نگاه سازمان بنادر به جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برد-برد است/ شرایط بسیار مناسبی برای فعالیت بخش خصوصی در بنادر ایران فراهم شده است/ سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در بنادر کشور، نگاه بلندمدت داشته باشند بندر چابهار؛ محدویتی در پذیرش کالا ندارد/ ثبت رکوردی جدید با عملیات ۳۵ هزار متر مکعبی لایروبی در بندر چابهار رشد ۵۸ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مجتمع بندرانزلی آلودگی ناشی از لکه های نفتی در 3 مایلی ساحل بندرعباس کنترل شد گزارش رسمى مبنى بر توقیف نفتکش ایرانى در بندر کراچى به سازمان بنادر ارائه نشده است/ بررسى ها ادامه دارد سرمایه ‌گذاری ۹۰۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در مجتمع بندری نگین سرمایه گذاران برای حضور در پسکرانه بنادر آمادگی دارند/ سازمان بنادر؛ به بخش خصوصی کمک می کند/ سرمایه گذاری در بنادر با کمترین ریسک روبرو است تشریح عملیات پاکسازی آلودگی‌های محدوده سکوهای نفتی خلیج فارس نقش کلیدی خبرنگاران در عبور از شرایط سخت اقتصادی کشور/ سازمان بنادر با همراهی رسانه ها از نبرد اقتصادی سربلند عبور خواهد کرد حرکت اولین شناورمسافری از قشم- بندرعباس یک ساعت زودتر از روزهای عادی
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان در جلسه ستاد شن‌و‌ماسه شهرستان آستانه اشرفیه تاکید کرد:
لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های دریایی استان گیلان/ بهره گیری از مواد لایروبی شده در پروژه های شهری
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان بر لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های دریایی استان گیلان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره ل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حمیدرضا آبایی؛ مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان روز سه شنبه 1 مرداد ماه در جلسه ستاد شن‌و‌ماسه شهرستان آستانه اشرفیه که در سالن اجتماعات شهرداری بندر کیاشهر با بیان اینکه دولت درگذشته بندر کیاشهر را به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده بود، اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی در سال 89 و با مصوبه دولت،  بندر کیاشهر را در دست گرفت که سپس با یک تفاهمنامه این بندر به شیلات سپرده شد.

وی با درخواست از مسؤلین مربوطه در خصوص لزوم دقت در انجام دقیق لایروبی در بندر کیاشهر افزود: سازمان بنادر و دریانوردی در سالیان گذشته پروژه بزرگ لایروبی این بندر به حجم 300 هزار مترمکعب را لایروبی کرد.

آبایی با اشاره به اینکه برای تعامل شهر با بندر به شهرهای بندری و همچنین ایجاد اشتغال از هیچ کمکی دریغ نمی کنیم، خاطرنشان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در بخش لایروبی ظرفیت علمی بالایی دارد و اگر از ظرفیت این سازمان استفاده شود بسیاری از مشکلات قابل‌حل است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان تمام مواد لایروبی را قابل‌استفاده دانست و گفت: در انجام لایروبی تمام مواد به‌دست‌آمده قابلیت استفاده در کارهای مختلف ازجمله پروژه‌های عمرانی را دارند که باید با مدیریت به‌درستی از آن‌ها استفاده شود.

وی با اذعان به اینکه باید از ظرفیت ساحلی بندر کیاشهر به‌درستی استفاده شود، تصریح کرد: بندر کیاشهر پتانسیل تبدیل به یکی از بندرگاه‌های گردشگری مهم کشوررا دارا می باشد که با برنامه ریزی درست و مدون می تواند بسیاری از مشکلات منطقه را حل کند.

مدیرکل شیلات گیلان:نیاز به اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی برای لایروبی بندرکیاشهر جهت تردد شناورها

صمد درویشی نیز با بیان اینکه اسکله کیاشهر یکی از زیرساخت‌های مهم صیادی در این بخش است، اظهار کرد: بندر کیاشهر دارای ظرفیت بسیار زیادی در حوزه گردشگری است که مهم‌ترین بخش آن، اسکله صیادی بوده که بسیار برای توسعه زیرساخت‌های کیاشهر مهم است.

وی با اشاره به ظرفیت آبزی‌پروری در کیاشهر گفت: ما ظرفیت ۲۵ هزار تنی در حوزه توسعه آبزی‌پروری داریم که باید برای انجام این کار امکانات شناوری ایجاد شود که با هماهنگی نهادهای مربوطه این کار در حال انجام شدن است.

مدیرکل شیلات گیلان با اذعان به اینکه یکی از نیازمندی‌های اسکله کیاشهر مکانی برای پهلوگیری شناورها است، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات ما در اسکله بندر کیاشهر نبود مکانی مناسب برای پهلوگیری شناور است زیرا بخشی از اسکله‌های شیلات در مکانی پهلو می‌گیرند که شناورهای مرزبانی پهلوگیری می‌کنند.

درویشی با درخواست از محیط‌ زیست برای موضع‌گیری در خصوص بحث بوم سپاری اسکله کیاشهر افزود: در مسئله بوم سپاری اسکله بندر کیاشهر، به دلیل وجود پارک ملی بوجاق موفق به انجام آن نشدیم لذا از محیط‌ زیست درخواست دارم در این خصوص نظر خود را به شیلات اعلام کند.

وی با تأکید بر لزوم انجام لایروبی برای تردد شناورهای سبک در کیاشهر تصریح کرد: برای تردد شناورهای سبک شیلات در کیاشهر نیاز است تا ۵۰۰ متر با عرض بیست متر را لایروبی کرده و مصالح مثل ماسه برداشت کنیم تا این مشکل حل شود که برای شکل‌گیری این کار به اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی نیاز است.

مدیرکل شیلات گیلان با اذعان به اینکه برای برداشت لای باید اقدامات لازم انجام شود، گفت: از دو روش می‌توان لای را برداشت کرد که یکی از روش‌ها از طریق بیل مکانیکی و دیگری کاتر است و برای انجام این کار با نهادهای مربوطه در حال رایزنی هستیم.

درویشی با اشاره به مشکلات اسکله بندر کیاشهر خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته چارت تشکیلاتی و ردیف اعتباری اسکله بندر کیاشهر حذف و نیروهای ما بازنشسته و یا به مکان‌های دیگر منتقل شدند که باید برای حل این مشکلات راه‌حلی اندیشیده شود.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه: ضرورت لایروبی در بندر کیاشهر

رحیم حیدری نیز با بیان اینکه بندر کیاشهر دارای ظرفیت بسیار خوبی در حوزه گردشگری است، اظهار کرد: بندر در کیاشهر دارای نوار ساحلی بسیار خوبی است که اگر ازآن‌جهت در جهت  پیشرفت منطقه استفاده شود به توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال کمک می کند.

وی با اشاره به‌ضرورت لایروبی در بندر کیاشهر گفت: همه مسئولین به‌ضرورت لایروبی در بندر کیاشهر واقف هستند و همه می‌گویند که باید این کار انجام شود زیرا بسیار برای استان مفید است.

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با تأکید بر عدم تعلل در برداشت ماسه افزود: علی‌رغم اینکه همه مسؤلین به برداشت ماسه و لایروبی تأکید دارند ولی هنوز این برداشت انجام‌نشده و اکنون می‌گویند باید پول بدهید تا برداشت کنیم که بیان این مسئله جای سؤال دارد.

حیدری با اشاره به همکاری تمام نهادها در باز کردن کانال در فصل زراعی تصریح کرد: در شهرستان آستانه‌اشرفیه همه مسؤلین باهم در یک وحدت و همدلی به سر می‌برند که نمونه بارز این وحدت را درباز کردن کانال شاهد بودیم که همه نهادها ورود کرده تا مشکل آب زراعی حل شود.

برای مشاهده گزارش تصویری این جلسه بر روی کلمه بنادر و دریانوردی کلیک کنید.

۲ مرداد ۱۳۹۸ ۱۴:۵۰
کد خبر : ۴۷,۴۰۱

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید