی مسافری استاندارد با استفاده از تسهیلات وجوه اداره شده و توسعه بندر چارک  در دستور کار سازمان بنادر قرار دارد.

افزایش تعاملات ارگان های مرتبط با تجارت بین المللی کالا

آیت الله رکنی؛ امام جمعه شهرستان بندر لنگه طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از توجه ویژه سازمان بنادر به این شهرستان ساحلی، بر افزایش تعاملات ارگان های مرتبط با تجارت بین المللی کالا در خلیج فارس، ارتقاء خدمات و نظارت بر امور دریانوردان و لزوم حفظ کرامت و عزت نفس ساحل نشینان و فعالان صنعت حمل و نقل دریایی تاکید کرد.

وی با اشاره به خدمت رسانی هرچه بیشتر به ساحل نشینان افزود: توسعه اراضی و زیر ساخت های بندر لنگه و رفع مشکلات مربوط به تامین پسکرانه بندر ضرورت دارد.

آیت الله رکنی از توجه ویژه سازمان بنادر به توسعه بنادر کوچک و تلاش برای اشتغالزایی ساحل نشینان منطقه غرب هرمزگان قدردانی کرد.

امام جمعه شهرستان بندر لنگه خواستار تلاش و توجه بیشتر مسئولین به گره گشایی امور مردم و هموار شدن فرآیند تجارت دریایی برای فعالان اقتصادی این منطقه شد.

اهمیت اقتصاد دریامحور

ناصر شریفی؛ نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس با اشاره به اهمیت اقتصاد دریامحور گفت: طی دو سه سال اخیر توجه خوبی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به بنادر کوچک منطقه خلیج فارس از جمله بندر لنگه صورت گرفته است.

 اشتغالزایی برای ساحل نشینان

علی نیکویی؛ فرماندار بندر لنگه نیز از توجه دولت به مناطق کمتربرخوردار و اشتغالزایی برای ساحل نشینان سخن گفت و اقدامات سازمان بنادر را در همین رابطه قابل ستایش دانست.

 

۱۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۳
کد خبر : ۴۷,۱۳۲

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید