موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
عملیات احداث اسکله چند منظوره بندر سیریک در آینده ای نزدیک آغاز می شود/ ساخت اسکله شناور 150 تنی و رمپ 30 متری برای رونق تجاری سواحل مکران
مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به منظور آغاز عملیات اجرایی احداث اسکله چند منظوره در بندر سیریک با ساختار شمع و عرشه و اعتبار 245 میلیارد ریال طی آینده‌ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر، "حمیدرضا محمدحسینی" با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اهمیت توسعه سواحل مکران، اظهار داشت: شهرستان سیریک از نظر راه دسترسی به اقیانوس هند و آب‌های آزاد، در موقعیتی راهبردی از سواحل مکران قرار گرفته است که این امر فرصتی ویژه‌ای برای جذب سرمایه‌گذار و توسعه و عمران شرق استان هرمزگان محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود نیمی از سواحل مکران در استان هرمزگان قرار دارد، گفت: بندر سیریک در خط الرأس مناطق دریایی جنوب ایران یعنی در محل تلاقی دریای عمان و خلیج فارس واقع شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر گفت: ایجاد زیرساخت های بندری، در راستای تسهیل تخلیه و بارگیری شناورهای تجاری سنتی و فلزی در بندر سیریک و کمک به رونق اقتصادی ساحلی و ساحل نشینان در این منطقه صورت پذیرفته است.

محمدحسینی اضافه کرد: بندر چندمنظوره سیریک با 34 هکتار وسعت حوضچه و 51 هکتار پسکرانه، پس از مجتمع بندری شهید رجایی، دومین بندر بزرگ به لحاظ وسعت حوضچه در محدوده سواحل استان هرمزگان به شمار می رود.

وی طول بازوی اصلی موج شکن این بندر را یک‌هزار و 400 متر، طول بازوی فرعی 879 متر و قطر چرخش حوضچه را 80 متر عنوان کرد و افزود: در حال حاضر یک فروند اسکله شناور 150 تنی، یک فروند رمپ شناور 30 متری و تعداد 66 بولارد (راهبند ستونی) در این بندر ایجاد و احداث شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه به زودی عملیات احداث اسکله چند منظوره بندر سیریک آغاز خواهد شد، ادامه داد: مناقصه اجرای فاز نخست بندر چندمنظوره سیریک، برگزار و قرارداد آن منعقد شده است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بیان کرد: این پروژه، شامل احداث سکوی پهلوگیری و یک فروند اسکله تجاری از نوع شمع و عرشه به طول 104 متر است که مساحتی بالغ بر یک‌هزار و 750 متر مربع را شامل می‌شود.

محمدحسینی مدت زمان پیش بینی شده برای اجرای طرح ساخت اسکله‌های جدید بندر سیریک را 24 ماه اعلام کرد و افزود: اعتبار اولیه این پروژه بالغ بر 245 میلیارد ریال است که از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی تامین مالی می‌شود.

شایان ذکر است، سیریک در فاصله 170 کیلومتری شرق بندرعباس، مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

۱ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۲
کد خبر : ۴۷,۳۹۸
کلیدواژه ها: سیریک,باهنر.بندر,مکران,بندر اقیانوسی,

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید