کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور نشست مجازی همکاری‌های حمل‌‌ونقلی ایران و روسیه/ پلت‌فرم لجستیکی حمل‌ونقل بین تهران و مسکو ایجاد می شود/ ایجاد کشتیرانی رو-رو و خطوط منظم تجاری دریایی بین روسیه و ایران/ تامین کانتینرهای خالی و یخچال‌دار در دستور کار
رفع مشکلات تجار و بازرگانان افغانستان در بندر چابهار/  کاهش هزینه های حمل و نقل کالا از طریق بندر چابهار
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تلاش می کنیم بندر چابهار در تامین کالا 2 سربارشود تا شاهد رونق بیش از پیش این بندر اقیانوسی باشیم و شرکت های حمل و نقل متحمل ضرر و زیان نشوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، احمد علی موهبتی در جلسه بررسی قابلیت های ترانزیتی، صادراتی و تخفیفات بندر چابهار که با حضور والی ایالت نیمروز افغانستان و جمعی از تجار این کشور برگزارشد، افزود: یکی از نگرانی های ما در ارتباط با تامین برخی کالاها برای بندر چابهار یک سربار بودن آن است که تلاش می کنیم به زودی این مشکل رفع شود و این بندر در تامین کالا 2 سربار شود.

وی ادامه داد: تخفیف های ویژه ای در زمینه هزینه توقف و حقوق و عوارض وارد بر کشتی ها در بندر چابهار لحاظ می شود که تجار و بازرگانان افغانستان می توانند از این مزیت بهره مند شوند.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: مشکلات اقامت و تردد تجار افغانستان در ایران نیز به زودی از سوی دولت رفع می شود تا بتوانند با خیالی آسوده امور تجاری را پیگیری کنند.

موهبتی افزود: افغانستان یک کشور محصور در خشکی است اما می تواند با تکیه بر قوانین کشتیرانی بین المللی، دفتر نمایندگی خود را در چابهار ایجاد کند.

سید ولی سلطان؛ والی ایالت نیمروز کشور افغانستان نیز گفت: چابهار مسیری مناسب برای اتصال افغانستان به کشورهای مختلف دنیاست که باید از این فرصت خوب، بهره کافی را برد.

وی افزود: در سفر به بندر چابهار، قابلیت ها و ظرفیت های این بندر را از نزدیک مشاهده کردیم، همچنین خرسندیم که مشکلات تجار و بازرگانان افغانستان در نشست با مسئولان سیستان و بلوچستان رفع شد.

همچنین حسین شهدادی؛ معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، گفت: چابهار به عنوان بزرگترین بندر اقیانوسی کشور نزدیکترین مسیر ترانزیتی هند به افغانستان و سایر کشورهاست، افغانستان نیز می تواند از طریق این بندر به بازارهای هدف دسترسی داشته باشد.

حسین شهدادی با بیان این که بندر چابهار دروازه هند به آسیای میانه است افزود: دسترسی آسان به مواد معدنی، کاهش هزینه واردات کالا و کاهش زمان حمل کالا از جمله مزیت های این بندر است که افغانستان می تواند از آن بهره ببرد.

وی اظهار کرد: همچنین بندر چابهار نزدیک ترین مسیر دریایی برای دسترسی افغانستان و کشورهای سی آی اس به بازارهای بین المللی است.

۳ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۲۲
کد خبر : ۴۷,۴۱۶

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید