20 میلیارد دلار طی 4 سال در پروژه‌های ریلی و بندری سرمایه گذاری می شود/ سیاست راهبردی وزرات راه برای استفاده از ظرفیت ترانزیتی و لجستیکی کشور نگرش نهادها و سازمان‌ها باید از اقتصاد زمینی به اقتصاد دریامحور تغییر کند/ سیاست جدی مجلس برای پررنگ کردن نقش دریا در برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ صنعت دریایی کشور، هرگز، حرکت رو به عقب نداشته است/ برنامه‌ریزی برای به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در لجستیک و هوشمندسازی بنادر وضعیت دریایی کشور با قانون مدیریت خدمات کشوری منجمد شده است/ مشکل نیروی انسانی حوزه دریایی در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه 1402 حل شود/ سازمان بنادر به عنوان محور دریایی باید اختیار عمل داشته باشد اقتدار آینده کشورها به مدیریت دریا، بستگی دارد/ امنیت غذایی به امنیت دریا گره خورده است ضروت حمایت ویژه دولت و مجلس از مقوله دریا/ اقتصاد دریایی، گره گشای اقتصاد کشور است/ روی ایجاد بندر راهبردی جاسک تمرکز کنیم توسعه دریانوردی می‌تواند اقتصاد ایران را به ثبات برساند/ نیروی متخصص و نوسازی ناوگان ۲ عامل اصلی توسعه دریانوردی کشور/ دریانوردی زودبازده‌ترین مسیر سرمایه گذاری در اقتصاد دنیا است با حضور وزیر راه و شهرسازی از دریاییان نمونه کشور قدردانی شد/ اسامی 42 دریایی نمونه در سال 1401 یک افسر ارشد دریایی کشور : دریانوردی؛ شغلی مقدس، سخت و مظلومانه است/ توسعه ناوگان حمل‌ و نقل دریایی، موقعیت دریانوردی کشور را ارتقاء می‌بخشد تخلیه و بارگیری 23 میلیون تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر امام (ره) / افزایش 65 درصدی ترانزیت خارجی، 57 درصدی ترانشیپ و 27 درصدی کابوتاژ در بندر امام خمینی طی بازه زمانی شش ماهه
مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم صادر شد
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: کمیته صدور مجوز سازه های دریایی این اداره کل، با صدور مجوز بهره برداری بندر صیادی تنگ قدیم برای سازمان شیلات ایران به مدت 2 سال موافقت کرد.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان مهندس عباس آذرپیکان افزود: مدارک و مستندات سازه های دریایی بندر صیادی تنگ قدیم توسط اداره کل شیلات استان، به اداره مهندسی سواحل و بنادر این اداره کل ارسال و پس از بررسی ها و بازدید های میدانی کارشناسان بندری، دریایی، ایمنی و مهندسی سواحل و بنادر و تایید در کمیته صدور مجوز سازه های دریایی، مجوز بهره بردای آن به مدت 2 سال صادر شد.
وی ادامه داد: اداره کل شیلات استان موظف است مطابق مشخصات و موارد ذکر شده در مجوز، با رعایت موارد ایمنی، نسبت به بهره برداری از تاسیسات و سازه های دریایی و همکاری و هماهنگی در بازدیدهای ادواری با کارگروه گشت و نظارت بر سواحل استان اقدام کند.
به گفته معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، از 37 سازه دریایی در طول541 کیلومتر سواحل استان، بیشتر سازه ها از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور موفق به اخذ مجوز بهره برداری از کمیته صدور مجوز سازه های دریایی شده اند.
آذرپیکان اظهار کرد: در سواحل این استان با رصد به موقع و تلاش های شبانه روزی کارگروه گشت و نظارت بر سواحل و بنادر، کمترین تعداد سازه دریایی غیر مجاز نسبت به سایر استان های ساحلی کشور وجود دارد.
وی ادامه داد: در خصوص سایر مواردی که موفق به دریافت مجوز نشده اند راهنمایی های لازم با رویکرد تعاملی و سازنده، جهت قانون مداری و اخذ مجوز انجام شده است و پس از اتمام مهلت تعیین شده مطابق قانون به مراجع ذیصلاح قضایی جهت قلع و قمع سازه معرفی می شوند.
معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: بر اساس قانون بند 22 ماده 3 آیین نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوبه سال 1348 مجلسین و تبصره الحاقی آن در سال 1387 مجلس شواری اسلامی، حق صدور مجوز سازه های دریایی در دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی، ضمن داشتن حق نظارت عالیه در اجرا و بهره برداری بر عهده سازمان بنادر و دریانوردی است.
آذرپیکان اضافه کرد: بر اساس ابلاغیه لازم الاجرای کارویژه مرز شورای امنیت کشور، کلیه ارگان های دولتی و غیر دولتی، نظامی و انتظامی، شهرداری ها و مناطق آزاد تجاری – صنعتی یا ویژه اقتصادی، مکلف به تمکین قانون و همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی به عنوان تنها مرجع تخصصی سازه های ساحلی و دریایی و نیز دبیرخانه کمیته ساماندهی و مدیریت سواحل استان هستند.
آذرپیکان افزود: چنانچه پروژه یا طرحی که دارای تاسیسات ساحلی و دریایی است، خارج از مجوز این اداره کل، در سواحل استان احداث شده باشد، به موجب ماده 8 قانون منع فروش، ارائه هرگونه تسهیلات و خدمات دولتی به آن پروژه، نظیر وام های بانکی، بیمه، تلفن، گاز، برق و . . . ممنوع و اداره کل بنادر و دریانودری مکلف است متخلفان را جهت رسیدگی به مراجع قضایی معرفی کند.
وی گفت: در راستای تحقق اهداف و برنامه های دولت الکترونیک، کلیه فرایند صدور مجوز سازه های دریایی با انواع کاربری صیادی، تفریحی، صنعتی، خدماتی و . . . به صورت الکترونیک از زمان ثبت نام متقاضی و بررسی مدارک و نقشه ها و صدور مجور بهره برداری از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس https://sm.pmo.ir/ انجام می شود.
۲۹ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۲۳
کد خبر : ۴۷,۳۸۸

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید