flag
عضو اتاق بازرگانی ایران:

ضرورت افزایش مبادلات تجاری با کشورهای همسایه/ ظرفیت بالای بنادر برای جذب سرمایه گذاری و رونق اقتصادی کشور

​ ​ عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: با استفاده از ظرفیت بنادر شمالی و جنوبی کشور می توان حجم مبادلات با کشورهای همسایه را افزایش داد.
سید حسین معروف؛عضو اتاق بازرگانی ایران در باره استفاده بهتر و بیشتر از بنادر شمالی و جنوبی کشور به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: از مهمترین عوامل رونق اقتصادی، داشتن مراوده تجاری آزاد با دنیا است که در حال حاضر با وجود تحریم های اقتصادی تا حدودی قابل انجام نیست. 
وی تصریح کرد: برای افزایش توان و استفاده از ظرفیت بنادر باید حجم مبادلات مرزی خود با کشورهای همسایه را افزایش دهیم. 
عضو اتاق بازرگانی ایران اذعان داشت: با بسیاری از کشورهای منطقه، فارغ از چارچوب تحریم ها می توانیم فعالیت های اقتصادی را دنبال کنیم.
معروف تاکید کرد: می توان با حذف شرایط ثبت سفارش و ثبت آماری سامانه گمرک در راستای مبادلات مرزی و معاملات تهاتری اقدام کنیم.
وی اظهارداشت: با افزایش تبادلات تجاری با کشورهای همسایه می توان از ظرفیت بنادر کشور برای صادرات کالاهای کشورهای همسایه به سایر کشورها استفاده کرد.
 عضو اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه بنادر کشور ظرفیت و پتانسیل بالای دارند، گفت: رونق بنادر کمک به جذب سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های می کند بدین جهت با برنامه ریزی دقیق با وجود تحریم ها می توان بنادر کشور را فعال تر از گذشته کرد.
یکشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۳۹۸
10:33
چاپ