موانع حمل یکسره کالا از بندر امام رفع شود/ روند حمل کالاهای وارداتی و صادراتی از خوزستان تسریع می شود/ فرآیندهای کاذب و دست و‌پاگیر در حوزه های مدیریتی و قانونی باید شناسایی و رفع شود بزرگترین بنادر آفریقای جنوبی را بشناسید کارنامه درخشان سازمان بنادر در پایداری تجارت دریایی کشور و مدیریت تحریم/ تأکید بر مکانیزه‌سازی و ارتقای خدمات به ذینفعان/ برون‌سپاری خدمات دریایی با دقت و قوت پیگیری می‌شود استفاده از پهبادها برای مانتیور امنیت بندر آنتروپ نجات خلبان هواپیمای تفریحی توسط تیم جستجو و نجات دریایی بندر نوشهر حمل یکسره بیش از ۸ هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار ورود کالای ملوانی به بندر خرمشهر ارتقاء ایمنی بنادر صیادی با تعامل سازمان بنادر و سازمان شیلات/ به‌روزرسانی جرایم قانون حفاظت از دریاها و رودخانه های قابل کشتیرانی در برابر آلودگی نفتی ظرفیت بنادر بازرگانی کشور 260 میلیون تن است/ بنادر ایران می‌تواند هاب‌ ترانشیپی منطقه شود رتبه بیست و ششم کشور در صید و صیادی جهان/ تحقق بومی‌سازی دانش پرورش ماهی در قفس
عملکرد شایسته تقدیر بندر امام خمینی(ره) در تخلیه شش و نیم  میلیون تن کالای اساسی در مدت 4 ماه/ 32 میلیارد دلار ارز دولتی برای تأمین کالاهای اساسی اختصاص یافته است/ به مردم نوید می دهم جای نگرانی نیست
نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از بندر امام خمینی(ره) با اشاره به تخلیه 6.5 میلیون تن کالای اساسی طی چهارماهه نخست سال جاری، تلاش در تخلیه این حجم کالا را شایسته تقدیر دانست.

نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از بندر امام خمینی(ره) با اشاره به تخلیه 6.5 میلیون تن کالای اساسی  طی چهارماهه نخست جاری، تلاش در تخلیه این حجم کالا را شایسته تقدیر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، خجسته نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در معیت عضو فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی نهم مرداد ماه ضمن بازدید از بخش های مختلف مجتمع بندری امام خمینی(ره) اظهار داشت: هدف از حضور از ما در بنادر کشور از جمله بندر امام خمینی(ره) بررسی و تهیه گزارش از نحوه اختصاص ارزهای دولتی به کالاهای اساسی است.

وی در ادامه تصریح کرد: این نوید را به مردم می دهم که در خصوص  ورود کالای اساسی به کشور نگرانی نداشته باشند چون کمیسیون اصل نود صورت جدی وارد عمل شده و نظارت دقیق خود را آغاز کرده است.

نائب رئیس کمسیون اصل مجلس شورای اسلامی که مدیران کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، گمرک بندرامام خمینی(ره) و راه آهن جنوب وی را در این بازدید همراهی می کردند، اظهارداشت: با توجه به اینکه یکی از وظایف کمیسیون اصل ۹۰ این است که ضمن نظارت دقیق بر سه قوه، به شکایت‌ها نیز به موقع رسیدگی کند؛ در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی توفیق حاصل شد که در خوزستان حاضر و بررسی‌های خود را از بندر امام خمینی(ره) شروع کنیم.

خجسته افزود: اولویت ما در این بازدیدها بحث کالاهای اساسی است که ۱۸ میلیارد دلار در سال گذشته و ۱۴ میلیارد دلار امسال برای کالاهای اساسی با توجه به شدت تحریم ها پیش بینی شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش های دریافتی ۱۰ هزار شرکت واردکننده کالای اساسی هستند که ۱۷۵ شرکت بر اساس حسابرسی صورت های مالی خوبی نداشته و ۳۶۵ شرکت نیز برای آنها ۷۰ روز مدت زمان در نظر گرفته شده تا کالای اساسی وارد کنند.

نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همچنین از دولت خواسته ایم که نظارت دقیقی بر واردات کالاهای اساسی داشته باشند تا کالای اساسی به موقع به دست مردم برسد.

خجسته گفت: این ۱۴ هزار دلار برای امسال پیش‌بینی شده اما آنگونه که بررسی کردیم، کالای اساسی متناسب با این میزان ارز به دست مردم نرسیده و شرکت های مربوطه باید در این زمینه پاسخگو باشند.

وی همچنین عنوان کرد: اکنون رئیس جمهور چهار وزارتخانه را مامور کرده تا به بحث کالاهای اساسی و دارو ورود کرده و اجازه ندهند که برخی افراد با رانت از رسیدن این سرمایه به دست مردم جلوگیری کنند.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس افزود: اکنون تمام بخش های مختلف و پیش بینی شده مورد بازدید قرار می‌گیرند و تمامی شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کرده اند، به صورت تک به تک مورد بررسی قرار می گیرند.

خجسته  ادامه داد: در سال گذشته ۷۵ درصد کالاهای اساسی از طریق بندر امام خمینی(ره) وارد شده که در این راستا از تمام کارکنان این منطقه تقدیر کنیم.

وی گفت: تاکنون 6.5 میلیون تن انواع کالای اساسی در این مجتمع بندری تخلیه شده است که در مقایسه با سه میلیون تن در سال گذشته از رشد قابل توجهی برخوردار است.

نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اضافه کرد: با توجه به حرکت های اخیر نگران وارد شدن کالای اساسی به کشور نیستیم چونکه با رشد ۲۸ درصدی مواجه هستیم.

وی بیان کرد: شرکت های وارد کننده باید در این زمینه پاسخگو باشند و شتاب رسیدن کالا به دست مردم بیفزایند.

نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تمامی حقوق مردم و مطالبات آنها از حلقوم سودجویان بیرون کشیده می شود چون دستگاه های نظارتی نظارت خود را با جدیت آغاز کرده‌اند و بررسی‌های میدانی هر چه سریعتر انجام می شود و گزارشات دقیق و تخلف ها به دست مقامات مربوطه می رسد.

خجسته گفت: دولت، مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ به صورت جدی برای بررسی ورود کالاهای اساسی و تعیین تکلیف کالاهایی که با ارز دولتی وارد شده در صحنه حاضر و جای نگرانی در این زمینه نداشته باشند.

وی گفت: بازدید از تمامی بنادر استان خوزستان در دستور کار قرار دارد و تمامی جزئیات واردات و صادرات را در اختیار داریم که آن ها را با مشاهدات خود مطابقت می‌دهیم.

 نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگرچه فساد در تمامی جهان وجود دارد اما در ایران اسلامی باید روز به روز کاهش یابد این فساد را با افشاگری از بین می‌بریم و هر شخصی که در رابطه با فساد اقتصادی بتواند افشاگری کند حق الکشف دریافت می کند.

خجسته گفت: با اقداماتی که کمیسیون اصل ۹۰ در پیش گرفته است ریشه رانت، فساد و کلاهبرداری خشکیده خواهد شد.

وی این نوید را به مردم داد که با همکاری مسئولان و دلسوزان نظام و فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی از بیت المال صیانت می کنیم .

نائب رئیس کمسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به نظارت دقیقی که از سوی دولت و کمیسیون اصل نود و به خصوص در گمرکات استان خوزستان صورت گرفته است بی شک در آینده هیچ مواد آلوده ای وارد نخواهد شد هر شرکتی که چنین اقدامی بکند دستگاه قضایی ورود می کند.

خجسته  تصریح کرد: با جدیت دستگاه‌های نظارتی دست مافیای خودرو، شکر و کالای اساسی و سایر اقلام به زودی قطع خواهد شد.

وی همچنین افزود: با عزم جدی دستگاه قضایی و همدلی بین مسئولان، خائنان به ملت به زودی شناسایی و به سزای اعمال خود خواهند رسید و نهضت مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنان ادامه دارد.

 

۹ اَمرداد ۱۳۹۸ ۱۵:۵۵
روابط عمومی |
کد خبر : ۴۷,۵۰۱
کلیدواژه ها: کمیسیون اصل 90، مجلس شورای اسلامی، امیر خجسته
Loading

ارسال نظرات

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید