flag
وزیر راه در مراسم روز جهانی دریانوردی و دریانورد:

سازمان بنادر گام بلندی در حمایت از صنعت دریایی داخلی برداشته است/ ​باید شعار "ناوگان ایرانی-دریانورد ایرانی" را محقق کنیم/ ایران ظرفیت های بی شماری در حوزه دریا دارد/ ضرورت توجه به ایجاد بنادر تفریحی

​وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی گام بلندی را در راستای حمایت از صنعت دریایی داخلی برداشته است، تاکید کرد: باید با استفاده از ظرفیت های دریایی به خوبی شعار ناوگان ایرانی-دریانورد ایرانی را محقق کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمد اسلامی در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی و دریانورد که با حضور مدیران ارشد ارگان هاى دریایی، دریانوردان و دریاییان کشور در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: این روز را به تمامی فعالان جامعه دریایی تبریک می گوییم و به تمامی دریانوردان ایرانی در اقصی نقاط دنیا افتخار می کنیم و تجلیل از پیشکسوتان، استفاده از تجربیات آن ها و توجه به ظرفیت های حاضر را لازمه توسعه در حوزه دریا می دانیم.

وی ادامه داد: از بدو پیروزی جمهوری اسلامی ایران دشمن ما تلاش کرده است اجازه پیروزی و موفقیت را از کشور بگیرد و مانع پیشرفت، حرکت و توسعه شود و ساقط کردن جمهوری اسلامی ایران مهمترین هدف آن ها بوده است و کماکان از این هدف دست بر نداشته اند و مهم ترین ابزار هم برای آن ها تحریم است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: دشمن از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرده است اما با جان فشانی، شهادت و نیز تدبیر مقام معظم رهبری شاهد مقابله با این ستیزه جویی ها هستیم و توانسته ایم در مسیری موفق گام برداریم و باید بدانیم که مسیر انقلاب اسلامی سربلندی، عزت و پیشرفت است.

اسلامی با تاکید براینکه باور و همبستگی مردم پاسخی کوبنده به ترفندهای دشمن است که قصد دارد با ایجاد تشکیک در اذهان در پیکره کشور رخنه کند، اظهار کرد: باید به سمت تحقق شعار ناوگان ایرانی-دریانورد ایرانی حرکت کنیم و بدانیم که علاوه بر حوزه دریای در سایر مدهای حمل و نقل ظرفیت های مناسبی داریم.

وی با تاکید بر لزوم اعتقاد بر توانایی های ساخت داخل، گفت: این مسئله موجب افزایش اشتغال می شود و سهم داخلی را در بازار افزایش می دهد، بنابراین نباید نخبگان کشور را از دست دهیم و اجازه دهیم سهم بازار در اختیار رقبا و دشمنان قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در حوزه دریایی با اتصال به دریاهای آزاد می توانیم مشاغل متعددی را خلق کنیم و در جهت توسعه بنادر تجاری، صیادی و کوچک گام برداریم، اظهار کرد: بنادر تفریحی به خوبی می توانند موجب توسعه مقوله گردشگری می شود که متاسفانه از این فرصت غفلت کرده ایم.

اسلامی با اشاره به اینکه باید به ظرفیت های ساخت داخل توجه بیشتری شود، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی باید از ظرفیت ها و وجوه اداره شده خود به خوبی استفاده کند و در زمینه تولید داخل گام بلندتری بردارد، هرچند که توانسته نقش مناسبی را در این راستا ایفا کند.

وی در پایان تاکید کرد: در حوزه دریا فرصت ها و ظرفیت های بسیاری داریم و نباید از این پتانسیل مغفول بمانیم و باید بتوانیم با خلق مدل های مالی مناسب از صنایع خود پشتیبانی کرده و قدرت دریانوردی جمهوری اسلامی را افزایش دهیم و دشمنان خود را ناکام بگذاریم.

یکشنبه ۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸
13:03
چاپ