جزئیات آزادسازی نفتکش ایرانی از بندر جده با پیگیری سازمان بنادر/ کار انگلیسی‌ها دزدی دریایی‌ است بنادر کوچک می توانند به یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشور تبدیل شوند/ ریل و جاده را به بنادر کوچک برسانیم آغاز طرح مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی بوشهر/ دسترسی و بهره گیری همگانی از سواحل بوشهر اولین دفتر بخش خصوصی افغانستان در بندر چابهار افتتاح شد/ حضور تجار افغان در بندر چابهار جزییاتی از آخرین وضعیت نفتکش انگلیسی در لنگرگاه بندرعباس/ آغاز بررسی علل حادثه دریایی تانکر "استینا ایمپرو"/ملیت 23 نفر خدمه کشتی اعلام شد افزایش متقاضیان سرمایه گذاری در بندر چابهار/ انعقاد 11 قرارداد جدید سرمایه گذاری در بندر چابهار تسریع در ساخت و سازهای توسعه ای بندر چابهار/ بندر چابهار؛ نقش کلیدی در توسعه کشور دارد ارائه تسهیلات ویژه به سرمایه گذاران گردشگری دریایی چابهار/ سرمایه گذاران بخش خصوصی شریک تجاری سازمان بنادر هستند اصلاح ساختار اداری بنادر و ستاد، مطابق با مأموریت ها و وظایف جدید سازمان بنادر/ تشکیل کارگروهی برای استقرار نظام شایسته سالاری‌ در سازمان بنادر/ پیگیری مسائل رفاهی کارکنان در استان ها جذب ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی در بنادر کشور/ سازمان بنادر از تمامی ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توسعه بنادر و سواحل استفاده می کند/ مهم ترین برنامه سازمان بنادر؛ توسعه پسکرانه‌ها برای فعالیت‌های تولیدی و لجستیکی است/ بسته گردشگری دریایی برای بندر فریدون کنار از سوی سرمایه گذاران آماده شده است
افزایش ٣٥ درصدی صادرات و واردات بنادر فریدون کنار و نوشهر / ایجاد سایت گردشگری دریایی و ورزش‌های آبی در بندر فریدون‌کنار
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران گفت: صادرات و واردات در بنادر نوشهر و فریدون‌کنار در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ٣٥ درصد افزایش یافته است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدتقی انزان پور در خصوص آخرین وضعیت حمل بار در بنادر مازندران اظهار داشت: طبق اعلام صورت گرفته بنادر نوشهر و فریدون‌کنار  در صادرات و واردات توانستند افزایش ۳۵ درصدی در سال ۹۸ را ثبت کنند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان مازندران در خصوص سرمایه‌گذاری در بنادر استان تصریح کرد: توسعه سیلوها در بندر نوشهر هدف گذاری شده است که بر این اساس ظرفیت سیلوها از ۳۰ هزار تن به ۷۰ هزار تن افزایش پیدا می کند.
وی افزود: در همین زمینه برنامه ساخت مخازن روغن با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با ظرفیت ۱۱ هزار تن آغازشده است که از این ظرفیت جدید ۵ هزار تن تا یک ماه دیگر به بهره‌برداری خواهد رسید و مابقی این پروژه هم پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دارد.
انزان پور ادامه داد: در بندر نوشهر بحث احداث کارخانه چوب خشک‌کنی نیز در دستور کار قرار دارد. این پروژه به‌عنوان یک پروژه اقتصاد مقاومتی مطرح‌شده که با خشک‌کردن چوب در داخل به‌جای خارج از خروج ارز جلوگیری می‌کند.
وی در خصوص بندر فریدون‌کنار گفت: در بحث بندر فریدون‌کنار به‌واسطه اینکه بندری خصوصی است غالب سرمایه‌گذاری‌ها به‌موجب قرارداد واگذاری ۴۰ ساله است.
 
انزان پور با اشاره به طرح توسعه صنعت گردشگری دریایی در بنادر استان مازندران تصریح کرد: در بندر فریدون‌کنار یک محوطه ۱۵ هکتاری در اختیار اداره کل سازمان بنادر و دریانوردی استان مازندران است که مذاکراتی برای احداث سایت گردشگری دریایی و ورزش‌های آبی در آن انجام‌شده است.
وی افزود: در این خصوص مجوزهای لازم مقدماتی از سازمان اخذشده و کارها برای تعیین مدل مالی در حال انجام است.
 
انزان پور در موردبحث اتصال دو بندر فریدون‌کنار و نوشهر به بندر امیرآباد و ایجاد منطقه آزاد مازندران اظهار داشت: این موضوع از طریق استانداری دنبال شد و طبق آن قرار است سه منطقه بندری به‌عنوان منطقه آزاد مازندران تعیین شود که این طرح در نهایت نیاز به دریافت موافقت‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی دارد.
۱۲ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۹
کد خبر : ۴۷,۱۵۶

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید