اولین سالگرد تدفین شهیدان گمنام در بندر شهید رجایی برگزار شد کاهش ۲ میلیون تنی کالای اساسی انباشته در بندر امام خمینی(ره)/ خروج کالا از بندر امام با سرعت در حال انجام است برنامه سازمان بنادر برای مقابله با کرونا و بیماری‌های عفونی در بنادر و روی کشتی در سال ۱۴۰۱/ تداوم نظارت و کنترل شیوع بیماری‌های عفونی در بنادر بازرگانی و مسافری امضای ۱۲ سند همکاری در حوزه های مختلف بین ایران و عمان پیام مدیرعامل سازمان بنادر به مناسبت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر امداد رسانی آتش نشانان بنادر آبادان به حادثه دیدگان زیر آوار ساختمان متروپل لایروبی نگهداری کانال دسترسی بندر بوشهر با سرعت بیشتر ادامه می یابد همایش آموزشی "رانندگی تدافعی" در بندرشهید رجایی برگزار شد / افزایش دوره‌های آموزشی برای رانندگان الزامی است اولین سالگرد تدفین شهدای گمنام در بندر شهید رجایی فردا برگزار می شود بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از روند تخلیه کالا در بندر امام خمینی/ برنامه‌ریزی ۲ ساله دولت برای ذخیره کالاهای اساسی در کشور
توجه به بنادر کوچک با هدف توسعه متوازن سواحل مکران/ ایجاد زیرساخت ها در بخش های گردشگری، کانتینری و تجاری
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به روند توسعه زیرساخت در بخش های سه گانه گردشگری، کانتینری و تجاری بندر جاسک گفت: برای متوازن سازی ترافیک دریایی، فعال سازی بنادر کوچک و رونق معیشت ساحل نشینان در دستور کار این سازمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پور  در نشست مشترک با فرماندار، مقامات محلی، فعالان اقتصادی و جامعه دریایی شهرستان جاسک، اظهار داشت: در راستای منویات مقام معظم رهبری پیرامون رونق سواحل مکران، سازمان بنادر با نگاه ویژه به بنادر کوچک اقدامات گسترده ای را به انجام رسانده است.
وی از جمله اقدامات انجام شده در منطقه مهم جغرافیایی را لایروبی بندر جاسک، استقرار شناور ناجی در این بندر و ساخت رمپ پهلوگیری این شناور برشمرد و گفت: طرح های احداث ساختمان مرجع دریایی، دیوارکشی و تعمیرات اساسی اسکله های بتونی بندر جاسک در حال انجام است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به روند توسعه زیرساخت های سه گانه در بخش های مسافری، کانتینری وتجاری در بندر جاسک گفت: برای متوازن سازی ترافیک دریایی، فعال سازی بنادر کوچک منطقه از جمله محدوده شرقی جاسک و رونق معیشت ساحل نشینان آن، تلاشی مضاعف خواهیم داشت.
عفیفی پور افزود: در این منطقه، ظرفیت های بالقوه ای در حوزه گردشگری ساحلی و دریایی وجود دارد که باید احیا شود؛ بر همین اساس، با تشکیل تیمی معاونین و کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان نقاط دارای ظرفیت به لحاظ دسترسی و زیرساخت های اولیه، احصاء و جهت تامین اعتبار به سازمان مرکزی ارسال شده است.
محمد رادمهر؛ فرماندار شهرستان جاسک نیز در سخنانی با بیان اینکه توسعه سواحل مکران به صورت جدی در دستور کار دولت قرار دارد، گفت: هم اکنون، پایانه بزرگ نفتی جاسک با برآورد اشتغالزایی برای حدود یکهزار نفر در منطقه کوه مبارک در حال احداث است. 
وی اضافه کرد: تا سال ۱۴۰۰ با احداث چندین پالایشگاه در این شهرستان، دومین هاب انرژی جنوب ایران در کرانه سواحل مکران شکل می گیرد و صادرات فرآورده های نفتی از پایانه نفتی آن، آغاز می شود.
نماینده عالی دولت در شهرستان جاسک اظهار داشت: توسعه صنعت آبزی پروری در زمین هایی به وسعت حدود یکهزار هکتار برای پرورش میگو به انجام رسیده و دو هزار هکتار زمین برای طرح های کشاورزی در دشت جگین به بخش خصوصی واگذار شده و باید احیا شود.
وی با اشاره به بازار مناسب کشور عمان برای مقاصد صادراتی بیان کرد؛ محصولات تولیدی ایران می تواند از طریق بندر جاسک با دو خط غیرنفتی را به این کشور صادر شود و از طریق تعامل با بخش های ذیربط و توسعه بندر جاسک، خط سوم را نیز می توانیم در بنادر منطقه شرقی این شهرستان راه اندازی کنیم.
فرماندار شهرستان جاسک قرار گرفتن این بندر در کریدور ساحلی غربی به شرقی خرمشهر به چابهار را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به دیگر محورهای توسعه در این منطقه جعرافیایی، گفت: بهره گیری از جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری همچون خور کرتی و سورگلم، وجود تپه های مینیاتوری و گل فشان های متعدد، اهمیت جاسک را در مباحث توسعه ملی دوچندان کرده است.
رادمهر رونق صادرات غیرنفتی در سواحل مکران را در گرو ایجاد زیرساخت مناسب و توسعه ظرفیت های دریایی و بندری دانست و افزود: راه اندازی خط دریایی لیردف و گوگسر به عمان، ترافیک دریایی در بندر جاسک را کاهش خواهد داد. 
"حمیدرضا محمدحسینی" مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز گفت: در شهرستان جاسک، طرح های متعددی با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال در زمینه ایجاد و توسعه زیرساخت های دریایی و بندری در دست انجام است.
وی از اقدام قابل ستایش فرماندار جاسک بخاطر تعیین تکلیف شناورهای توقیفی پارک شده در این بندر سخن به میان آورد و تصریح کرد: نماینده عالی دولت در این شهرستان اهتمام ویژه ای در زمینه پیگیری به منظور الحاق ضلع شرقی به فعالیت های توسعه ای بندر دارد که هم اکنون یک بازوی موج شکن آن در اختیار نیروهای نظامی است.
 
۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۹
کد خبر : ۴۷,۴۹۹

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید