بازدید معاون اول رئیس جمهور از بندر نوشهر انتقال کالا از طریق بندر چابهار به 2 شرکت بزرگ دولتی ابلاغ شد/ پیگیری اختصاص 30 درصد تخفیف سود بازرگانی به کالاهای وارداتی به بندر چابهار/ توزیع متوازن کالاهای اساسی بین بنادر جنوبی/ جهش بندر چابهار در دستور کار دولت نجات جان شش دریانورد در آب های شمال خلیج فارس حرکت نخستین سفر کشتی بوشهر - قطر در هفته دولت انجام ۱۰۰ درصد تعمیرات شناورهای سازمان بنادر در داخل/ حمایت ویژه وزیر راه و سازمان بنادر و دریانوردی از دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی برنامه ریزی برای قطع وابستگی به دریانوردان خارجی/ اعزام مرحله اول کارورزی اصولی دانشجویان غیر بورسیه دریانوردی بر روی کشتی ها/ تعامل بی سابقه شرکت ملی نفت کش در جذب ۵۰ دانشجوی کارورزی غیر بورسیه/ اعلام طرح ایرانی کارورزی دانشجویان غیر بورسیه در اجلاس آتی "آیمو" برای رفع معضل کارورزی سایر کشورها اعلام تعداد بنادر کوچک تحت مالکیت سازمان بنادر/ میزان کالاهای تجاری جابجا شده از طریق بنادر کوچک کشور/ نقش بی بدیل بنادر کوچک در شبکه سازی حمل و نقل دریایی/ آخرین وضعیت واگذاری بنادر کوچک به بخش خصوصی و غیردولتی ذی صلاح حذف تعرفه حق دسترسی به شبکه ریلی درون بندر/ افزایش سهم ریل در جابجایی کالاها/ رشد 64 درصدی تخلیه کالاهای اساسی از بندر بندرامام (ره) ایجاد خط کشتیرانی مشترک ایران – ترکمنستان/ توسعه ارتباطات دریایی بین بنادر با همکاری ترکمنستان/ تکمیل کریدور شمال به جنوب ۲۵ دستگاه پمپ بنزینی از حوضچه بندر کنگان جمع آوری شد
ساخت انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای تسریع امور بازرگانی در بندر شهید بهشتی، ما به دنبال برقرار کردن تناسب بین ظرفیت های مختلف موجود در این بندر هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست تسریع امور تجاری و ترافیک بار در بندر چابهار، افزود: برای استفاده بهینه، باید بین ظرفیت های زیربنایی و رو بنایی در هر بندر تناسب برقرار باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به دسترسی دریایی مطلوب، قابلیت پدیرش کشتی های تا صد هزار تن و اسکله های مناسب به عنوان زیر بناهای بندر چابهار، اذعان داشت: تاسیسات روبنایی شامل انبار های سرپوشیده و روباز، دسترسی پسکرانه ای و غیره می شود که باید با هم تناسب اجرایی و خدماتی داشته باشد.

راستاد با بیان اینکه سازمان بنادر ساخت سیلو را در بندر چابهار در دست انجام دارد، تاکید کرد: برای بندری که قرار است در حوزه کالا های فله نقش آفرینی کند، ساخت سیلو از اولویت های اصلی است.

وی با اشاره به  احداث انبار های جدید توسط بخش خصوصی در بندر چابهار، تصریح کرد: در شرایط فعلی و تا ساخت و تکمیل انبارهای در دست سرمایه گذاری، قاعدتا باید از تمام امکانات و ظرفیت های موجود در بندر و پیرامون بندر استفاده بهینه کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه برای سرعت دادن و ایجاد سهولت در تامین بار و بخش تجاری بندر چابهار، دیگر بحث سازمانی و ذی نفعان مطرح نیست، افزود: همه باید دست در دست هم بدهیم تا کالاها به سهولت وارد بندر شده و به سرعت به اماکن نگهداری و پسکرانه ای منتقل شود.

وی اختصاص ۵۰ درصد واردات دولتی به بندر چابهار و کاپوتاژ گندم از بندر امام به بندر شهید بهشتی را از اقدامات مثبت شر‌کت بازرگانی داخلی برشمرد و گفت: در این راستا لازم است که صاحبان کالا های بخش خصوصی را نیز برای حضور در بندر چابهار ترغیب کنیم.

وی تاکید کرد: سازمان بنادر به رغم اینکه سازمان درآمد- هزینه ای است، تقریبا از در آمدهای متعارف بندری ، در بندر چابهار صرف نظر کرده است.

راستاد اظهار داشت: در بندری مثل چابهار باید به دنبال به ثمر رسیدن سرمایه گذاری های انجام شده و استفاده بهینه از ظرفیت های مهیا شده باشیم.

۲۶ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۱
کد خبر : ۴۷,۳۴۰

ارسال نظرات


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید